שתף קטע נבחר

פסל צוללת הוצב בכיכר הבימה: "תזכורת לשחיתות החמורה"

לפנות בוקר הציבו פעילי "המחנה הציוני" מיצג של צוללת בכיכר במרכז תל אביב - במחאה על פרשת הצוללות והמלצות המשטרה בתיק 3000. על המיצג הונחו שלטים שעליהם נכתב: "עם ביבי המדינה צוללת" ו"נתניהו - מנהל כושל או מנהיג מושחת?"

 

 

פעילי "המחנה הציוני" הציבו לפנות בוקר (יום שבת) בכיכר הבימה בתל אביב מיצג של צוללת - במחאה על פרשת הצוללות והמלצות המשטרה בתיק 3000. על גבי ה"צוללת", באורך 9 מטרים, הונחו שלטים שעליהם נכתב "עם ביבי המדינה צוללת" ו"נתניהו - מנהל כושל או מנהיג מושחת?", ולצידם דגלי ישראל.

 

"העוברים בסמוך למקום קיבלו היום תזכורת לפרשת השחיתות החמורה שהמואשמים בה הם דמויות מפתח בסביבת נתניהו", נמסר מהמפלגה. אלון ויסר, מנהל מטה השטח של המחנה הציונ, הוסיףי: "שקיעת שלטון נתניהו קרובה מתמיד. הגענו לכאן לפנות בוקר כדי להעיר את אזרחי ישראל, שייראו את גודל ועומק השחיתות שהתגלו בפרשת הצוללות. לגנוב כסף ממערכת הביטחון זו בגידה במדינה - נתניהו חייב להתפטר".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "משתתפים בצערם של אבי גבאי וחבריו במחנה הציוני, שהמייצג הוא תזכורת לכך שניסיונם להדביק את עניין הצוללות לראש הממשלה נתניהו, ירד למצולות".

 

מיצג צוללות בכיכר הבימה  (צילום: מוטי קמחי)
"תזכורת לפרשת השחיתות החמורה". המיצג בכיכר הבימה(צילום: מוטי קמחי)

מיצג צוללת בכיכר הבימה (צילום: מוטי קמחי)
"לגנוב כסף ממערכת הביטחון זו בגידה". מיצג הצוללת(צילום: מוטי קמחי)

מיצג צוללת בכיכר הבימה (צילום: מוטי קמחי)
מיצג צוללת בכיכר הבימה(צילום: מוטי קמחי)

 

 

ביום חמישי, בעקבות סיום החקירה בפרשת הצוללות, הודיעה המשטרה כי יש תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום נגד שישה מעורבים: מקורבו של ראש הממשלה עו"ד דוד שמרון, סגן ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף, מפקד חיל הים לשעבר אליעזר "צ'ייני" מרום, השר לשעבר ויו"ר קרן היסוד מודי זנדברג, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה ומזכיר חברת קצא"א דוד שרן, ותא"ל (במיל') שייקה ברוש. לא נמצאה תשתית נגד מקורב אחר של נתניהו, עו"ד יצחק מולכו.

 

בהודעת המשטרה נטען כי שמרון חשוד שעשה שימוש במעמדו ובקרבתו לראש הממשלה בנימין נתניהו, אל מול גורמי ממשל ועובדי ציבור שמולם פעל על מנת לקדם את עסקאות כלי השיט. שמרון מסר ל-ynet בתגובה: "עוד לא קראתי את מה שהפיצו לתקשורת. אני לא יודע באופן מפורט מה הם אומרים, אבל אני יכול לנחש. אני לא שמח, אבל גם לא מודאג. בסופו של דבר מי שמחליט זו לא המשטרה אלא הפרקליטות. היות שלא עברתי שום עבירה – להערכתי ועל רקע היכרות עם העניין בכללותו ואת פרטיו, בסופו של דבר התיק הזה ייסגר בלא כלום בידי הפרקליטות".

פרשת ה צוללות ()

 

 

תיק 3000 עוסק בחשדות למסכת עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות נוספות, שכללה עובדי ציבור, גורמים עסקיים ונושאי משרה בכירים בשנים 2017-2009 במטרה לקדם אינטרסים עסקיים הנוגעים לרכש צוללות וכלי שיט עבור מדינת ישראל מהתאגיד הגרמני טיסנקרופ. ביולי 2017 נחתם הסכם עד מדינה עם החשוד מיקי גנור, ששימש בתקופה הרלוונטית נציג טיסנקרופ בישראל. בהסכם נקבע כי גנור יועמד לדין ויורשע בגין עבירות מס, ירצה 12 חודשי מאסר וישלם קנס בסך 10 מיליון שקל, ובמקביל ישתף פעולה עם המדינה.

פסל של מירי רגב בכיכר הבימה בתל אביב (מוטי קמחי)
הפסל של מירי רגב בכיכר הבימה(מוטי קמחי)

פסל של מירי רגב בכיכר הבימה בתל אביב (מוטי קמחי)
(מוטי קמחי)

 

 

פסל נתניהו בכיכר רבין (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פסל נתניהו בכיכר רבין(צילום: רויטרס)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

שלשום בבוקר הוצב ברחבת כיכר הבימה פסל של שרת התרבות והספורט מירי רגב. בפסל הייתה השרה רגב לבושה בשמלה לבנה, עומדת מול מראה גדולה ומוקפת בעמודים בתוך שטח מתוחם בחבל כשלצידה מופיע שלט שעליו כתוב "בלב האומה".

 

מאחורי עיצוב הפסל של רגב עמד איתי זלאיט - שהיה אחראי גם על עיצוב הפסל המוזהב בדמות ראש הממשלה בנימין נתניהו ופסל דגל ישראל נוטה ליפול שהוצבו בכיכר רבין. לדבריו, הצבת הפסל לא הייתה קשורה לחוק הנאמנות בתרבות של השרה רגב, שאושר השבוע בכנסת בקריאה ראשונה. "הלוואי והייתה לי יכולת להרים הפקה כזאת בשבוע-שבועיים, זו עבודה של כמה חודשים. רצה המזל ועכשיו הדבר הזה עלה והדיון יהיה סוער סביב זה, אבל זה הולך הרבה אחורה".

 

הוא הוסיף: "אני תמיד ממליץ לבוא ולתת איזשהו זום-אאוט, לראות את הדברים קצת מפרספקטיבה. צריך לבוא ולראות את העבודה, למצוא את הפואנטה בעצמכם, זה חלק מהעניין. יש שלוש רגליים שהדבר הזה עומד עליהם: המראה, הדמות הזו שאפשר לראות בה את שרת תרבות או דמויות אחרות, ושם העבודה, 'בלב האומה', זה גם משפט שלוקח לכל מיני כיוונים".


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המיצג בכיכר הבימה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים