שתף קטע נבחר

למד תורה וביקש להתגייר: הניאו-נאצי שקרא לבנו על שם היטלר

הוא קרא לעצמו "אבי בן אברהם", ערך לעצמו ברית מילה בעודו בדרך להליך גיור, חלם "להתגייס לצבא ולהרוג ערבים" - וגר בישראל: רב מירושלים נדהם לגלות את הידיעה על אודות אדם תומס, שהורשע בבריטניה בהשתייכות לארגון ניאו-נאצי

אדם תומס כ
אדם תומס כ"אבי בן אברהם" - והיום, אבא של אדולף היטלר

 

אחרי שהורשע עם בת-זוגו בהשתייכות לתנועה ניאו-נאצית בריטית, והתפרסם אמש (יום ב') כמי שקרא לבנו על שם אדולף היטלר – מתברר היום כי אדם תומס ניסה להתגייר, אימץ את השם היהודי אבי בן אברהם - ואף חי שנה בישראל, במהלך 2016, כשהוא לובש בגדים של יהודי דתי.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

התקשורת הבריטית סיקרה בעניין את סיפורם של אדם תומס (22) וקלאודיה פאטאטס (38) מברמינגהם, שהצטלמו עם בנם מניפים צלב קרס. האב צולם גם במדי קו קלוקס קלאן ובידיו הילד. אך לטענת ה"מייל אונליין" (MailOnline) שחשף את הסיפור יחד עם Israel Advocacy Movement (ארגון בריטי בראשות ג'וזף כהן, הנאבק באנטישמיות), תומס פיתח "אובססיה מוזרה כלפי היהדות", ואף ניסה לעבור גיור.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

תומס ובת זוגו צפויים לעונש של עד עשר שנים לאחר שהורשעו יחד עם דניאל בוגונוביץ', בן 27, בחברות בארגון "החזית הלאומית", שפעילותו נאסרה על ידי ממשלת בריטניה. בין היתר נחשפו מסרונים ששלחו ובהם היללו את מנהיג גרמניה הנאצית. הם גם שיתפו תמונות שלהם מצדיעים במועל יד ולבושים בבגדיו של ארגון הקו קלוקס קלאן, המאמין בעליונות הגזע הלבן.

 

אדם תומס לומד תורה בירושלים
אדם תומס לומד תורה בירושלים

 

כעת מספר הרב אבישי גרוסר ל"מייל אונליין" כי שוחח עם תומס מספר פעמים, וכי הבחור הביע יידע מרשים ביהדות ואף החל להתלבש כיהודי דתי. הרב גרוסר המתגורר בירושלים, סיפר עוד כי סייע לתומס, אז אבי בן אברהם, לעבור לחיפה.

 

"הוא שב והצהיר כי חלומו הוא להצטרף לצה"ל ולהפוך לאזרח ישראלי", סיפר הרב גרוסר ל"מייל אונליין". חודשיים לאחר המעבר לחיפה, התקבל תומס ל"מכון מאיר" בירושלים, בדרך לגיור כהלכה – אלא שחודשיים נוספים חלפו, והוא נשר מהתוכנית לאחר שהביע דעות אלימות במסגרת מה שסבר שהיא "היהדות האמיתית".

 

אדם תומס מתארח אצל הרב אבישי גרוסר בירושלים
אדם תומס מתארח אצל הרב אבישי גרוסר בירושלים

 

ערך ברית מילה, למרות שלא היה יהודי עדיין

חברים-לשעבר לספסל הלימודים סיפרו ל"מייל אונליין" כי הוא סבר, למשל, שישראל צריכה לאמץ את החוק בערב הסעודית הסוקל למוות הומואים. "הוא ראה עצמו יותר יהודי מהיהודים וסבל משגעון גדלות", מספר לאתר בנג'מין מוס.

 

תומס ופאטאטס עם בנם ודגל צלב הקרס
תומס ופאטאטס עם בנם ודגל צלב הקרס

 

"הוא גם חשב שכל היהודים שלא מסכימים אתו – דינם גהינום. הוא היה אובססיבי לגבי שירות צבאי והרג". מוס נזכר עוד כי תומס התלהב מהעובדה שהוא שירת בצבא, והתלהב מהאפשרות להרוג ערבים.

 

מכרים אחרים מאותה התקופה מספרים כי תומס ביקש מחברים בחברון שיערכו לו ברית מילה, למרות שלא היה עדיין יהודי. שותפו לחדר במכון מאיר, דויד סימפקינס, סיפר לאתר כי הוא סבל מכאבים וסיפר שערך ברית מילה. "אמרתי לו שזה מטופש בצורה שלא תאמן", הוא משחזר.

 

אדם תומס במדי ה-KKK אוחז בבנו הקטן
אדם תומס במדי ה-KKK אוחז בבנו הקטן

 

הידרדר לרחובות תל אביב

לאחר הנשירה תומס עבר לתל אביב והתגורר עם בת זוג לא יהודייה, אלא שהיחסים עלו על שרטון ותומס מצא עצמו ברחוב. הרב גרוסר מספר כי מתוך דאגה הוא איתר אותו, קנה לו מזון ושכנע אותו שזה זמן לא מתאים לגיור עבורו, וכי עדיף לו לשוב לבריטניה.

 

בדיון בבית המשפט נאמר כי תומס ופאטאטס נתנו לבנם את השם האמצעי "אדולף" כדי להביע את הערצתם למנהיג הרייך השלישי. משטרת ווסט מידלנדס פרסמה תמונה שבה נראים בני הזוג מחזיקים את בנם ומניפים דגל עם צלב הקרס, ותמונה אחרת שבה נראה תומס לבוש בבגדי קו קלוקס קלאן ואוחז את בנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים