שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המחבל מברקן לא נתפס - אבל לביתו הוצא צו הריסה

  כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר אשרף נעאלווה, ובינתיים הודיע צה"ל למשפחתו שבעוד כמה שבועות ייהרסו קומת הקרקע והמרתף שבהם התגורר. מדובר בהליך חריג של הוצאת צו הריסה לפני תפיסת המחבל

   

  מסירת צו ההריסה למשפחת המחבל בחודש שעבר    (צילום: דובר צה"ל)

  מסירת צו ההריסה למשפחת המחבל בחודש שעבר    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אשרף נעאלווה, המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן לפני כחודש, עדיין לא נתפס - אולם מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הוציא הבוקר (יום ב') צו הריסה לביתו, אבל זה ימומש רק בעוד כמה שבועות. כבר לפני כשלושה שבועות הודיע צה"ל למשפחתו של נעאלווה כי בכוונתו להרוס את ביתו. למשפחה ניתנה אפשרות להגיש השגה בעניין. בפיגוע נרצחו זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד.

   

  מדובר במקרה חריג של הוצאת צו הריסה טרם תפיסת המחבל, חקירתו והודאתו. לרוב, ההודאה והשחזור מהווים חלק מרכזי בעיגון המשפטי לצו ההריסה, במיוחד בעמידה מול בג"ץ, שכן משפחות מחבלים עותרות בדרך כלל נגד הריסת ביתם. במקרה הנוכחי הוחלט להוציא את הצו הגם שימומש בשטח בעוד כמה שבועות לכל הפחות - לאחר השלמת תהליכיים טכניים-הנדסיים ומשפטיים - מאחר שברשות השב"כ וצה"ל די הוכחות וריאיות לגבי זהות המחבל הנמלט.

   

  הצו, שמתייחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה, בהן התגורר המחבל, נחתם לאחר שנדחתה השגה שהגישה משפחתו של המחבל נגד ההריסה.

  אשרף נעאלוה (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המחבל )
  המחבל אשרף נעאלווה(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המחבל )

  חלוקת צו הריסה לבית המחבל אשרף נעאלווה הרוצח בברקן (צילום: דובר צה
  מסירת צו ההריסה למשפחה בחודש שעבר(צילום: דובר צה"ל)

  הצגת תמונותיהם של קורבנות הפיגוע בברקן ()

  לציון 30 יום לפיגוע יתכנסו היום משפחות שני הנרצחים לצעדת מחאה שתצא ב-18:00 מהמועצה האזורית שומרון ותגיע למקום הפיגוע, "מפעל אלון", שם תתקיים עצרת לזכר הנרצחים. "אני רוצה לזעוק את הזעקה האחרונה של אחי. אני לא רוצה שישכחו אותו", אמר טל חג'בי, אחיו של זיו. ראש המועצה יוסי דגן: "אני קורא לכל מי שאכפת לו, לכל מי שרוצה למנוע את הפיגוע הבא, לכל מי שרוצה לחבק את המשפחות להגיע היום לצעדה יחד איתנו".

   

  בפיגוע בברקן ירה למוות נעלאווה בחג'בי וביחזקאל-לבנגרונד ז"ל. המחבל, תושב הכפר שוויכה בנפת טולכרם שעבד במפעל כחשמלאי, הגיע בבוקר למפעל קצת אחרי השעה 7:30 כפי שעשה מדי יום בשבעת החודשים האחרונים. את כלי הנשק הוא החביא מתחת לבגדיו, וככל הנראה הציג אישור עבודה באחת מהכניסות שסובבות את אזור התעשייה.

   

  מאז הפיגוע, כוחות הביטחון ממשיכים את המרדף אחרי המחבל, שהצליח להימלט. צה"ל ושב"כ מיפו את בית משפחתו, וחקרו ועצרו חשודים בסיוע לו. נעלאווה תועד על ידי מצלמות האבטחה נמלט מהמפעל עם כלי הנשק.

   

  עד כה אף גורם לא נטל אחריות על פיגוע הירי, ולכן מבחינת מערכת הביטחון ההתייחסות לאירוע היא כאל פיגוע של "מחבל בודד". עד כה גם לא זוהתה שום השתייכות ארגונית של המחבל לאחד מארגוני הטרור.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים