שתף קטע נבחר

הרב הראשי של אוקראינה: הממשלה שתלה מכשירי ריגול בבית הכנסת הגדול

במכתב חריף מאשים רבה הראשי של אוקראינה כי הלשכה הלאומית נגד השחיתות התקינה מכשירי האזנה בבית הכנסת הגדול בעיר. הלשכה מכחישה מכל וכל - אך הרב אומר כי המכשירים התגלו על ידי אנשי האבטחה של בית הכנסת: "הפעולה הזאת אנטישמית ומסכנת את הקהילה"

בית הכנסת הגדול בקייב שבו נטען כי הושתלו האזנות (צילום: אדוארד דוקס)
בית הכנסת הגדול בקייב שבו נטען כי הושתלו האזנות(צילום: אדוארד דוקס)

 

תעלומה: מי שתל מכשירי האזנה בבית הכנסת הגדול בקייב? הרב הראשי של אוקראינה, משה ראובן אסמן, פרסם מכתב חריף, שבו הוא מאשים את הלשכה הלאומית נגד השחיתות באוקראינה – בהתקנת מכשירי האזנה בבית הכנסת הגדול בקייב.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

הרב דרש להפסיק את פעולות הבלתי חוקיות, כדבריו, של הלשכה - ולהעמיד את האחראים לדין. הפרשה המוזרה הפכה אתמול (יום ד'), עם פרסומה - לשיחת היום בתקשורת המקומית, והתעלומה גדולה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

לא מתבייש יותר: אני גאה להיות יהודי-אמריקני/ הרב מישאל ציון

 

בשיחה עם ynet הכחישה בתוקף דוברת הלשכה נגד השחיתות של אוקראינה, אוקסנה מיטניצקה, כי הלשכה התקינה מכשירי האזנה כלשהם בבית הכנסת. היא גם הכחישה את הטענה כי ללשכה יש פעולות חקירה כלשהן כלפי הקהילה היהודית.

 

"משימת ריגול סודית"

הרב משה אסמן, שנמצא כעת בניו-יורק בכנס השליחים השנתי של חב״ד, סירב להתייחס לפי שעה לשאלה מדוע קבע כי מכשירי ההאזנה הוטמנו דווקא על ידי הלשכה נגד השחיתות, והבטיח לספק תשובות בקרוב. כמה בכירים בקהילה היהודית משערים כי אחד מחברי הפרלמנט היהודים של אוקראינה, שנגדו מתנהלת חקירה של הלשכה, מנצל את הרב ואף גרם לו לכתוב את ההצהרה.

 

הרב הראשי לאוקראינה, משה ראובן אסמן
הרב הראשי לאוקראינה, משה ראובן אסמן

 

אנשי האבטחה של בית הכנסת הם שגילו, לדברי הרב, את מכשירי ההאזנה. "הם הותקנו על ידי גורמים מקצועיים שביצעו משימת ריגול סודית", אמר הרב אסמן, והוסיף: "אני חייב להבהיר את הדאגה הרבה שלי לאור הפעולה הזאת שלא רק מסכנת את הקהילה שלנו, ומהווה מעשה אנטישמי, אלא גם מטילה דופי במדינה כולה". הרב אסמן אמר כי אנשי הביטחון של השגרירות עדכנו לא רק את הרשויות באוקראינה, אלא גם בכירים בישראל.

 

הרב הוסיף כי בנוסף למכשירי האזנה, הבחינו מאבטחי בית הכנסת באנשים וברכבים החשודים כי עקבו אחר בית הכנסת ואחרי אנשי הקהילה היהודית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים