שתף קטע נבחר

ליאון: "אשאר פה הרבה מאוד שנים". ברקוביץ: "היו אי סדרים, לא נוותר"

ראש העיר הנבחר של ירושלים חגג עם דרעי וברקת, הודה "לאישה שאיתי סתווית, שעברה איתי את כל המשברים" והבהיר: "זו לא מקפצה פוליטית". עופר ברקוביץ' לא מרים ידיים: "עמד מולנו כוח שהפעיל שיטה אלימה. יש עוד את קולות החיילים, לא נוותר על ניצחון גם בסיבוב הזה"

 

 

מאות מתומכיו של משה ליאון הגיעו הלילה (רביעי) לחגיגות הניצחון של המועמד שקודם על-ידי שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר הפנים אריה דרעי לראשות העיר ירושלים. לאורך הערב הוביל המתמודד החילוני עופר ברקוביץ בפער שהגיע גם לעשרה אחוזים, אך עם התקדמות הספירה התוצאה התהפכה לזכותו של ליאון שניצח בפער של 3%. דרעי התקשר אליו ואמר: "משה, ברוך השם. שהחיינו". אבל ברקוביץ מסרב להרים ידיים והודיע - אני מחכה לקולות החיילים.

 

לאחר שפעיליו של ליאון פצחו בשירים וריקודים חסידיים ובקריאות שבח לדרעי וליו"ר דגל התורה משה גפני, הם התפנו גם לקרוא "ליצמן הביתה" ליו"ר אגודת ישראל יעקב ליצמן, שלא תמך במועמדותו. ליאון, שעלה לבמה אחרי שעה ארוכה של חגיגות, אמר להם: "ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. ירושלים בחרה הלילה את המלכד, את המאחד, את הביחד. אני מתכוון בעזרת השם להיות ראש העיר של כל תושבי ירושלים באשר הם, אלה שבחרו בי ואלה שלא בחרו בי. אנחנו עוד נתראה הרבה הרבה שנים. זה לא מקפצה פוליטית, אני אשאר פה הרבה מאוד שנים".

 

"תודה ענקית לאלפי הפעילים שעבדו ללא לאות במשך שבעה חודשים להשגת הניצחון הזה", הוסיף ליאון והודה גם לראש העיר היוצא ניר ברקת שהגיע אף הוא לחגיגות הניצחון. "בנימה אישית אני רוצה להודות למשפחתי האהובה ותודה מיוחדת לאישה שאיתי סתווית שצעדה איתי בדרך קשה ומייגעת. סתווית עברה איתי את כל המשברים והייתה לי למגן ולגב בימים קשים. אני מודה גם לכל אישי הציבור היקרים שגם קיבלו השמצות לא קטנות על האמון שנתנו בי לאורך כל הדרך".

 

 

 
משה ליאון  (צילום: אלכס קולומויסקי)
משה ליאון חוגג(צילום: אלכס קולומויסקי)
חגיגות במטה משה ליאון לאחר הניצחון בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: אלי מנדלבאום)
ליאון בנאומו הלילה לפעילים(צילום: אלי מנדלבאום)
הבחירות המקומיות ירושלים ()
הבחירות המקומיות ירושלים

מנגד, ברקוביץ הבהיר כי מבחינתו התוצאות אינן סופיות. "שמענו את התוצאות, עוד יש את קולות החיילים ושמענו על לא מעט אי סדרים בקלפיות", אמר. "הצוות המשפטי שלנו בוחן לעומק את התוצאות. לא סתם התרענו על כוח שעמד מולנו בשיטה אלימה ובאמצעים על סף לא חוקיים. לא נוותר על ניצחון גם בסיבוב הזה". הפער בין השניים לפני ספירת 3,820 המעטפות הכפולות עומד על 6,528 קולות לטובת ליאון - ולכן לברקוביץ אין סיכוי תיאורטי, אלא אם אכן יימצאו אי סדרים.

 
בתחילת דבריו אמר ברקוביץ לפעילים: "אתם יודעים מי ניצחו הערב? החילונים ניצחו, החרדים, הדתיים, הימנים והשמאלנים. אף אחד לא ייקח מכם את הדרך הישרה, התקווה והערכים. קודם כל זה הניצחון. אני מתרגש מאוד ונכון שהתוצאות נראות לא טובות. אני מאמין במה שעשינו כאן - הנחנו יסודות לתקווה ישראלית חדשה".

 

שיעור ההצבעה בירושלים היה 31.5%. מספירת כל הקלפיות עולה כי ליאון קיבל 109,472 לעומת 102,944 לברקוביץ. זו הייתה מערכת הבחירות השנייה של ליאון, רואה חשבון במקצועו, על ראשות הבירה. בבחירות הקודמות הוא הפסיד באחוזים בודדים לניר ברקת - והסתפק בתפקיד חבר מועצת העיר. הוא עמד בעבר בראש הרשות לפיתוח ירושלים, כיהן כיו"ר הרכבת וכמנכ"ל משרד ראש הממשלה. 

עופר ברקוביץ, מועמד בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
ברקוביץ, הלילה(צילום: יואב דודקביץ')

 מטה עופר ברקוביץ, מועמד בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
המטה של עופר ברקוביץ(צילום: יואב דודקביץ')

ברקע מועמדותו של ליאון לראשות העיר, נמצאת חברותו הקרובה עם שר הביטחון ויו"ר "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן, אשר היה מעורב בניהול המשא ומתן הפוליטי של ליאון עם הסיעות השונות בדרך לסיבוב השני. בחודש שעבר נחשפו ב"ידיעות אחרונות" הקלטות שבהם הודה ליאון לכאורה ב"דיל" שנרקם בין ליברמן למפלגות החרדיות - לפיו הם יתמכו בו בבחירות, ובתמורה יעבור חוק גיוס מרוכך.

  

ליאון זכה בשבוע האחרון לתמיכה מסיעת "הבית היהודי" - שהלכה תחילה עם השר לענייני ירושלים זאב אלקין. גם השרים מירי רגב, יריב לוין, צחי הנגבי, ישראל כץ וגלעד ארדן הצטרפו לתמיכה במועמד הדתי-לאומי. עופר ברקוביץ, לעומתו, זכה לתמיכה הרבה פחות משמעותית. רק הסיעות מרצ ו"מצילים את ירושלים" הביעו בו תמיכה פומבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
עופר ברקוביץ'. לא מוותר
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים