שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  להכריח את היקום לעבוד בשבילנו

  לפעמים אנחנו מאוד רוצים משהו אבל לא מעזים לחשוב שזה באמת יכול לקרות. ואז פתאום זה קורה. זה לא מקרה

  יום רביעי בצהריים, אני עושה את דרכי למשרד במרכז העיר, כמו תמיד הסתכלתי מסביב, לא יכולתי להתעלם מהתחושה של תחילת חורף באוויר. במקומות רבים כבר אפשר לראות את העצים מתחילים להשיר את עליהם כאילו מתכוננים לשנת החורף הארוכה, אפילו האוויר שנושמים מרגיש קר וקצת יותר קשה לי לנשום עמוק.

  צעדתי במהירות לכיוון הרכבת, בעוד מספר דקות אני אמור להתחיל ישיבה חשובה עם מספר משקיעים שמחפשים מענה לנושא בעיות תקשורת בשיווק וצריכים פתרון טכנולוגי שבדעתם ליישם בחברה.אני יודע שיש פתרון לבעיה שהם מעלים, זכור לי שדיברתי על זה עם אחד מהלקוחות שלי, בשום אופן לא הצלחתי להיזכר מי זה היה.

  הלוואי שיכולתי לזכור מי זה, זה היה חוסך לי המון זמן עכשיו, חשבתי לעצמי.

  בעודי מתכונן לישיבה, הטלפון על השולחן מצלצל, אני מזהה שזוהי רינת, לקוחה וגם חברה טובה שלא דיברתי איתה בחודשים האחרונים, עניתי מיד לטלפון.

  "אני צריכה לשתף אותך במשהו”.

  אשמח לשמוע, אבל אני מתחיל ישיבה בעוד כמה דקות ואני שובר את הראש בלנסות לזכור משהו, אני באמת רוצה להיות קשוב אלייך באופן מלא.

  "זה ייקח רק דקה”.

  טוב אם זה קצר בסדר, אחרת נצטרך לחתוך את השיחה.

  "הצלחתי לפתח מוצר טכנולוגי מדהים שמסוגל למצוא פתרון תקשורת בתוך מחלקות שיווק בחברות גדולות, ויוצר רצף בתוך תהליכי העבודה".

  מאיפה זה בא?? מה את צוחקת עלי? שאלתי כלא מאמין.

  "מה פתאום צוחקת, דיברתי איתך על זה כבר. אתה לא זוכר? והכי חשוב שזה נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים ואני נפגשת עם משקיע רציני כבר בשבוע הבא, בגלל זה היה לי חשוב לשתף אותך”.

  נשמע מדהים, לא יודע מאיפה זה בא, זה בדיוק הנושא שאני אמור להתחיל ישיבה עליו וזכרתי שדיברתי עם מישהו לגבי פתרון טכנולוגי בדיוק בעניין הזה, עכשיו הכול חוזר אלי.

   

  "יופי, אז אולי שווה לך לבדוק את העניין וליישם אותו כחלק ממערך הפתרונות לחברה".

  רעיון טוב, אולי כדאי שאמלא לוטו, הפרס ענקי. שנינו צחקנו.אני חייב לסיים, הישיבה מתחילה. כחלק ממערך הפתרונות בנושא התקשורת החלטנו לבדוק גם את ההצעה של רינת, איזה מזל שעניתי לטלפון.

  פעמים רבות יש משהו שאנו מבקשים לעצמנו ובאופן מופלא היקום מזמן לנו אותו. זה קורה לנו באופן לא מכוון, זה פשוט קורה.בדיוק כמו כאן או בסיפורים אחרים שבוודאי שמעתם גם מאחרים.

  השאלה היא איך יוצרים מודעות ואיך מקרבים את היקום לעזור לנו במה שאנו באמת רוצים, לא על יד המקרה אלא באופן מודע ומכוון?

  הכול מתחיל בזה שעושים עצירה!!

   

  העצירה היא תהליך חשוב, משום שהרבה פעמים לא עוצרים ופועלים מכוח אינרציה וכשמגלים זאת זה עשוי להיות מאוחר מדי, זמן שעבר אי אפשר להחזיר.

  בעצירה אנחנו מבררים לעצמנו מה רוצים. או יותר נכון למה אנו רוצים את מה שאנו אומרים שאנחנו רוצים?, מה זה עושה לנו ברמה הרגשית?.

  הדרך הטובה להתחיל היא לבחור מספר תחומים חשובים בחיים ולהתמקד בכל אחד מהם.

  כדאי לבחור את התחומים הבאים או חלק מהם או מה שחשוב לאדם באותו הזמן לדוגמא: תחום מקצועי, כלכלי, אישי, משפחתי, בריאותי, קהילתי.לכל אחד מהתחומים הללו אני בודק מה הערכים שחשוב לי לבטא.

   

  לדוגמא: תחום בריאות הערכים שחשוב לי לבטא, אנרגטיות, קלילות, מחויבות. עכשיו אני צריך לבחור שלושה יעדים שהם אפשריים מחד ומאידך מחייבים מאמץ להשגתם כלומר שהם לא נוחים, הסיבה שהם לא נוחים נובעת מכך שבניית שריר אפשרית רק שנמתחים, זכרו צמיחה מתרחשת באזור שהוא לא נוח.

  בתחום הבריאות,יעד אפשרי יכול להיות להגיע למשקל אידאלי של איקס קילוגרם תוך 3 חודשים באמצעות תוכנית אימון של פעמיים בשבוע עם מאמן אישי ופעמיים ללא מאמן.

   

  זכרו, אני לא מדבר על איבוד משקל (אף אחד לא אוהב לאבד משהו), אלא להגיע למשקל אידיאלי, רוצה לומר לייצור קשר בין בריאות למשקל אידיאלי. להתחייב לפעילות של ארבע פעמים בשבוע זה לא מאוד נח, יחד עם כאשר פועלים באופן כזה הסיכוי לראות את התוצאה הוא הרבה יותר גדול וככה משהו שהיה בגדר חלום הופך למשהו מציאותי.

  כשעושים את זה בכל אחד מהתחומים ורושמים לעצמנו מה אנחנו רוצים לבטא ברמה הערכית וכיצד הדבר מקבל ביטוי באופן מעשי, את הכל יש להעלות בצורה כתובה וליצור לעצמנו סוג של תוכנית עבודה לשלושה חודשים הקרובים. בצורה כזאת אפשר לעקוב מדי שבוע ולראות איפה אנחנו בעשיה שלנו ואיפה בתוצאה.

  כאשר מזהים שיש פער, כל שנותר זה לבדוק על מה הוא יושב ואיך לסגור אותו. אל תחשבו שזה מסובך, זה יותר פשוט ממה שחושבים, זכרו שאם לא נעשה לעצמנו תוכנית הצלחה, אחרים יעשו זאת עבורנו רק מה, זאת תוכנית ההצלחה שלהם ולא שלכם, לכן תנסו, במקרה הטוב זה יצליח.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים