שתף קטע נבחר

ההרוג ה-38: פועל בניין נפגע מתקרה שקרסה - ומת

במהלך שיפוץ בית בחיפה קרסה תקרה על פועל, תושב איכסאל, שנפגע בראשו. מותו נקבע במקום. אחרי איום של ההסתדרות בהשבתה, אתמול הושג הסכם עם האוצר שנועד לשפר את תנאי הבטיחות של עובדי הבניין

 

פועל בניין נהרג הבוקר (יום ה') בחיפה. מדובר בפועל ה-38 שנהרג השנה בתאונת עבודה. התאונה האחרונה בענף הבניין אירעה רק אתמול, כאשר ארבעה עובדים נפצעו אחרי שנפלו מגובה רב מפיגום שקרס באתר בנייה בפתח תקווה.

 

זירת הארוע (צילום: תיעוד מבצעי מד
תאונת העבודה בפתח תקווה שבה נפצעו אתמול ארבעה פועלים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

מהמשטרה נמסר כי "לפני זמן קצר התקבל דיווח במוקד 100 על פועל שנפצע אנוש במהלך שיפוץ בית ברחוב הסייפן בחיפה. מבדיקה ראשונית עולה כי הפועל, תושב איכסאל בן 53, נפגע בראשו לאחר שחלק מתקרת המבנה קרסה. גורמי רפואה שהגיעו למקום קבעו את מותו. חוקרי משטרה הגיעו למקום וזומנו נציגי משרד העבודה".

 

כזכור, ההסתדרות איימה לפתוח אתמול בשביתה כללית במשק, על רקע משבר הבטיחות בענף הבניין.  בסופו של דבר, אחרי שהושגו הסכמות בין האוצר להסתדרות נמנעה השביתה.

 

ההסכמות לגבי שיפור הבטיחות בענף הבנייה כוללות בין השאר את הפיכת התקן האירופאי לפיגומים לתקן מחייב, הקמת רשתות מגן מתאימות באתרי בנייה, הגברת האכיפה והסדרת השימוש במנופים באתרי בנייה. משרד העבודה והרווחה יפעל להסדרה על פי חוק של האחריות לכלל היבטי תחזוקת המנוף, תקינותו, תחזוקתו השוטפת והעמדתו באתר באופן בטיחותי. לשם הגברת הבטיחות בתחום, תוך שלושה חודשים ייקבעו קריטריונים חדשים להרחבת מספר בודקי המנופים המוסמכים בישראל.

 

בנוסף, משרד הבינוי והשיכון יפעל לקדם תיקון לחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, התשכ"ט – 1969, באופן שרשם הקבלנים יהיה מוסמך לפסול, לא לחדש, להתלות ולהפעיל את סמכויותיו הנוספות שבחוק, על בסיס ליקויי בטיחות, בהתאם להמלצת מנהל הבטיחות במשרד העבודה, וכן סמכות התליית רישיון מיידית בנסיבות חמורות, והכל במטרה כי החקיקה תושלם עד לתום המושב הנוכחי של כנסת ישראל.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר ל-ynet בעקבות ההסכם: "קיבלנו את כל מה שרצינו, פיגומים בתקן אירופאי, 60 תקנים למפקחי בטיחות החל מינואר 2019, קורס בטיחות בסיסי וכל שאר הדרישות. חלק מהדברים ייושמו באופן מידי וחלק בחקיקה שתארך כמה חודשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים