שתף קטע נבחר

זיקוקים והצתות: הבחירות ביישובים הערביים

עם קבלת תוצאות הבחירות המקומיות נרשמו עשרות מקרי אלימות בכמה יישובים ערביים; הוצתו רכבים, הושלכו אבנים ונורו זיקוקים - לצד חגיגות בהן הנפות דגלים ושירים; בסכנין התחרות המותחת בין ראש העיר הוותיק למתחרה חדש הסתיימה בניצחון לאחרון, בנצרת נרשם ניצחון למועמד בפער מוחץ

 

  

עשרות מקרי אלימות נרשמו היום (ד') ביישובים הערביים לאחר קבלת תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות. תומכים ומתנגדים בסכנין, כפר מנדא, כפר טורעאן ויישובים נוספים הציתו רכבים, השליכו אבנים ואף ירו זיקוקים לעבר תושבים ומבנים. כוחות משטרה שהגיעו לאזורי המהומות פתחו בסריקות לאיתור חשודים והחלו בחקירה.

 

בסכנין, שבה התקיימה תחרות מותחת בין המתמודד הוותיק מאזן גנאיים שכיהן בשתי הקדנציות האחרונות והמתמודד החדש ד"ר ספות אבו ריא, פרצו קטטות בין המחנות לאחר ההודעה המפתיעה על ניצחונו של אבו ריא - והדחתו של ראש העיר המכהן. מאות אנשים התקהלו ופרצה קטטה שמהלכה הושלכו אבנים ונזק  נגרם לכמה רכבים. כוח משטרה שהגיע למקום פיזר את המתקהלים. 

 

ראש עיריית סכנין ד
ראש העיר סכנין ד"ר ספואן אבו ריא

בכפר מנדא נורה זיקוק לעבר ביתו של אחד מעובדי העירייה. כתוצאה מכך התפתחה קטטה בין עשרות צעירים שבמהלכה נורו זיקוקים, הושלכו אבנים ונגרם נזק למספר רכבים. המשטרה עצרה ארבעה תושבים בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות באירועים.

 

בכפר טורעאן, בו ניצח מאזם עדוי את המתחרה עמאד דחלה, הוצת רכב. בכפר מנדא הוצת גם כן רכב ונעצר חשוד במעשה. בנוסף, נגרם נזק לכמה בתי עסק ובוצע ירי זיקוקים לעבר אנשים ומבנים.

 

באיכסאל התפתחה קטטה בין שתי משפחות ושוטרים שהוזעקו למקום הותקפו על ידי הצדדים. ארבעה חשודים נעצרו.

 

בטובא זנגרייה דווח על ירי באוויר לעבר ניידת משטרה שערכה סריקות בכפר, וכן הושלכו אבנים ונגרם נזק לרכבים.

 

נזקים בעיר סכנים בחירות לרשויות המקומיות 2018 ()
בחירות מקומיות: נזקים בסכנין

נזקים בעיר סכנים בחירות לרשויות המקומיות 2018 ()

נזקים בעיר סכנים בחירות לרשויות המקומיות 2018 ()

מהמשטרה נמסר בתגובה לתקריות האלימות: "משטרת ישראל רואה בחומרה את אירועי הפרות הסדר הציבורי. אירועים אלימים אלה הובילו לנזקים כבדים לרכוש, ועלולים היו להוביל לפגיעה בנפש. משטרת ישראל תפעל בכל האמצעים והמישורים על מנת לאתר את אותם עבריינים אלימים ולמצות עמם את הדין".

 

תוצאות הבחירות

התושבים הערביים בנצרת המתינו לתוצאות בין שני המתמודדים עלי סלאם וואליד עפיפי. סלאם ניצח בהפרש של יותר מ- 12,000 קולות. "לא הופתעתי מהתוצאה", אמר סלאם. "ידעתי שהתושבים רוצים אותי בשלטון כי הם יודעים טוב מאוד שאני איש של עשייה ולא של דיבורים באוויר. אני לא אאכזב אותם. נמשיך בדרכנו הנכונה במטרה להוביל עוד ועוד פרויקטים לטובת העיר ותושביה".

עלי סלאם ראש עיריית נצרת ()
ראש העיר נצרת עלי סלאם

בטירה ניצח עורך הדין מאמון עבד אלחי והמשיך לקדנצייה שלישית. הוא גבר על מתחרו, איש העסקים מוחמד מנסור. לאחר ניצחונו אמר עבד אלחי: "הרבה תודות לכל מי שתמך בנו. יחד נגיע למטרות הכי טובות. זה הזמן שכולם יידעו שתושבי טירה בחרו באיש הנכון שיש לו את כל היכולות להוביל את העיר מכל הבחינות".

 

המהפכים וההפתעות: כל התוצאות בערים המרכזיות


עורך דין עאדל בדיר ראש עיריית כפר קאסם ()
ראש העיר כפר קאסם עו"ד עאדל בדיר

והיב חביש ראש עיריית ירכא   ()
ראש העיר ירכא והיב חביש

פאיז אבו סהיבאן ראש עיריית רהט ()
ראש העיר רהט פאיז אבו סהיבאן

ברהט נבחר ראש העיר לשעבר פאיז אבו סהיבאן מהתנועה האיסלאמית, לאחר שהביס את ראש העיר בעשור האחרון טלאל אלקירנאוי (השניים התמודדו זה מול זה זה בפעם השלישית ברציפות).

 

בכפר קאסם נבחר לקדנציה שנייה עורך הדין עאדל בדיר, שניצח את מתחרו אשרף עיסא בהפרש של מאות קולות. בכפר ירכא נבחר והיב חביש לקדנציה שנייה, ובכפר עוספיה הניצחון נרשם לבהיג' מנסור.

 

באום אל פחם יתקיים סיבוב שני בין חאלד חמדאן לסמיר מחאמיד. בדליית אל כרמל ניצח ראש המועצה רפיק חלבי ובג'וליס יתקיים סיבוב שני, שבו ישתתף בוודאות ויסאם נבואני.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים