שתף קטע נבחר

שביל ישראל בסרטונים: חשבון האינסטגרם שהפך ליומן מסע

אלון ועומרי, שהשתחררו לאחרונה מצה"ל ויצאו לעשות את שביל ישראל, גילו במהלך ההכנות למסע שהמידע הוויזואלי על הדרך "משעמם", כלשונם. הם החליטו לעשות מעשה ולסכם כל יום בסרטון קצר וקצבי. "מנסים להראות ולהנגיש את שביל ישראל דרך הסרטונים"

 

 

כשאלון אדלר ועומרי לב, שני חברים בני 22 שהשתחררו לא מזמן מהצבא, החליטו לצאת לטייל בשביל ישראל, הם חיפשו מידע והבינו שיש בעיה. "יש המון מידע טקסטואלי, אבל מעט מאוד מידע ויזואלי, והמידע הוויזואלי שכבר קיים משעמם למדי", אומר אלון.

 

חינם להורדה: מפות של 52 מקטעי שביל ישראל

 

השניים, שיצאו לטיול בשביל לפני קצת יותר מחודש, החליטו לעשות מעשה – לתעד כל אחד מימי הטיול ולערוך את הקטעים מכל יום לסרטון קצבי באורך של דקה אחת בלבד. "עלה לנו הרעיון ליצור סרטונים של רגעי השיא והנופים בכל יום. המטרה הייתה מצד אחד לעודד אנשים לטייל, ומצד שני לעזור למטיילים ולשביליסטים", הם מספרים.

עושים את שביל ישראל (צילום: אלון אדלר ועומרי לב)
(צילום: אלון אדלר ועומרי לב)

אלון ועומרי עדיין נמצאים בעיצומו של המסע בשביל, ועד כה הם פרסמו 32 סרטונים – החל מהמקטע שמתחיל בתל דן שבצפון ועד למקטע שמסתיים בפארק במכתש הקטן שבדרום. והדרך עוד לפניהם. את כל הסרטונים הם מעלים לחשבון אינסטגרם שפתחו במיוחד לרגל היוזמה.

 

"אנחנו מנסים להראות ולהנגיש את שביל ישראל דרך הסרטונים", מסביר אלון. "חשוב שאנשים יבינו שהשביל הוא לאו דווקא למיטיבי לכת מושבעים. אפשר ומומלץ לעשות מקטעים בודדים, וממש לא חייבים להיות 'שביליסטים'".

 

שביל ישראל ()
שביל ישראל

 

עושים את שביל ישראל (צילום: אלון אדלר ועומרי לב)
עוצרים להתרעננות(צילום: אלון אדלר ועומרי לב)
 

אחד הסרטונים שזכו לכמות הצפיות הגבוהה ביותר הוא הסרטון שמתעד את המקטע של השביל בין צובה למבוא ביתר. בסרטון מראים אלון ועומרי את האתרים על אותו מקטע – ובהם מעיינות רבים: הסטף, עין חנדק, עין ספיר, עין לימון ועוד.

 

לדברי אלון, "אנחנו גם מנסים להראות חוויות שעוברים בשביל, החל מהמקומות המדהימים שעוברים בהם ועד לאנשים המעניינים שפוגשים. שביל ישראל הוא לחלוטין לא רק קילומטרים – הוא הרבה מעבר לכך. יש לו צדדים רבים שהרוב המוחלט לא יודע על קיומם כלל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלון אדלר ועומרי לב
אלון ועומרי בשביל ישראל
צילום: אלון אדלר ועומרי לב
מומלצים