שתף קטע נבחר

גאוני או ילדותי: כך הצליח נוסע להימנע מתשלום על טרולי בריינאייר

צעיר אנגלי שסירב להשלים עם מדיניות הכבודה החדשה של חברת הלואו קוסט הפך את מעילו לסוג של מזוודה אותה לבש על גופו. צפו בסרטון הניצחון שפרסם בפייסבוק

 

השינויים האחרונים במדיניות התמחור של חברת הלואו קוסט ריינאייר, שמחייבת תוספת תשלום גם על מזוודת הטרולי הקטנה שנוסעים עולים איתה למטוס, מעוררים זעם בקרב נוסעים רבים בעולם. בריטי צעיר בשם לי סימינו החליט לעשות מעשה ולהימנע מהתשלום הנוסף.

 

לפי המדיניות החדשה של חברת הלואו קוסט שנכנסה לתוקף בתחילת החודש על כל תיק שלא נכנס מתחת למושב, או ששוקל מעל 10 קילו, יש לשלם סכום של כ-40 שקלים לפחות, תלוי גם באיזה שלב לקראת הטיסה מצהירים על אותו תיק.

 

סימינו, שמתגורר במחוז סטפורדשייר בצפון-מזרח אנגליה, החליט לפני טיסתו לבלפסט שבאירלנד שהוא לא מוכן לשלם את התוספת. הוא פנה לתופרת מקומית שהפכה את המעיל שלו לסוג של מזוודה.

נוסע הצליח להימנע מתשלום על תיק בטיסת ריינאייר (Facebook / Lee Cimino)
נוסע הצליח להימנע מתשלום על תיק בטיסת ריינאייר(Facebook / Lee Cimino)
  

בסרטון שפרסם בפייסבוק נראה הצעיר האנגלי, כשהוא במצב רוח מבודח במיוחד, מתכונן לטיסה ומעביר תכולה של מזוודת טרולי קטנה לכיסי המעיל. לאחר מכן הוא מצולם בשדה תעופה רגע לפני שהוא מצליח לעלות לטיסה. השוט לאחר מכן כבר מתעד אותו חוגג על אדמת אירלנד את ניצחונו על חברת הלואו קוסט.

 

הסיפור פורסם בכלי תקשורת רבים בבריטניה. דובר ריינאייר אמר ל"דיילי מייל": "אנחנו מקבלים הרבה פידבקים חיוביים מלקוחות ושדות תעופה ברחבי אירופה בנוגע למדיניות הכבודה החדשה שלנו, שמובילה לצ'ק אין, בידוק ובורדינג מהירים יותר. מדיניות ששיפרה את הדייקנות". לדבריו, בזכות אותה מדיניות "לקוחות ריינאייר יכולים לקחת כל מה שהם רוצים למטוס מבלי להיראות כמו האיש ממישלן או ג'ואי מחברים".

 

 

הניסיון הקודם שכשל

סימינו הצליח במשימה שבה נכשלו בעבר נוסעים מתחכמים אחרים. בחודש ינואר חברת בריטיש איירוויז סירבה להעלות למטוס אדם בשם ריאן קארני וויליאמס, המכנה את עצמו רייאן הוואיי, בטענה כי הוא לובש יותר מדי בגדים.

 

רייאן הוואי הגיע אז התעופה באיסלנד כשהתיק שהוא אמור לקחת עמו למטוס עמוס מדי. כדי להימנע מלשלם 124 דולרים תוספת למטען הוא שאל את נציגת חברת בריטיש איירווייז אם ירשו לו לעלות למטוס אם ילבש את הבגדים שבתיק. לטענתו, נציגת חברת התעופה הסכימה לכך, ואכן הוא חזר לדלפק כשלגופו 8 זוגות מכנסיים ו-10 חולצות.

 

אך למרות מאמציו נציגי חברת התעופה מנעו ממנו לעלות למטוס. עובדי בריטיש איירוויז אף קראו לאנשי הביטחון שלקחו את הוואיי מהמקום. גם המשטרה התערבה ועיכבה אותו. לטענתו נהגו בו שלא בהגינות ממניעים גזעניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Facebook / Lee Cimino
לי סימינו ומעיל הקסמים
Facebook / Lee Cimino
מומלצים