שתף קטע נבחר

דרמה בבת ים: נתניהו קורא לתושבים שלא להצביע למועמד הליכוד בעיר

רה"מ הודיע בסרטון על תמיכה במועמד יוסי בכר ולא במועמד מפלגתו. בתגובה, גדעון סער פרסם סרטון למען המועמד צביקה ברוט. מטה הליכוד בבת ים בראשות ברוט: "נתניהו כבר עשה את התרגיל הזה והפסיד כשיצא נגד מפלגתו שלו, וכך יהיה גם הפעם"

 

 

באופן חריג, ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הבוקר (ב') לתושבי בת ים שלא להצביע למועמדה הרשמי של הליכוד בעיר. מנגד, השר לשעבר גדעון סער פרסם הודעת תמיכה במועמד הליכוד בעיר, כמה ימים אחרי הסערה שבמסגרתה האשים נתניהו את סער בכך שתכנן מזימה נגדו בשיתוף הנשיא ראובן ריבלין.

 

המדריך לבוחר: איך ואיפה מצביעים, ולמי יש חופש?

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון תמיכה במועמד לראשות עיריית בת ים יוסי בכר, העומד בראש סיעה עצמאית בשם "בת ים בראש מורם" המתמודדת למועצת העיר.

 

מדובר בהתנהלות חסרת תקדים של ראש הממשלה נתניהו, שיוצא באופן גלוי ופומבי נגד מועמדה הרשמי של תנועת הליכוד, צביקה ברוט, שאף נושא על פתקי רשימתו את האותיות מחל. בסרטון שבו נראים נתניהו ובכר אומר ראש הממשלה: "בת ים נמצאת בתנופה, יוסי בכר מוביל את התנופה הזו, וחשוב שהיא לא תיפסק. חשוב לתמוך ביוסי בכר לקדנציה נוספת לראשות העירייה והוא צריך להמשיך".

תמונה מחולקת גדעון סער בנימין  נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, AP)
הסכסוך בין השניים מחלחל גם לזירה המוניציפלית. נתניהו וסער(צילום: אלכס קולומויסקי, AP)

צביקה ברוט ()
מועמד הליכוד שזכה בתמיכת השר לשעבר גדעון סער. צביקה ברוט

זכה לתמיכת ראש הממשלה נתניהו. המועמד העצמאי יוסי בכר (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
זכה לתמיכת ראש הממשלה נתניהו. המועמד העצמאי יוסי בכר(צילום: שאול גולן)

עם הפצת סרטון התמיכה של נתניהו, פרסם ברוט סרטון מטעמו שבו מופיע השר לשעבר גדעון סער, שעמד בסוף השבוע במרכזה של סערה שבה טען נתניהו כי שר החינוך לשעבר רקח תוכנית להדחתו, הקורא לבת-ימים לתמוך בו.

 

"אני מבקש להביע את תמיכתי בצביקה ברוט לראשות עיריית בת ים וברשימת הליכוד בראשותו למועצת העיר", אומר סער. "אני מכיר את צביקה שנים רבות ומאמין שהוא יכול להוביל את השינוי שבת ים זקוקה לו. חשוב לחזק את הליכוד ברשויות המקומיות ואת זה אפשר לעשות אך ורק בהצבעה באותיות מחל בבחירות שיתקיימו מחר".

 

יחד עם בכר וברוט מתמודדים לראשות העיר קטי פיאסצקי (מרצ), ירון לוי ("בת ימים פלוס צעירים"), אורי בוסקילה ("הבית היהודי"), אלי יריב ("בת- ים אחת") וצבי רובין ("נץ").

 

ממטה הליכוד בבת ים נמסר בתגובה כי "בניגוד להשמצות של מר בכר, צביקה ברוט אינו אחראי לחקירות נגד נתניהו. צר לנו שנתניהו החליט לפגוע אישית בברוט ולפנות נגד עמדת הליכודניקים, ונגד עמדת כל בכירי המפלגה, רק בשל מידע שקרי שהובא בפניו שלא היה ולא נברא. יש להזכיר כי נתניהו כבר עשה את התרגיל הזה בבת-ים בשנת 98' והפסיד, כאשר יצא נגד מפלגתו שלו, וכך יהיה גם הפעם. אנחנו ננצח את הבחירות מחר, ואנו מאחלים הצלחה בחקירות גם לנתניהו וגם לבכר".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "ועדת ההיגוי המוניציפאלית של הליכוד החליטה על תמיכה בראש העיר המכהן, יוסי בכר, חבר ליכוד שזכה בסקרים פנימיים של המפלגה לסיכויי הניצחון הגבוהים ביותר. בהתאם להחלטת הוועדה, ראש הממשלה נתניהו הודיע על תמיכה בבכר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, AP
נתניהו וסער
צילום: אלכס קולומויסקי, AP
מומלצים