שתף קטע נבחר

5.5 שנות מאסר ליהודי שתקף ערבים כדי למנוע קשר עם יהודיות

רז עמיצור, אחד הנאשמים המרכזיים בתקיפת בני מיעוטים ששהו עם נשים יהודיות בבאר שבע, נידון למאסר ממושך. עמיצור, שדקר את אחד הקורבנות, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפה ממניע גזעני

 

אחד המותקפים בבאר שבע ()
אחד המותקפים בבאר שבע

 

תקיפת ערבים ממניע גזעני הובילה למאסר ממושך: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר הבוקר (יום ב') מאסר של חמש שנים וחצי על רז עמיצור (20), שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפת בני מיעוטים בבאר שבע בין פברואר לאפריל 2017.

 

שישה צעירים, בני 17-20 מבאר שבע, היו מעורבים בתקיפה. מעובדות כתבי האישום שהוגשו נגד שלושה נאשמים מרכזיים, ובכללם עמיצור, עולה כי הם התארגנו לפגוע בערבים ששוהים בחברת נשים יהודיות, על מנת לעורר בקרבם פחד ובהלה וכדי למנוע קשרים בין הערבים ליהודיות.

 

עמיצור הודה והורשע במסגרת הסדר הטיעון בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני, תקיפה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני ופציעה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני. בכתב האישום המתוקן צוין כי עמיצור דקר באמצעות סכין את אחד הקורבנות, ויחד עם אחרים תקף במוט ובפטיש כמה בני מיעוטים.

 

"יעוד של 'הצלת' נשים יהודיות מהתבוללות" 

בשלב הטיעונים לעונש ביקש התובע, עו"ד יריב צרי, להטיל על הנאשם עונש מאסר משמעותי מאחר שהוא "היה הרוח החיה בקבוצה שביצעה את המעשים, כשהרציונל המשותף - פעולה מתוך מניע גזעני בלא שגרמה לכך התגרות או מעשה כלשהו מצד המותקפים, ואין מדובר בפעולה להגנה עצמית אלא בתקיפה יזומה ומכוונת".

 

עו"ד צרי הוסיף כי "בגיל 19 שם לעצמו הנאשם יעוד של 'הצלת' נשים יהודיות מהתבוללת, באמצעות אלימות, ובדרך המעוותת שתוארה בכתב האישום". התובע הוסיף כי המעשים בוצעו על רקע התחזקות בדת וכי המעשים ראויים לגינוי רב "גם משהחברה בישראל חפצה לראות בדת היהודית כדת לא אלימה וכזו השואפת לכונן נורמות של סובלנות וחיוביות".

 

מנגד, בא כוחו של עמיצור ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן ולהטיל על מרשו עונש של עבודות שירות. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל כאמור על הנאשם מאסר של חמש שנים וחצי בפועל ומאסר על תנאי.

 

לשלושה נאשמים אחרים נמחקה ההרשעה והם נידונו לשעות שירות לציבור. בעניינו של נאשם נוסף, שרון דזאנשוילי, נחתם הסדר טיעון ונגזרו עליו 450 שעות שירות לציבור. עניינם של שני הנאשמים המרכזיים הנוספים, קורן אלקיים ותמיר ברטל, טרם הסתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים