שתף קטע נבחר

איטליה: מהגרים סיממו, אנסו ורצחו נערה בת 16

הרצח המחריד של דזירה מריוטיני בא בשעה שסוגיית גירוש המהגרים מסעירה את איטליה גם כך. שניים מהעצורים הם מהגרים בלתי חוקיים, אשרת השהייה של השלישי פגה. שר הפנים סלביני מהימין הקיצוני: "התולעים האלה ישלמו עד הסוף"

משטרת איטליה עצרה שלושה חשודים, כולם מהגרים, בפרשת האונס הקבוצתי והרצח של הנערה האיטלקייה דזירה מריוטיני, שמסעירה בימים אלה את המדינה. גופת הנערה, שסוממה לפני הרצח, הושארה בבניין נטוש ברומא, באזור המוכר ככזה שבו מתקבצים נרקומנים.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

איטליה רצח נערה בת 16 על ידי מהגרים דזירה מריוטיני ()
דזירה מריוטיני. "נעשתה עצבנית ומופנמת יותר"

איטליה רצח נערה בת 16 על ידי מהגרים דזירה מריוטיני (צילום: AP)
"צדק לדזירה". כתובת ופרחים לזכר הנערה ברומא(צילום: AP)

הפרשה באה בשעה שהדיון הציבורי בסוגיית המהגרים באיטליה סוער גם כך. הממשלה החדשה, שמנהיג מפלגת הימין הקיצוני "הליגה" מתיאו סלביני הוא שר הפנים ואחד האנשים החזקים ביותר בה, הקשיחה מאוד את מדיניות ההגירה – למרות הביקורת מהאיחוד האירופי ומצד פעילי שמאל איטלקים.

 

החשודים, שני סנגלים וניגרי, עצורים כעת בחשד לרצח, לתקיפה מינית קבוצתית ולהפצת סמים. באיטליה מדווחים ששניים מהם מהגרים בלתי חוקיים, ושפג תוקף אשרת השהייה של העצור השלישי. הדיווח הזה משלהב עוד יותר את היצרים בוויכוח בין התומכים בקבלת מבקשי מקלט לבין המתנגדים לה נחרצות.

 

איטלקים רבים דרשו לאחרונה מהממשלה להאיץ את גירושם של מהגרים השוהים באיטליה שלא כחוק, כפי שהבטיחה לעשות מפלגתו של סלביני במהלך קמפיין הבחירות שלה. חשוד נוסף ברציחתה של מריוטיני, רביעי במספר, טרם נעצר, אבל סלביני הבטיח שהוא ייתפס בקרוב. "התועלים שאחראיות לזוועה הזאת ישלמו עד הסוף", הצהיר.

איטליה רצח נערה בת 16 על ידי מהגרים דזירה מריוטיני (צילום: EPA)
אחד החשודים ברצח אחרי מעצרו. שהו שלא כחוק(צילום: EPA)

הפרשה עוררה זעם ציבורי גם על ההזנחה של אזורים שונים ברומא, הזנחה שאפשרה לכנופיות ולסוחרי סמים להשתלט עליהם. ראש הממשלה ג'וזפה קונטה אמר: "איננו יכולים לסבול מצב שבו בסביבה עירונית נוצרים אזורים שהחוק אינו חל בהם". תושבים בשכונת סן לורנצו, שבה אירע הרצח, קרוב לתחנת טרמיני, התחנה המרכזית של הבירה, דורשים מהרשויות לנקוט פעולה כדי להחזיר את השליטה בשכונה, ובתי עסק שם קיימו שביתת מחאה בת יום אחד.

 

"היעדר השליטה מצד מוסדות הציבור, שאמורים לאפשר לנו לשמור על הסדר, והעובדה שהחברה העירונית לאיסוף זבל אינה מנקה את האזור, יצרו מצב שנותן רוח גבית לפעולות פליליות", אמרה קיארה סימאוני, פעילה בשכונה.

איטליה רצח נערה בת 16 על ידי מהגרים דזירה מריוטיני (צילום: AFP)
שר הפנים סלביני. קריאות להאיץ את הגירוש(צילום: AFP)

איטליה רצח נערה בת 16 על ידי מהגרים דזירה מריוטיני (צילום: AP)
"היא הייתה נערה רגילה, נערה תמימה מאוד". כתובת לזכר דזירה(צילום: AP)

האכזריות שבה נרצחה מריוטיני גררה השוואות לרצח ולאונס של פמלה מסטרופייטרו בת ה-18, שגופתה המבותרת נמצאה בחורף האחרון במזוודה בעיר מצ'רטה שבמרכזה איטליה. בפברואר, אחרי שהתפרסם דבר מעצרו של חשוד ניגרי בפרשת הרצח הזו, פתח פעיל ימין קיצוני איטלקי באש על מהגרים מאפריקה ופצע שישה מהם.

 

כלי התקשורת באיטליה דיווחו כי בלילה שבו נעלמה אמרה מריוטיני למשפחתה שהיא החמיצה את האוטובוס הביתה, אל העיר שבה היא מתגוררת בסמוך לרומא, ושהיא מתכוונת להישאר אצל חברה. עורך דין מטעם המשפחה הכחיש את הטענה שהיא נהגה להשתמש בסמים. "היא הייתה נערה רגילה בת 16", אמר עורך הדין ואלריו מסצ'י לרשת RAI האיטלקית, "נערה תמימה מאוד". עם זאת הודה שבחודש האחרון הבחינה משפחתה בשינויים מסוימים בהתנהגותה של מריוטיני, וכי היא נעשתה עצבנית ומופנמת יותר.


פורסם לראשונה 25/10/2018 22:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מריוטיני. אמרה שאיחרה את האוטובוס
מומלצים