שתף קטע נבחר

החשד: עובד במפעל של לבייב ברוסיה הבריח יהלומים במזוודות

לקראת הדיון בהארכת מעצרם של החשודים מתבררים פרטים נוספים מפרשת הברחת הענק של היהלומים שנחשפה ב-ynet. במשטרה חושדים כי עובד באחד המפעלים של לב לבייב הטמין כמויות גדולות של יהלומים במזוודות כשהגיע לישראל כתושב חוזר

 

לב לבייב ( צילום: ישראל ברדוגו , shutterstock)
לב לבייב. עובד במפעל שלו חשוד בהברחה( צילום: ישראל ברדוגו , shutterstock)
 

במשטרה מוסיפים לחקור את ששת החשודים בפרשת החשד להברחת ענק של יהלומים לישראל. מהחקירה עולה כי עובד באחד המפעלים של איש העסקים לב לבייב ברוסיה הבריח לישראל כמות גדולה של יהלומים כשהגיע לפני שש שנים כתושב חוזר. אחר הצהריים (יום ב') יתקיים דיון בהארכת מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

את היהלומים, סבורה המשטרה, מכר החשוד בארץ מבלי לדווח על כך לרשויות המס. בפשיטה שערכו בלשי היחידה לחקירות בינלאומיות על ביתו נמצאו מאות תעודות משלוח הקשורות ליהלומים.

 

במשטרה ניסו להבין כיצד הוברחו היהלומים לישראל, ועלו על נתיב מרכזי: עובד בכיר באחד המפעלים של לבייב ברוסיה, שהגיע לפני שש שנים לישראל כתושב חוזר, טמן גם כמויות גדולות של יהלומים במזוודות יחד עם שאר הכבודה שלו. הוא נחקר ומאוחר יותר הוא צפוי לעמוד בפני שופט במסגרת הארכת מעצר.

 

לב לבייב עצמו נמצא כעת בחו"ל, ולא ברור עדיין אם יידרש לחקירה במסגרת הפרשה. מטעמה של חברת LLD שבבעלות לב לבייב נמסר בתגובה כי "החברה אינה מכירה כלל את האירוע המדווח בתקשורת. מר לבייב והחברות שבשליטתו פועלים בהתאם לנורמות הראויות, ותוך הקפדה על ציות לחוק. אנו מקווים כי הנושא יתברר במהרה והחשדות יתבררו כמשוללות בסיס".  

 

גויס עד מדינה

המשטרה הודיעה הבוקר שעצרה שישה חשודים בחשד להברחת ענק של יהלומים לישראל בשווי של מאות מיליוני שקלים ומבלי לדווח על כך לרשויות המס. שוטרים פשטו על בתי החשודים והחרימו מכוניות יוקרה. בכוונת היחידות החוקרות לעצור חשודים נוספים בארץ ובחו"ל. על פי המשטרה גויס עד מדינה בפרשה.

 

בהודעת המשטרה נמסר כי המעורבים "קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך כמה שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות". החשודים נלקחו לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ובעבירות נוספות.

 

החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433 ורשות המסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. בין היתר מעורבות בחקירה יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המסים.

  

במשטרה אומרים כי החקירה נפתחה "במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל ורשות המסים נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה". המעצרים יצאו לדרך בתום תקופה שבמהלכה התבצעה פעילות סמויה. במהלך הפשיטה על בתי החשודים בעיר במרכז הוחרמו מכוניות מרצדס ולקסוס. צו איסור פרסום הוטל על חלק מפרטי החקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: ישראל ברדוגו
לב לבייב
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים