שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בהליך מהיר: 3,470 דירות בנתיבות, 5,300 בעראבה
  הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור החליטה להפקיד תוכנית לבניית 3,470 דירות בנתיבות, שתכלול מבני מגורים, מבני ציבור, מסחר ותעסוקה. גם בעראבה ובשיבלי שבגליל התחתון הופקדו תכניות לשכונות מגורים חדשות. צנרת התכנון

  הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל), החליטה אתמול (ד'), להפקיד תוכנית לבניית 3,470 דירות במערב נתיבות. התוכנית, מעלות הנחל, מתפרשת על שטח של 2,100 דונם וכוללת בנייה בגובה 9-3 קומות לצד מבני מגורים של 18 קומות. בנוסף כוללת התוכנית 24 אלף מ"ר לשטחי מסחר ותעסוקה שכונתיים בשילוב מבני המגורים וכן 176 אלף מ"ר למבני ציבור.

   

  לכתבות נוספות בצנרת התכנון

   

  עוד כוללת התוכנית פארק עירוני בשם נחל בוהו, שיפותח בשיתוף פעולה בין העיריה לקק"ל, ולצדו אפשרות להקמת כ-100 חדרי מלון. בחלקה המערבי של התוכנית מוצע הקמת כביש גישה חדש, לחיבור העיר לרשת הדרכים הארצית ולכביש 25.

  הדמיה תוכנית נתיבות ()
  הדמיית התוכנית בנתיבות. (קרדיט: אדריכלים נתי רותם ונעמה הבר)
   

  התוכנית קודמה על ידי העירייה ורשות מקרקעי ישראל ונערכה על ידי האדריכלים נתי רותם ונעמה הבר. היא מצטרפת לשלוש תוכניות מפורטות שקידמה הוותמ"ל בעיר, התואמות את תוכנית המתאר לעיר, ושקיבלו תוקף.

   

  בנוסף החליטה הוותמ"ל להפקיד תוכניות לשכונות מגורים חדשות בעראבה ובשיבלי שבגליל התחתון. בעראבה מתוכננת בניית 5,300 יחידות לצד הקצאת 59 אלף מ"ר למבני ציבור, 49 דונם לשטחים פתוחים, 37 דונם לפארק ספורט ו-80 אלף מ"ר למסחר, שישתלב במבני המגורים. בנוסף מציעה התוכנית להקצות 320 מ"ר למסחר, תעשייה ותעסוקה. התוכנית קודמה על ידי הרשות המקומית עראבה ובשיתוף הוועדה מקומית לתכנון ולבנייה לב הגליל, ונערכה על ידי האדריכל עבד יאסין.

   

  בשיבלי הוחלט להפקיד תוכנית בשטח של 230 דונם בחלקו הצפוני של היישוב על קרקע מדינה וקרקע פרטית, הכוללת 630 דירות במבני מגורים של עד 5 קומות, 80 מ"ר מבני ציבור, כ-70 דונם שטחים פתוחים ו-400 מ"ר שטחי מסחר לאורך הרחוב הראשי. התוכנית קודמה ע"י רשות מקרקעי ישראל ונערכה על ידי אדריכל יאיר אביגדור.

   

   

  יו"ר הוותמ"ל, אריאל יוצר, ציין כי "התכניות בשיבלי ועראבה בצפון קודמו לאחר מאמץ ניכר של הרשויות המקומיות ליצירת פתרון דיור איכותי לתושבי האזור וזאת תוך הוספת כל התשתיות הנדרשות לכך ותוספת שטחים ליצירת עצמאות כלכלית עתידית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים