שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ספטמבר: הביקוש למשכנתאות ממשיך לגדול

  ב-10 ימי עבודה בלבד במהלך חודש ספטמבר, נלקחו יותר מ-4,500 משכנתאות בסכום כולל של 3.26 מיליארד שקל, כ-15% יותר, באופן יחסי, בהשוואה לחודש הקודם

  מספר המשכנתאות שנטלו הלווים מהבנקים הסתכם בחודש ספטמבר ב-4,519 ובסכום כולל של 3.26 מיליארד שקל. מדובר בעלייה של כ-15%, באופן יחסי בהשוואה לחודש הקודם.

   

   

  אמנם בחודש אוגוסט סכום ההלוואות הכולל שנלקח עמד על 5.7 מיליארד שקל, כך שנתוני ספטמבר מצביעים על ירידה לכאורה של 43%, אלא שבחודש אוגוסט היו יותר מ-20 ימי עבודה בעוד בחודש ספטמבר, בו חלו חגי תשרי, היו 10 ימי עבודה בלבד (לא כולל שישי). כך למעשה, באופן יחסי מדובר בעלייה של כ-15%.

   

  עלייה נרשמה גם במשכנתא הממוצעת שנלקחת, העומדת כיום על כ-728 אלף שקל. זאת, כאשר רק לפני מספר חודשים היא עמדה על 678 אלף שקל בממוצע.

   (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  (צילום: Gettyimages)
   

  הגידול בביקוש למשכנתאות מאפיין את החודשים האחרונים, כאשר על פי הערכות, סך המשכנתאות שנטל הציבור צפוי לעבור השנה את רף 60 מיליארד השקלים, קו שנחצה בפעם היחידה רק בשנת 2015.

   

  לשמחתם של הלווים החדשים, בשנה האחרונה ניכרת הוזלה קלה בריביות המשכנתא לעומת השנה הקודמת. בכלל, הריביות כיום נחשבות לזולות בפרספקטיבה של השנתיים האחרונות. אולם על השמחה הזו מעיבים נתונים לפיהם מסתמנת דווקא עליית ריבית בקרוב - עוד סיבה בגינה נרשם כעת גידול במשכנתאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים