שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אנרגיה בין הקירות: ביקור בית
  אנחנו חיים שנים באותו בית, מרגישים נהדר עד שיום אחד משהו לא מסתדר לנו, ואז הכל משתנה, פתאום לא נעים לנו בבית וקשה לנו בעבודה והיחסים עם בני הזוג או בני המשפחה הופכים לבלתי נסבלים - מה יש באנרגיה סביבנו ובבית שלנו שמשפיע על חיינו ומה עושים כדי לטפל בזה? שרונה פומס משיבה

  לקחתי איתי תיק עם נוסחאות פנג שואי, שפע ניסיון ותודעה פתוחה לכל תחושה ולכל סימן שיעלה, ויצאתי את ביתה של לקוחה המתגוררת באחד האזורים היפים בצפון הארץ. מהכביש הבית נראה רגיל למדי, אך כשנכנסים פנימה חשתי מיד את הביטוי הייחודי בכל פינות הבית, את הלב הגדול, את המשפחתיות ואת תחושת הבית.

   

  הלקוחה חשה כאוס מזה זמן רב, התחושה שמשהו לא עובד בבית בו היא מתגוררת כעשרים שנה או במשרד הוותיק מלווה אותה מזה זמן עד שהחליטה לשים קץ לספק ולמבוכה ולהזמין יעוץ. עלו שאלות כמו: האם לעזוב את המשרד, את השותף? מה נדרש לשנות בבית? מה יש בבית שגורם לה לאי שקט ומה עושים כשהמערכת הזוגית נעדרת תשוקה? מה קורה כשיש תחושה של תקיעות המשפיעה על בני הבית ומה לא עובד יותר?

  מה קורה כשכבר לא נעים לנו בבית שלנו? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מה קורה כשכבר לא נעים לנו בבית שלנו?(צילום: shutterstock)

  שבוע קודם בצפון היפה של תל אביב, שביל יפיפה פורח ומואר הוביל לדירה נאה שבה מתגוררת מנהלת של אחת מחברות הנדל"ן הגדולות בארץ עם ילדיה הבוגרים. היא מתגוררת בדירה שכורה מזה כשלוש שנים. מצד אחד, היא מרגישה בבית. מצד שני, היא חשה שהגיע העת לעזוב את הבית. היא אוהבת את הבית אך לאחרונה היא לא ישנה בלילות ומאז עברה לבית היא חוותה תקופה מטלטלת ביותר בחייה.

   

  מה עושים עם בעיות התקשורת ? מה לא עובד בחדר השינה? מה עושים כדי לקדם את ההרמוניה המשפחתית? ומה עושים כשאין עוד תשוקה ללכת לעבודה? מה עושים עם הכאוס הפנימי שלא נותן מנוח לעזוב או לא ואם כן מתי?

   

  שום דבר ממה שהלקוחות שיתפו לכאורה לא ניכר בבית המזמין, המעוצב בווילונות יפים, ספות ישיבה נוחות המעוטרות כריות מעוצבות, פריטים יפים מכל העולם, קירות צבעוניים, מיטב המותגים היקרים ואו הפשוטים, סטיילינג במיטבו, עוגה טובה ולאורחים שלום.

  הבלגן בבית משפיע גם על החיים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הבלגן בבית משפיע גם על החיים(צילום: shutterstock)
   

  השאלה היא מה באמת קורה במערכת היחסים בין הבית לבני הבית, והאם יש באמת מערכת יחסים? ממה שחוויתי ניתן להבחין בין אנשים הערים לאנרגיות של הבית, אך לעיתים מתקשים לפרש אותם לבין הלא חשים או המתכחשים לקיומם של אנרגיות הבית. האחרונים גם לא ערים לקיומם של הסחות דעת אנרגטיות בחיים שלהם.

   

  באופן ודאי אפשר לומר שהכל אנרגיה, שאנרגיה מחברת, מדברת ושיש לנו מערכות יחסים מודעת או לא עם הכל. אנרגיה זו תקשורת עם הכל. לבית יש את

  האנרגיה הייחודית שלו השונה מחדר לחדר והוא משפיע באופן ססגוני על בני הבית בחיוניות או בתשישות, בפעולה תגובה ובעשייה מתמדת או בסטגנציה, בתשוקה ואו בהתנגדות לשינוי. יש לבית אנרגיות מגוונות, שכבות על גבי שכבות של רגשות מגוונים והם משפיעים על מערכות היחסים שלנו עם הכל ועם עצמנו.

   

  מתוך אפשרויות רבות בכל אחד מהבתים לשם הדוגמה, למשל, בבית של הלקוחה הראשונה הממ"ד והחדר הפנוי של הבן האמצעי הוא החדר המזין, המכיל והמרגיע אותה, שעה שחדר השינה שלה מעורר חוסר שקט, מציף ומזמין אוטנטיות במערכת היחסים. בביתה של הלקוחה השנייה חדר השינה מזמין טרנספורמציה והשנה אינטנסיבי במיוחד בעוד שחדר פנוי אחר מסייע ליציבות ונינוחות רבה יותר השנה וב2019 האנרגיה של הבית כולו דוחפת לשינוי ועזיבה.

   

  יקל אם נבחין בהשפעה של האנרגיות בבית, בסביבה וסביבנו. יקל אם נבחין שכל מה שאנו חווים בבית הוא אכן אמיתי, שאנחנו לא ממציאים שוב דבר. ממקום של ערות נעשה שימוש בכלים חדשים של אנרגיה חדשה, ונבחין מה שלנו ומה לא שלנו כדי שנוכל לחוות את הבית באופן חדש ובכך להשיב לנו את בעלות הבית בכל רמה. האנרגיה של הבית אינטנסיבית מאי פעם לאור השינויים שאנו חווים בפלנטה, אך היא לא שלנו. כשנהיה ערים למה מנהל אותנו נוכל לקבל, לשחרר ולהתמיר את אותן אנרגיות שנועדו כדי לשקף ובעיקר לשרת אותנו כדי לשוב אל מקום של שלווה וביטחון פנימי עם הכל.

  עושים סדר מסביב (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  עושים סדר מסביב(צילום: shutterstock)
   

  מספר שעות בתום הייעוץ של הלקוחה הראשונה קיבלתי מסרון תודה על כך שסייעתי לה לעשות סדר, להשיב את השקט הפנימי ולהתאהב מחדש בבית ובמשרד. הלקוחה השנייה בסופו של יעוץ, הוכירה תודה למרחב הבטוח שהיא הייתה בו בביתה, שאיפשר לה לחוות שינויים כה אינטנסיביים בזמן כה קצר, שהיא ביקשה לחוות באופן אישי ולא במודע. עכשיו כשהיא ערה להם ולכך שהם לא משרתים אותה יותר היא יכולה לבחור ללכת לדרך של תפיסה חדשה באותו החדר או בחדר פנוי אחר באותה דירה או בדירה חדשה - ממקום של ערות הכל אפשרי נבחין שהקשר שלנו עם הבית הוא הקשר שלנו עם עצמנו ועם הכל.

   

  שרונה פומס , פנג שואי 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים