שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו לצד רגב ונגד שטרן: "לעשות איפון ולהמשיך הלאה"
  במפגש עם נבחרת הג'ודו שחזרה עם הישגים מאליפות העולם, גינה ראש הממשלה את "האמירות השוביניסטיות" של ח"כ אלעזר שטרן נגד השרה מירי רגב

   

   

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בצהריים (יום ה') לאמירות של ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) נגד שרת התרבות והספורט מירי רגב: "שמעתי את האמירות השוביניסטיות. פשוט לא ראוי. צריך לעשות איפון ולהמשיך הלאה". נתניהו אמר את הדברים במפגש עם נבחרת הג'ודו שהגיעה ללשכתו בעקבות ההישגים באליפות העולם באבו דאבי. איפון מעניק בג'ודו ניצחון על פני היריב.

   

  ההתבטאות השנויה במחלוקת של ח"כ שטרן נגד השרה רגב ("מירי, אני לא רוצה לדבר פה איך התקדמת, לא כדאי, את יודעת שאני יודע") חוללה מהומות פוליטית וציבורית שבמהלכה זכה לגינויים מכל קצות הקשת הפוליטית.

  תגובת בנימין נתניהו על אמרית אלעזר שטרן במליאה על מירי רגב התקדמות בצה
  רגב, נתניהו והג'ודוקא שגיא מוקי
   

  רגב עצמה אמרה אתמול בריאיון לאולפן ynet: "שטרן הוא איש קטן, שינה גרסאות שלוש פעמים. הוא נשא כתב אישום לפקידי הצבא שקידמו אותי בדרך לא דרך, אז תהיה גבר ותגיד איך קידמו אותי. החנפן היחיד שאני מכירה זה הוא, שהיה ראש אכ"א והוציא מסמכים ליאיר לפיד. שום דבר לא יצא מהקשרו, פניתי גם לשר הביטחון אם מישהו קידם אותי. שטרן שותף לחבורה של גברים שמחפיצים נשים, הוא לא עושה כלום, מתוסכל".

    

  היא אמרה עוד כי "הוא פגע לא רק בי אלא בשורה ארוכה של נשים בצבא, אז שיוכיח את מה שאמר או שיתנצל, ואני לא אשתוק בשביל כל הנשים. בוודאי שהוא לא מכיר את זה שהוטרדתי בצבא, הוא התעסק רק בעצמו. עומד אדם זחוח ושחצן". 

   

  כאמור, דבריו של ח"כ שטרן נענו בגינויים גם מפוליטיקאים שאינם בליכוד. "את אמירה שכל כולה שוביניזם צרוף שמגלם בעיניי את מה שכבר אבד עליו הכלח", אמרה אתמול ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני בריאיון לאולפן ynet. "האמירות הנוראיות האלה מטילות דופי בכלל בשירות נשים בצה"ל. זו באמת אמירה הכי שוביניסטית שאפשר לומר בעולם ואני לא מאמינה לו בכלל שהוא התכוון למשהו אחר".

   

  שטרן הכחיש בימים האחרונים שהדברים שאמר כללו רמיזה מינית, "כוונתי, כפי שאמרתי מעל הדוכן, הייתה קשורה להתלהבות היתרה של רגב בשירות אדוניה, כמו בתקופת ההתנתקות וכמו שהיא עושה גם היום, תמיד מתחנפת לבכירים ממנה בלי טיפת תפיסת עולם ואידיאולוגיה. לא היה לדברים קשר סקסיסטי". אתמול אמר: "בחיים לא אמרתי ולא הייתי אומר משפט שניתן לפרש אותו או שיש בו משום רמז להטרדה מינית. שמישהי תבוא ותגיד 'שמעתי רמז משטרן על משהו כזה'".

   

  "בצה"ל מכירים אותי הרבה שנים. מעולם לא היה מישהו או מישהי שחשבה שנתפסתי במעשה או אמירה שיש לה משמעות מינית, ואני מדבר על 34 שנות שירות. הטרדות מיניות בצה"ל - כמו בכל מקום - הן נגע וטיפלתי בזה ביד תקיפה. הצטערתי שבכלל מישהו חשד בי, אבל כיוון שאני ער למה שקורה ברשתות החברתיות, ואני מבין שיש כאלה שנפגעו מהדברים, אז בפניהן - ואך ורק בפני אותן נשים - אני מביע את צערי. אבל שיהיה ברור שמירי רגב היא לא אחת מהן. היא לקחתה את הדברים לעוד סיבוב תקשורתי, ומבחינתה ייתכן שמוצלח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים