שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המחאה עולה שלב: נערים מעוטף עזה יעלו ברגל לירושלים
  אחרי יותר מחצי שנה של עפיפוני תבערה מרצועת עזה וסבבי הסלמה, תלמידי י"ב מהעוטף יצאו ביום ראשון למסע רגלי לירושלים במחאה על המצב: "הגיע הזמן להגיד 'עד כאן'"

   

  נערים מעוטף עזה ()
  "דורשים שינוי ממשי, פתרון מעשי ועתיד טוב יותר"

  מחאת נערי עוטף עזה יוצאת לדרך: תלמידי י"ב מבית הספר האזורי שער הנגב יצאו ביום ראשון למסע מעוטף עזה לירושלים במחאה על המצב הביטחוני, אחרי שבעה חודשים של טרור יום-יומי מרצועת עזה, בלונים ועפיפוני תבערה, שריפות וסבבי הסלמה באזור.

   

  התלמידים החליטו שנמאס להם מהמצב ושעליהם להוביל מחאה אמיתית שתעורר את העם והממשלה, ויחד התיישבו בימים האחרונים סביב מפות ותכננו את מסלול המסע, שיצא מבית הספר ויעבור דרך תחנות שונות עד קו הסיום בירושלים.

   

  התלמידים מנסים כעת לגייס למסע עוד ועוד תלמידים מעוטף עזה, בעיקר תלמידים מהמועצה האזורית אשכול השכנה ומהעיר שדרות, מהמועצה האזורית חוף אשקלון ומהמועצה האזורית שדות נגב. מדי יום התלמידים יצעדו בממוצע 20 קילומטרים, עם ציוד בסיסי על הגב, ובסוף היום ילונו בנקודות שונות, שם יחכו להם חבריהם שיהוו "חפ"ק" עבורם. אמש סוכם סופית מסלול הצעדה על ידי הנערים, שקיבלו את ברכת ההורים שהבטיחו לסייע כל הנדרש.

   

  המטרה הבאה של הנערים היא לשכנע את בית הספר שיתמוך במסע: הנהלת בית הספר נתנה את ברכתה באופן עקרוני, וכעת מתנהל משא ומתן מול משרד החינוך. בהודעה שהפיצו לחבריהם כתבו מארגני המחאה: "בחרנו לקחת אחריות וללכת משער הנגב לירושלים כמחאה אקטיבית. הרעיון שעומד מאחורי המסע הוא פשוט: נמאס לנו משגרת הטפטופים והעפיפונים. אנחנו דורשים שינוי ממשי, פתרון מעשי ועתיד טוב יותר". בהודעה פירסמו רשימת ציוד וגם כמובן פתחו קבוצת ווטסאפ.

   

  "זה לא יהיה מסע קל, אני בטוח בזה. אבל אני מאמין שנקבל כוחות ככל שיצטרפו אלינו עוד ועוד חבר'ה מהגיל שלנו. כבר עכשיו יש המון שרוצים להצטרף", אומר רועי רחף מקיבוץ מפלסים, אחד מיוזמי הצעדה. "נמאס לנו מהמצב הביטחוני. נולדנו לתוך המצב הזה ותמיד קיווינו שהוא ייפסק. היום אנחנו בכיתה י"ב וכלום לא השתנה. הגיע הזמן להגיד 'עד כאן'. לא עוד. למען העתיד שלנו ולמען הילדים הקטנים ביישובי עוטף עזה".

   

   
  מחאה תושבי עוטף עזה מול קריית הממשלה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  מחאת תושבי עוטף עזה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  מחאה תושבי עוטף עזה מול קריית הממשלה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מחאה תושבי עוטף עזה מול קריית הממשלה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  הרכב שנשרף (צילום: גומד)
  רכב נשרף עקב בלון תבערה בעוטף(צילום: גומד)

  שריפה בעוטף עזה (צילום: אסף גברעם)
  (צילום: אסף גברעם)

   

  לפני כשבועיים הפגינו תושבי עוטף עזה ותומכיהם בכיכר רבין בתל אביב ויצאו לצעדה, בדרישה "להשיב את תחושת הביטחון". מאות מפגינים שמוחים על מצב הביטחון בעוטף עזה צעדו מהכיכר דרך אבן גבירול לכיוון שדרות רוקח בתל אביב. הם אף השמיעו אזעקה במהלך ההפגנה ונשכבו על הארץ. קודם לצעדה קראו המפגינים: "ביבי ביבי תתעורר הדרום כולו בוער", ו"אנחנו לא בשר תותחים". הם נשאו שלטים "הדרום בוער" ו"נמאס משדות שרופים נמאס שהילדים בוכים". המפגינים הפריחו בלונים כאות מחאה על המציאות שנכפתה עליהם - כשבלוני התבערה מופרחים לעברם מדי יום.

   

  בתחילת השבוע חסמו לסירוגין עשרות מתושבי עוטף עזה את צומת הרחובות קפלן ודרך בגין בתל אביב, סמוך לקריית הממשלה בעיר, במחאה על המציאות הביטחונית בדרום הארץ. מארגני ההפגנה אמרו כי תושבי העוטף נמצאים כבר תקופה ארוכה ב"מלחמת התשה" שתוצאותיה נקבעות לא על ידי ממשלת ישראל, אלא על ידי גורמי הטרור ברצועה. למחרת הפגינו כמה מתושבי העוטף סמוך למעבר הסחורות בכרם שלום, שדרכו עוברות המשאיות שמכניסות לרצועת עזה את "הדלק הקטארי". המפגינים חסמו את הכביש לכמה דקות במחאה על המציאות הביטחונית בדרום הארץ.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים