שתף קטע נבחר

אבי גבאי אחרי ההישג בחיפה: "יהב הציע דיל וסולחה עם כחלון, סירבתי"

רגעי נחת ליו"ר המחנה הציוני שקטף הישגים בחיפה ובנהריה. בריאיון לאולפן ynet חשף את הניסיון של יהב לקבל את תמיכתו. מקורב ליהב הגיב: "לא היה ולא נברא, הוא משקר"

 

אבי גבאי ועינת קליש (צילום: עידו ארז)
אבי גבאי ועינת קליש רותם. מהפך בחיפה(צילום: עידו ארז)

 

אחרי שורה של מפחי נפש פוליטיים מבית, השיג יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי שורה של ניצחונות חשובים בזירה המוניציפלית עם מהפך גדול של עינת קליש רותם בחיפה, ניצחון של רון חולדאי בתל אביב והמהפך של רונן מרלי בנהריה שהביס את ראש העיר הוותיק של הליכוד, ז'קי סבג, שכיהן 30 שנה. בריאיון לאולפן ynet חשף כי ראש העיר המובס בחיפה יונה יהב ביקש את תמיכתו: "הוא בא אליי לפני כשלושה חודשים ורצה שאני אתמוך בו. אמרתי לו אתה הולך עם כחלון ולפיד, אני הולך עם קליש. הוא אמר לי 'אני אעשה לך סולחה עם כחלון', אמרתי לו 'תודה רבה, לא צריך'". מקורב ליונה יהב הגיב: "לא היה ולא נברא. גבאי משקר".

 

 

גבאי מספר כי הבין מיד שעינת קליש רותם ורונן מרלי הם "סוסים מנצחים": "איך שפגשתי את קליש ומרלי ידעתי שהם יכולים להצליח. אני חושב שהניצחון הגדול הוא של עם ישראל, לא שלנו ולא של אף אחד אחר".

 

ייתכן שעינת קליש רותם זכתה בעקבות המיאוס מיונה יהב?  

"זה בדיוק מסוג חיפושי התירוצים. הציבור לא רצה את יונה יהב, הוא רצה שינוי, צריך לדעת לזהות את זה. אני זיהיתי שהציבור רוצה שינוי. עינת קליש עושה חוגי בית במשך חמש שנים".

חגיגיות הניצחון של מרלי (צילום: זהר שחר)
חגיגיות הניצחון של רונן מרלי בנהריה(צילום: זהר שחר)

חגיגיות הניצחון של מרלי (צילום: זהר שחר)
החגיגה בנהריה. "עיר ליכודית שהעברנו למפלגת העבודה"(צילום: זהר שחר)

עופר ברקוביץ'  (צילום: יואב דודקביץ)
עופר ברקוביץ'. גבאי סבור שהוא יוכל להיות ראש העיר הבא (צילום: יואב דודקביץ)

בגלל טעות טכנית של המחנה הציוני כמעט נשללה ממנה הזכות לנצח.

"היו טענות טכניות ובסופו של דבר הכול בסדר והיא ניצחה. תתעסקו בעיקר. העיקר הוא שלחיפה יש ראשת עיר חדשה. אני חושב שהניצחון הגדול והמשמעותי הוא בנהריה, עיר ליכודית שהעברנו למפלגת העבודה. עשינו את זה בנהריה עם רונן מרלי, איש מדהים; תסתכלו על המספרים - בדימונה כמעט ניצחנו את בני ביטון. יש שינוי במדינת ישראל".

 

אתה רואה קשר בין מה שקורה בבבחירות המקומיות למה שיהיה בבחירות הכלליות?

"אני קושר בין הדברים לא ברמה שבן אדם שהצביע למישהו במפלגת העבודה בנהריה עכשיו יצביע לה בארצי ולהיפך. אני חושב שהציבור הישראלי רוצה שינוי. אני רואה בכל הארץ את השלטים של נתניהו עם המועמדים שלו והאנשים האלה לא ניצחו". עוד אמר: "אני חושב שהציבור הישראלי רוצה שינוי והוא בסוף רואה מישהו שמסוגל להביא את השינוי, אז הוא מוכן ללכת איתו. המשמעות של הבחירות האלה מבחינתי היא שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל".

 

כמה כסף השקעתם ברמה המוניציפלית?

"לדעתי אפילו נרוויח מהמערכה הזו".

 

גבאי ציין כי המחנה הציוני תמך בעופר ברקוביץ' לראשות העיר ירושלים, "יש לנו נציג בתוך הרשימה שלו, עשינו בשבילו הרבה מאוד עבודה. אני מאוד שמח על ההישג שלו ואני חושב שהוא יכול להיות ראש העיר הבא של ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אבי גבאי ועינת קליש רותם
צילום: עידו ארז
מומלצים