שתף קטע נבחר

"יש לי הפרעת אישיות גבולית אבל אני לא מרגישה שונה"

רק אחרי שאבחנו את שני שמיר היא הרגישה שמבינים אותה. כעת היא החליטה לחשוף את סיפורה האישי ולכתוב ספר, כדי שילדים ירגישו שזה בסדר להיות שונים ומיוחדים

 

 

"אני רוצה לספר את הסיפור שלי במטרה לעודד את קבלת השונה. כל חיי התמודדתי עם קשיים נפשיים, חברתיים ותפקודיים, עד שאובחנתי כבעלת הפרעת אישיות גבולית", כך כתבה בפוסט שני שמיר (25) מכוכב יאיר.

 

"הרבה זמן רציתי להיחשף", מספרת שמיר באולפן ynet. "תמיד אנשים בסביבתי פחדו מה יחשבו על זה, ועקב ספר הילדים שכתבתי החלטתי שזה הזמן, שאנשים יידעו שזה קיים ושזה בסדר ושכולם שונים ומיוחדים".

 

במה את בעצם שונה?

"אני לא מרגישה שונה. אני חושבת שאני כמו כולם, אבל העולם רואה אותי כשונה עקב ההפרעה. יש לי רגישות, יש לי חרדות נטישה, רגישות תחושתית הייתה לי כשהייתי קטנה, אבל זה כבר עבר".

 

מה זה אומר חרדות? אמרת לנו קודם שלפעמים את בוכה ככה סתם

"כן, לפעמים אני מאושרת ולפעמים אני פשוט בוכה, מתפרצת בבכי. הכל אצלי מאוד חזק, כל רגש הוא רגש. את יכולה להגיד לי בצחוק שאני יצורה ושבוע אחרי זה עדיין אעלב מזה, למרות שאמרת את זה בצחוק. אנשים לא מתייחסים לאמירות כאלו אבל אני אקח את זה מאוד קשה".

 

שני שמיר (צילום: אלבום פרטי)
"הכל אצלי מאד חזק"(צילום: אלבום פרטי)

מתי הבנת שאת לוקחת דברים קצת אחרת מרוב האנשים?

"אני זוכרת שתמיד העירו לי על זה. לא ידעתי שיש לי הפרעת אישיות גבולית. באיזשהו שלב אבחנו אותי ואז זה כאילו נתן חותמת והרגשתי שמישהו מבין אותי".

 

זו הקלה גם

"כן, ההבנה שאני לא סתם נעלבת מכל דבר".

 

אמרת שאת כותבת את הפוסט הזה בין השאר כדי לתת קצת אומץ לאחרים וגם כי כתבת ספר, ספר שירים לילדים, בועות של מרשמלו.

"הוא לילדים ומבוגרים ביחד, מבוגרים שיש להם עולם דמיוני משלהם".

 

אבל למה כיוונת לילדים?

"אני מטפלת בילדים, עובדת עם ילדים ומאוד אוהבת ילדים, זה משהו שעושה לי טוב. זאת העבודה היחידה גם שאני מצליחה להשקיע בה ולהיות בה במשך זמן רב, כי מאוד קשה לי להיות בעבודה עקב ההפרעה. החלטתי לשתף את כל העולם כדי שילדים ירגישו שזה בסדר להיות שונים ומיוחדים".

 

קראו עוד:

"באמצע הנסיעה הפסקתי לראות"

האם הליכה ברגליים יחפות גורמת להצטננות?

מופעי חנוכה 2018 - כמה זה יעלה לכם?

 

מה המסר שלך להורים?

"הרי ילדים ניזונים מההורים שלהם בסופו של דבר והורים לא תמיד יודעים איך להתמודד עם בעיות כאלה. קודם כל חשוב מאוד לתקף רגשות. אני חושבת שהפרעת אישיות גבולית קודם כל זה כי הורים לא מתקפים רגשות של ילדים".

 

מה זה אומר?

לא להגיד: 'קר לך עכשיו', 'אתה עצוב בגלל ש...'. לנסות להבין באמת מה קורה לילד. זה מאוד חשוב לתקף רגשות, לדבר עם הילדים, לנסות להבין למה כואב להם ומה קורה. יש המון ילדים שבאמת צריכים את האקסטרא עטיפת חום הזאת".

 

אמרת שהרגשת שונה בתור ילדה

"בתור ילדה פשוט הרגשתי מאוד קשה. אני זוכרת שהפסיכיאטר שלי אמר לי, כאילו יש קולטני רגישות על העור לבן אדם, אז לי יש פי מיליון, פשוט הכל אצלי מאוד קשה.

 

"כשאתה ילד אתה לא יודע איך להתמודד עם זה, לא מבין מה הבעיה, למה כואב לך כל הזמן, למה הכל כל כך קשה, למה אתה מרגיש שהעולם שחור. כשאתה מתבגר אתה כבר יודע איך להתמודד עם זה כי נותנים לך כלים ואתה יודע איך לדבר ואיך לפתוח את זה".

 

אם היית צריכה לתת היום טיפ לאמא שלך, רטרואקטיבית. מה היית אומרת לה?

"האמת שאמא שלי הייתה מדהימה. היא עברה חיים מאוד קשים והסתדרה. היא באמת טיפלה בזה כמו שצריך ובזכות זה אני עומדת פה כמו שאני היום ולא מסתתרת".

 

שמיר פתחה פרויקט מימון המונים במטרה להוציא את הספר לאור.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
"בזכות אמא שלי אני לא מסתתרת"
צילום: אלבום פרטי
מומלצים