שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל תקף 80 יעדים בעזה בעקבות 30 שיגורים מהרצועה
  הירי הכבד ביותר מהרצועה מאז אוגוסט: מאמש שוגרו מעזה לפחות 30 רקטות ופצמ"רים וכיפת ברזל יירטה כעשרה שיגורים. הג'יהאד האיסלאמי לקח אחריות על הירי. הרמטכ"ל ביצע הערכת מצב ועשרות מטוסים ומסוקים של חיל האוויר הפציצו בין היתר מתחמים צבאיים, מתחם אימונים ופיר מנהרה. תושב שדרות: "הממשלה לא עושה כלום, נמאס לנו"

   

  תקיפות חיל האוויר ברצועה במהלך הלילה

  תקיפות חיל האוויר ברצועה במהלך הלילה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מטחי רקטות בערב שבת ובמהלך הלילה, ובעקבותיהן תקיפה מסיבית של חיל האוויר ברצועה. כל זאת, דווקא לאחר דיווחים על כך שמצרים גיבשה הבנות בין ישראל לחמאס . אזעקות צבע אדום נשמעו פעמים רבות בעיר שדרות ובמועצות שער הנגב, חוף אשקלון ואשכול החל מאמש (יום ו') בשעה 22:03. 

   

  במהלך הלילה נשמעו אזעקות רבות, בנוסף לאזעקות בשעות הבוקר המוקדמות. בסך הכול זוהו מאמש יותר מ-30 שיגורים. כיפת ברזל יירטה כעשרה מהם. שבעה לקו בחרדה בשדרות עקב המטח לעיר ושישה נפצעו קל בריצה למרחב מוגן. שבעה מהנפגעים פונו לבית החולים ברזילי. בעקבות המטחים לעבר יישובי העוטף, קיים הרמטכ"ל גדי איזנקוט הערכת מצב בקריה בהשתתפות בכירים בצמרת צה"ל והשב"כ.

   

  הבוקר הודיע ארגון הג'יהאד האיסלאמי כי הוא אחראי לירי הרקטות. בהודעת הארגון נכתב: "על האויב להבין שההתנגדות לא תקבל את המשוואות שהוא כופה, המבוססות על הרג מצדו ושקט מהצד שלנו. החלטנו להגיב על התוקפנות ופעלנו בכוח רצון ונחישות. נשמור על ההתנגדות ועמדתה - הפצצה תיענה בהפצצה ודם בדם. אנו נהיה מחויבים להפסקת האש אם ישראל תהיה מחויבת לה. ההתנגדות הפלסטינית תגיב על כל תקיפה ישראלית".

   

  צה"ל פתח בשורת תקיפות ולפי הודעת הצבא הותקפו הלילה כ-80 מטרות טרור של חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות. בתקיפה לקחו חלק עשרות מטוסי ומסוקי קרב וכלי טיס נוספים. בין היתר הותקף ונחרב המטה החדש של מנגנון הביטחון הכללי של חמאס. צפו בתיעוד ההפצצה. בתקיפות בעזה לא היו נפגעים.

   

  כיפת ברזל מיירטת רקטות מעזה, הלילה    (צילום: טים קניטר, רועי עידן)

  כיפת ברזל מיירטת רקטות מעזה, הלילה    (צילום: טים קניטר, רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפצצות חיל האוויר ברצועת עזה (AFP)
  הפצצות חיל האוויר ברצועת עזה(AFP)

  הפצצות חיל האוויר ברצועת עזה (AFP)
  (AFP)
   

  תיעוד יירוט כיפת ברזל (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  תיעוד יירוט כיפת ברזל (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  תיעוד יירוט כיפת ברזל (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  בין היעדים האחרים שהותקפו: שני אתרים מרכזיים לייצור אמצעי לחימה מתקדמים באל עטטרה ואזור נצרים; חמישה מתחמים צבאיים בחאן יונס, דיר אל באלח, תל זעתר וג'אבלייה; מתחם אימונים משולב ברפיח; פיר מנהרת לחימה בחאן יונס; עמדת תצפית כנגד מטרות אוויריות בבית לאהיא.

   

  בהודעת דובר צה"ל הבוקר, שבה פורטה התקיפה, נאמר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות שבוצעה הלילה לעבר יישובים בשטח ישראל. הירי מבוצע על רקע אווירה מאפשרת טרור שמוביל ארגון הטרור חמאס במרחב גדר המערכת ואשר הביאה את ארגוני הטרור ברצועה לביצוע הירי הלילה".

   

  מצה"ל נמסר בנוסף כי "חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל. צה"ל יפעל בעוצמה רבה נגד כוונות פיגוע מכל סוג מרצועת עזה ורואה בחומרה את פעילות הטרור שמובילים הארגונים. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל וערוך לבצעה ככל שיידרש".

   

  תיעוד: תקיפת מטה מנגנון הביטחון של חמאס    (צילום: דובר צה"ל)

  תיעוד: תקיפת מטה מנגנון הביטחון של חמאס    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תקיפת צה
  מתחם האימונים שהפציץ צה"ל בתל זעתר(דובר צה"ל)

  תקיפת צה
  (דובר צה"ל)

  רצועת עזה תקיפה תקיפות חיל האוויר יעדי חמאס תגובה לירי רקטה (צילום: דובר צה
  תיעוד תקיפת מבנה המטה הכללי של החמאס בעזה(צילום: דובר צה"ל)

  רצועת עזה תקיפה תקיפות חיל האוויר יעדי חמאס תגובה לירי רקטה (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  הרס בניין המטה הכללי החדש של החמאס על ידי צהל (צילום: AP)
  בניין המטה הכללי שהופצץ על ידי צה"ל, הבוקר(צילום: AP)

  הרס בניין המטה הכללי החדש של החמאס על ידי צהל (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  הרס בניין המטה הכללי החדש של החמאס על ידי צהל (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  לפחות שבעה נפגעי חרדה טופלו בשדרות בעקבות ירי הרקטות אמש. נער בן 14 וגבר כבן 50 נפצעו באורח קל מאוד בזמן שניסו לתפוס מחסה בזמן אזעקה. הם פונו על ידי מד"א לבית החולים ברזילי באשקלון. לפחות 30 רקטות ופצמ"רים שוגרו מרצועת עזה לעבר יישובי העוטף ומערכת כיפת ברזל יירטה כעשרה שיגורים. שתי רקטות נפלו בתוך הרצועה והיתר נחתו בשטחים פתוחים. מדובר בירי הכבד ביותר מהרצועה מאז תחילת אוגוסט, אז נורו 150 רקטות ביומיים.

   

  יקיר שמעוני, תושב שדרות, סיפר אמש (ו') ל-ynet על רגעי החרדה: "התארחנו אצל חברים, שמענו את הצבע אדום ואת כל האזעקות. פיצוצים עזים. רצנו מיד למרחבים המוגנים. שמענו משם את הפיצוצים ומיד אחר כך יצאנו החוצה והמון אנשים יצאו מבוהלים".

   
  שמעוני תקף את הממשלה על המצב בעוטף עזה ואמר: זה כבר הגיע למצב שזה לא נגמר. זה לא פוסק. הממשלה לא עושה כלום, ופשוט נמאס מזה. כל פעם הם עושים קבינט ביטחוני, לא מגיעים לשום החלטות. לא מגיעים לשום דבר. הם תוקפים דיונות ופחים. שורה תחתונה - כלום ושום דבר. אנחנו לא בעד לרסק אף אחד, אנחנו בעד שיהיה לנו שקט ונוכל לחיות. התחושות הן של חוסר אונים".

   

  ג'ייסון גרינבלט, שליחו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למזרח התיכון, התייחס בחשבון הטוויטר למתקפה על יישובי עוטף עזה: "עוד רקטות שנורות מעזה לישראל. עוד לילה שבו הורים מגוננים על ילדיהם המבועתים. האלימות הזו לא תטיב עם אף אחד". 

   

  בעקבות המטחים עדכנו בפיקוד העורף את ההנחיות לתושבי עוטף עזה. לפי ההנחיות החדשות, עבודה חקלאית מותרת רק לאחר תיאום מול החטיבה המרכזית. בנוסף, מותרות התכנסויות בשטח פתוח של עד 100 איש, ובשטח סגור של עד 500 איש. לשאר רחבי הארץ אין הנחיות מיוחדות.

  רחוב בשדרות לאחר יירוט רקטות מעל העיר ()
  היירוטים, הלילה

  רחוב בשדרות לאחר יירוט רקטות מעל העיר (צילום: רועי עידן)
  רחוב בשדרות לאחר יירוט רקטות בשמי העיר(צילום: רועי עידן)

   
  מקורות פלסטינים אמרו אמש ל-ynet כי מי שאחראי לירי המטחים הערב עשה זאת שלא על דעתו של חמאס ובניגוד לרצונו. ההערכה היא שהירי בוצע על ידי הג'יהאד האיסלאמי כדי לאותת למודיעין המצרי על חוסר שביעות רצון הארגון מכך שבכיריו מתעלמים ממנו בשיחות ההסדרה והרגיעה ולא משתפים את הנהגת הג'יהאד האיסלאמי בשיחות.
   
  "ההתנגדות לא יכולה לעמוד בחיבוק ידיים מול המשך הרג האנשים בדם קר על ידי ישראל", אמרו רשמית בג'יהאד האיסלאמי בהודעה מטעמם במהלך הלילה. "ההתנגדות הייתה מחויבת זמן רב לאיפוק כהערכה למאמצים להביא להבנות הפסקת אש. ההתנגדות שבה והזהירה כמה פעמים מפני פגיעה באזרחים, אך ישראל המשיכה שלא לכבד את החוק".

   

  אתמול הפגינו כ-16,000 פלסטינים לאורך הגבול עם רצועת עזה. הלילה מת מפצעיו אחד המפגינים אתמול ובסך הכול חמישה פלסטינים נהרגו אתמול בהפרות הסדר ליד הגדר. מצה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו 3 עמדות תצפית של חמאס, ובאופן חריג נעשה שימוש גם במסוקי קרב.

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: EPA)
  ההתפרעויות ברצועת עזה, אתמול(צילום: EPA)

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  בצה"ל אמרו כי המתפרעים השליכו בקבוקי תבערה ורימונים לעבר הכוחות, הבעירו צמיגים ויידו אבנים. המתפרעים הצליחו לחצות את הגדר פעמיים לזמן קצר, ובצה"ל מסרו כי האירוע היה תחת מעקב כל העת.

   

  אלוף פיקוד הדרום, הרצי הלוי, נפגש השבוע עם ראשי רשויות בעוטף עזה על רקע המתיחות באזור, ואמר להם כי "המדיניות שלנו היא לחזור לסטטוס קוו שהיה לפני 30 במרץ - שקט בגבול וללא עפיפונים ובלונים. אנחנו בהחלט מזהים ניסיון של חמאס לשמור על השקט. יש ירידה בעוצמת ההפגנות והפרחת הבלונים. סיוע הומניטרי יסייע בהפחתת האלימות. לתושבי עזה יהיה מה להפסיד".


  פורסם לראשונה 26/10/2018 22:04

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים