שתף קטע נבחר

תובע את הקאנטרי בקריית גת: סירבו להכניס ערבים

תושב רהט טוען שהנהלת הבריכה לא אפשרה לו להיכנס בשעריה. "מדובר באפליה בלתי מוצדקת בעליל. התנהלות המקום גרמה לעוגמת נפש רבה", נכתב בתביעה

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

מוחמד אזבארקה, תושב רהט, הגיש אתמול (ג') תביעה נגד הנהלת בריכת הקאנטרי קלאב בקריית גת, בטענה שסירבה להכניס אותו בשעריה משום שהוא ערבי. הוא דורש פיצוי בסך אלף שקלים ובמקביל דורש מבית המשפט לאשר תביעה ייצוגית נגד מפעילי הבריכה בסך שלושה מיליון שקל.

 

על פי כתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע באמצעות עו"ד מוחמד ספורי, נציגת הבריכה אמרה לאזבארקה שהכניסה לו ולאזרחים ערבים נוספים תותר רק אחר הצהרים שכן רק תושבי המקום יכולים להיכנס. כל זאת, לדבריו, בשעה שמבקרים רבים אחרים נכנסו לבריכה ללא בדיקה.

 

לטענתו הנהלת הבריכה הפרה את חוק איסור אפליה, דבר שגרם לו פגיעה והשפלה. "מדובר באפליה בלתי מוצדקת בעליל", נכתב בתביעה. "הבריכה מספקת שירות ומאפשרת כניסת אורחים שאינם תושבי העיר קריית גת".

 

 

לפי המידע באינטרנט, אורחים בבריכה נדרשים לשלם 15% יותר מתושבי העיר. "התנהלות המקום פוגעת פגיעה קשה ובלתי מוצדקת", נטען. "במקרה דומה, שבו נטענה טענה להפליה על בסיס לאום, התחייבה חברת סופרלנד להסיר את הסיווג שעשתה, כשהפרידה בין ימים ליהודים וימים לערבים".

 

עוד נטען בכתב התביעה כי "התנהלות המקום גרמה לתובע עוגמת נפש רבה. הוא חש כי הוא מופלה ומודר משירותי הבריכה העירונית ללא הצדקה. הוא אזרח טוב ומשלם מיסים, שירת במשטרת ישראל וכיום הוא משרת בצה"ל. אין סיבה שיופלה לרעה לעומת תושבי חוץ שנכנסו לבריכה ללא כל הגבלה". עוד נכתב כי "התנהלות המקום אינה מתקבלת על הדעת. ההנהלה הרשתה לאנשים שאינם תושבי קריית גת להיכנס לבריכה בלי הגבלת זמן, ואף מבלי שתיבדק העובדה אם אותם אנשים תושבי העיר או לא".

 

טרם הוגש כתב הגנה. מהנהלת בריכת הקאנטרי קלאב בקריית גת לא נמסרה תגובה, למרות פניית ynet.

 

בקיץ האחרון התפרסמו כמה מקרים של אפליית אזרחים ערבים בכניסה לבריכות, בין היתר בבריכה בקריית גת. סאלם אבו מדיעם, שביקש להיכנס לאחת הבריכות בקרית גת וסורב, אמר כי "זה כואב להיות מופלה ולראות את הגזענות". על רקע ריבוי תופעות האפליה, לפני כשלושה חודשים נחנכה בריכת שחייה ראשונה בעיר הבדואית רהט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים