שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעקבות התחקיר: המשטרה מחפשת אחר נפגעות נוספות מהמתחזה לרופא
  בהמשך לתחקיר ynet ו"ידיעות אחרונות", פרסמה המשטרה את שמו של אורי עידן מהרצליה, החשוד בהתחזות לרופא וביצוע מעשים מגונים בנשים שפנו אליו. מטרת הפרסום - להגיע אל נפגעות נוספות. סנגוריתו: "יתברר כי ההר הוליד עכבר"

   

   

  הרופא המתחזה ()
  אורי עידן

  המשטרה פרסמה היום (ג') את שמו של אורי עידן (53) מהרצליה, החשוד בהתחזות לרופא כירורג וביצוע מעשים מגונים בנשים שפנו אליו במשך כעשור. על פי החשד, שנחשף אתמול במסגרת תחקיר ynet ו"ידיעות אחרונות", עידן הציג עצמו באינטרנט כד"ר הארי דרוקר. כרגע יש יותר משלוש מתלוננות נגדו, והמשטרה מפרסמת את שמו כדי להגיע אל נפגעות נוספות.

   

  בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול את מעצרו עד ליום חמישי. סנגוריתו, עו"ד אורית חיון, אמרה כי "אין לי ספק שיתברר כי ההר הוליד עכבר במקרה הנדון".

   

  בעקבות הפרסום הגיעו למערכת פניות נוספות מנשים שפנו אל עידן והתייעצו איתו בעניינים רפואיים, ומבנות צעירות שהוא פנה אליהן מחשבון הפייסבוק הפיקטיבי שלו, שם שאל אותן שאלות אינטימיות וייעץ להן רפואית. "הוא פנה אליי בפייסבוק וסיפר לי שהוא כירורג שד שחי בחו"ל", מספרת יעל. "הוא שאל אם אני נבדקת באופן קבוע וציין כמה זה חשוב. עד כאן הכל בסדר. הוא תיאר את שיטות הבדיקה הייחודיות שלו, 'אני גם לוחץ על הפטמות'. התיאור שלו היה מאד גרפי אבל רק כששאל מה גודל החזה שלי וצורת הפטמות חשדתי וחסמתי אותו".

   

  אישה אחרת טענה שעידן כתב לה: "הצלתי הרבה נשים מכריתת שד ומניתוח מיותר שהיה הורס להן את השדיים".

   

  התכתבויות בין עידן לבין נשים שלהן "ייעץ":

  ההתכתבויות עם הרופא המתחזה ()

  ההתכתבויות עם הרופא המתחזה ()

  ההתכתבויות עם הרופא המתחזה ()

  ההתכתבויות עם הרופא המתחזה ()

  במשך עשור נהג עידן להציג עצמו בבלוג שפתח כרופא כירורג בשם ד"ר הארי דרוקר, ודרכו הגיעו אליו נשים רבות לייעוץ. בתחקיר נחשף שלעידן אין כל הכשרה או רקע רפואי. במשרדו בהרצליה, שאליו הגיעו נשים רבות על מנת לקבל ייעוץ, היה נוגע בשדיהן ובמהלך "הטיפול" היה משדל נשים לשלוח לו תמונות של החזה החשוף שלהן.

   

  בדיון שהתקיים אתמול בבית משפט השלום בתל אביב הורה שופט המעצרים התורן, עלאא מסארווה, על איסור שמו של עידן עד היום בצהריים. נציג המשטרה, אדם בן שחר, אמר בדיון כי "החשוד לאורך שנים מאז שנת 2007 מתחזה לרופא מומחה ופונות אליו נשים. באותה בדיקה הוא מבצע בנשים מעשים מגונים. מאחר שמדובר בעבירות שבוצעו אחד על אחד כאשר יש את החשוד והמתלוננות, הדרך היחידה להגיע לנשים היא באמצעות פרסום. בכוונת המשטרה לפרסם את פרטיו, שמו ותמונתו, על מנת לאתר מתלוננות נוספות ממקרים שבוצעו לאורך שנים".

   

  הסנגורית של עידן טענה שמרשה נעצר בשעה 2:00 בלילה וכי מעצרו נעשה ללא צו מעצר מבית המשפט. "התלונה שהוגשה במשטרה היא משנת 2013", אמרה. "המתלוננת חיכתה שלוש שנים וחצי ונזכרה להגיע למשטרה רק אתמול בערב? מה היה שיקול החקירה להגיע לאדם באמצע הלילה על עבירה קלה ולעצור אותו על אירוע שהיה לפני שלוש שנים וחצי? החקירה החלה בעקבות תחקיר 'ידיעות אחרונות' שיזמו את ההליך הזה".

  עו"ד אורית חיון ()
  עו"ד אורית חיון

  נציג המשטרה סיכם ואמר "מדובר בתיק שאנחנו יודעים איך הוא התחיל אבל לא יודעים לאן יתפתח. יש לנו ראיות שקושרות את החשוד לביצוע העבירה וחלק מהראיות דורשות את הישארותו במעצר".

   

  השופט מסארווה הורה על הארכת מעצרו של עידן עד ליום חמישי וקבע כי "החשוד שבפניי נעצר בגין חשד לביצוע עבירות מין, אגב התחזות לרופא המספק שירותים רפואיים לנשים שונות. על פי הטענה, החשוד ניצל מצוקה של נשים אשר הגיעו לטיפול רפואי ביצע בהם מעשים מגונים על ידי מישוש אברים מוצנעים בגופן. החשוד מכחיש את המיוחס לו מכל וכל. קיימת תלונה מפורטת מאתמול ולעדות זו תמיכה חיצונית. הסנגורית טוענת שמדובר בחקירה מגמתית שהיוזמה לה קשורה לתחרות בין עסקו של החשוד לבין עסק מתחרה, אלא שראיה נוספת שמוצגת בפני אינה מתיישבת עם הטענה הנ"ל אלא עומדת בסתירה מוחלטת אליה".

   

  השופט ציין כי מעצרו ללא צו בית משפט ופרסום הכתבה פגעו בשמו של עידן, אולם "שתי ההפרות לא יצדיקו את שחרורו של החשוד בשלב כה קריטי של החקירה".

   

  סנגוריו של עידן, עו"ד אורית חיון ודין כוכבי, אמרו עם הסרת הצו כי "בית המשפט קיבל טענותינו בדבר הפרת זכויותיו של מרשנו. בין היתר, הנזק הרב אשר נגרם לשמו הטוב תוך הפרת החוק. מדובר במתלוננת לכאורה על אירוע מלפני שלוש שנים וחצי שנים אשר הגיעה שלא מיוזמתה בשעה שבע בערב לתחנת משטרה, דבר שהוביל וכתוצאה למעצר בחטף בשעה שתיים בלילה ללא כל הצדקה ממשית. לא בכדי, ביהמ"ש לא נעתר להארכת המעצר המבוקשת לשמונה ימים ואפשר למשטרה שלושה ימים בלבד לברר את הטענות המגמתיות. אין לנו ספק שיתברר כי ההר יוליד עכבר במקרה הנדון".

   

  לפניות נוספות לכתבת ariela16@gmail.com

  ynet תחקירים ()

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים