שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אפקט שעון החורף: כך הפכה האחות הקטנה - לבכורה‏

  הכל עניין של טיימינג: שני בסון הגיעה במוצ"ש לבית־החולים סורוקה כדי ללדת תאומים. בשעה 1:58 יצא הבן לאוויר העולם, ארבע דקות אחריו, ב־2:02, נולדה גם הבת. רק שבינתיים עברנו משעון קיץ לשעון חורף — וכך קרה שהתינוקת נרשמה בתעודת הלידה כמי שהקדימה כמעט בשעה את אחיה. בסון: "כשהם יגדלו אני אספר להם איך הבת עקפה את הבן"

  במוצאי שבת הגיעה שני בסון (30) מאשקלון לבית־החולים סורוקה בבאר־שבע, נרגשת ומצפה לקראת לידת התאומים שלה — בן ובת. ראשון נולד הבן, בשעה 1:58. ארבע דקות אחריו, ב־2:02 לפנות בוקר, יצאה לאוויר העולם אחותו התאומה. בין שתי הלידות מחוגי השעון הוזזו לאחור, ועברנו לשעון חורף. וכך קרה שהבת, שנולדה כמעט שעה לאחר אחיה, נרשמה בתעודת הלידה כמי שנולדה מוקדם יותר — ב־1:02.

    

  "הגעתי לבית־החולים בשבוע 35 להיריון", סיפרה שני. "זה היה לפני התאריך המשוער שבו הייתי אמורה ללדת. לא חשבתי בכלל על זה שיש סיכוי שאלד בדיוק ברגע של החלפת השעונים, בכלל לא הייתי עסוקה בזה".

   

  לידה (צילום: רחל דוד סורוקה)
  מי נולד קודם? המשפחה המאושרת והצוות הרפואי(צילום: רחל דוד סורוקה)

   

  לפני שלוש וחצי שנים ילדה שני את בתה הבכורה בשעה 1:34 לפנות בוקר, "והפעם הצצנו בשעון כל הזמן לראות אם אני אלד שוב בדיוק באותה השעה", סיפרה, "אבל באיזשהו שלב כבר הפסקתי לשים לב לשעון".

    

  וכך, ב־1:58 לפנות בוקר התרחשה הלידה הראשונה של הבן. "חברי הצוות המדהים של חדר הלידה עזרו לי והסבירו לי שתכף תתרחש גם הלידה השנייה, ובשעה 2:02 לפנות בוקר גם הבת נולדה", סיפרה שני. "לקח לי כמה דקות להבין שבגלל שהשעון התחלף משעון קיץ לשעון חורף, היא בעצם נולדה שעה קודם לכן. היא גנבה את הבכורה".

    

  נכון לעכשיו, שני ובעלה גיא עוד לא נתנו שמות לתאומים. "אולי נקרא להם חורף וקיץ", היא מתבדחת. מכיוון שהתאומים נולדו במשקל נמוך יחסית, הם יישארו להשגחה בימים הקרובים בבית־החולים. "אני בטוחה שכאשר הם יגדלו אני אספר להם איך הבת עקפה את הבן. זה כבר הפך להיות מורשת קרב אצל כל המשפחה המורחבת שלנו".

    

  ד"ר מג'די אמטיראת, רופא בחדר הלידה במרכז סבן למיילדות בסורוקה, סיפר: "זו הפעם הראשונה שקורה אצלנו דבר כזה בבית החולים. גם אנחנו הופתענו". לדבריו, כאשר תינוק נולד הצוות הרפואי מסתכל על שני פרטים: על מין היילוד ועל השעה המדויקת שבה הגיח לאוויר העולם על מנת לתעד אותה בתיק הרפואי.

   

  "מיד כשהילדה יצאה הסתכלנו על השעון ופתאום ראינו שהשעה 1:02", סיפר. "לקח לנו כמה דקות לקלוט שזה בגלל המעבר של השעונים. בגלל שמערכות המחשב שלנו אוטומטיות – במחשב נכתב שהבת נולדה לפני הבן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הרצל יוסף
  ביה"ח סורוקה
  צילום: הרצל יוסף
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים