שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהו הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר בישראל ב-2018?

  כחצי מיליון הליכים אסתטיים מתבצעים מדי שנה בישראל. כך עולה מנתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית לשנת 2018 שהוצגו היום. כ-40% מהניתוחים נערכו בגברים וכ-60% בנשים. 52 תלונות הוגשו השנה נגד מתחזים שלא מורשים לעבוד בתחום

  האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הציג היום (א') את נתוני הטיפולים הפלסטיים בישראל. על פי הנתונים, בשנת 2018 בוצעו בישראל כ-456 אלף הליכים אסתטיים וכ-65 אלף ישראלים עברו ניתוח פלסטי במערכת הציבורית והפרטית.

   

  על פי הערכת האיגוד מדי חודש נערכים בישראל למעלה מ-5,000 ניתוחים פלסטיים מסוגים שונים. בנוסף מתבצעים מדי חודש כ-38 אלף הליכים אסתטיים כמו הזרקות בוטוקס או מילוי קמטים בחומצה היאלורונית.

   

  ניתוחים פלסטיים תמיד היו נפוצים הרבה יותר בקרב נשים. עם זאת, בשנים האחרונות, ניכרת עלייה דרמטית בביקוש לניתוחים בקרב גברים ושינוי המגמה מצביע על כ-40% ניתוחים בקרב גברים וכ-60% בקרב נשים.

   

  ניתוח פלסטי (צילום: shutterstock)
  עלייה בביקוש לניתוחים בגברים(צילום: shutterstock)

   

  הניתוח הנפוץ ביותר

  מסיכום השנה של האיגוד לכירורגיה פלסטית עולה עוד כי במהלך שנת 2018 נערכו בישראל 8,861 ניתוחי הגדלת חזה, 3,561 ניתוחי הרמת חזה, 540 ניתוחים להגדלת חזה עם שומן עצמי, 1,954 ניתוחי הקטנת חזה בקרב נשים וכן 718 ניתוחי הקטנת חזה בקרב גברים (גינקומסטיה).

   

  עוד נערכו בשנת 2018 במערכת הציבורית והפרטית 2,782 ניתוחים לשחזור השד בקרב חלק מהנשים שהתמודדו עם סרטן השד או בקרב נשים נשאיות הגן BRCA1/2 שבחרו לבצע כריתה מונעת אשר מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן השד.

   

   

  אסתטיקה ( )

  בסך הכל בוצעו בישראל 64,687 ניתוחים פלסטיים בשנת 2018. סיכום השנה של האיגוד כולל גם את הליכי האסתטיקה הרפואית שנערכו במהלך 2018, ממנו עלה כי השנה בוצעו 197,435 הזרקות בוטוקס בגברים ובנשים, 74,744 טיפולים של מילוי חומצה היאלורונית בקרב גברים וגם בקרב נשים וכן 15,686 טיפולי פילינג מסוגים שונים. בסך הכל בוצעו בישראל 455,973 הליכים אסתטיים מסוגים שונים בשנת 2018.

   

  ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית: "עידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי לצד שינוי מודל היופי הגברי, יצרו בשנים האחרונות ביקוש לניתוחים בקרב גברים. אם נדמה היה שהליכי הכירורגיה האסתטית הם כמעט נחלתן הבלעדית של נשים, מסתבר כי בחיים עצמם נוצר שינוי דרמטי לכיוון שיווין".

   

  52 תלונות נגד מתחזים בתחום

  תחום האסתטיקה הרפואית מבוקש על ידי הציבור והדרישה לטיפולים וניתוחים גוברת משנה לשנה. במקום שבו הדרישה גוברת והאכיפה מעטה, מתפתחת קרקע פוריה למתחזים המסכנים את בריאות הציבור.

   

  האיגוד לכירורגיה פלסטית שם לו למטרה להגן על הציבור מפני אנשי מקצוע שלא מורשים לבצע טיפולי אסתטיקה רפואית ומנהל מאבק בלתי מתפשר. האיגוד הגיש במהלך שנת 2018 לא פחות מ-52 תלונות למשרד הבריאות, למשטרת ישראל ולהסתדרות הרפואית נגד מתחזים שונים. אחת מהתלונות שהוגשה במהלך השנה, כבר הבשילה לכתב אישום שהוגש בארבעה באוקטובר 2018 על ידי פרקליטות מחוז המרכז במשרד המשפטים.

   

  ד"ר כהן, יו"ר האיגוד הוסיף: "מאבק האיגוד נגד פייק-דוקטורז ימשיך ויחריף. אני מברך את פרקליטות מחוז המרכז על הגשת כתב האישום בהמשך לפעולות האיגוד. זה אינו מקרה יחיד אלא רק קצה הקרחון.

   

  "משרד הבריאות צריך לנקוט בגישה נמרצת וחד משמעית מפני המתחזים ולאכוף את ההנחיות שאותם משרד הבריאות עצמו כתב. אנו קוראים לציבור, עד שמשרד הבריאות יאמר את דברו, לשים לב ולבדוק היטב מי הגורם שמעוניין לטפל בו כדי לא להיפגע ולהפוך לקורבנות של בצע כסף".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ניתוחים פלסטיים בישראל
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים