שתף קטע נבחר

ליאון ניצח בירושלים, מהפכים בר"ג, ראשל"צ ובת-ים

סיבוב שני דרמטי: המתמודד החילוני עופר ברקוביץ הוביל לאורך הערב, אבל מהפך בישורת האחרונה הביא ניצחון לליאון שנתמך על ידי דרעי וליברמן. כרמל שאמה-הכהן גבר בר"ג על ראש העיר המכהן זינגר, דב צור הפסיד בראשל"צ וצביקה ברוט ניצח בבת-ים. כל התוצאות

 

 

לילה של מהפכים: בבחירות לרשויות המקומיות לפני שבועיים היו הפתעות רבות, אבל הלילה הזה - בבחירות בסיבוב השני - היה אפילו יותר דרמטי. משה ליאון, מועמדם של יו"ר ש"ס אריה דרעי ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, היה כבר בפיגור גדול במהלך ספירת הקולות - אבל רגע לפני הסיום הצליח לעקוף את המתמודד החילוני עופר ברקוביץ וגבר עליו. לצד זאת, ראשי ערים רבים הלכו הביתה - יוסי בכר מבת-ים, ישראל זינגר מרמת גן, דב צור מראשון לציון, שלמה בוחבוט ממעלות ועוד רבים אחרים. לפניכם התוצאות, מכל עיר ועיר.

   

ירושלים

קרב צמוד בבירה הסתיים במהפך דרמטי ובניצחונו של משה ליאון. עופר ברקוביץ הוביל לכל אורך הערב, אך ככל שיותר קלפיות נספרו הפער הלך והצטמצם - עד שהיתרון עבר לליאון, ממש בישורת האחרונה. מספירת כל הקלפיות עולה כי ליאון ניצח בפער של 6,528 קולות או 3%, לאחר שברקוביץ הוביל במהלך ההצבעה כבר ב-9,000 קולות. אמנם 9,106 מעטפות כפולות וקולות מקלפיות נגישות טרם נספרו, אבל הסיכוי למהפך נוסף נראה קטן מאוד.

 

 

 

חגיגות במטה משה ליאון לאחר הניצחון בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: EPA)
משה ליאון חוגג(צילום: EPA)

חגיגות במטה משה ליאון לאחר הניצחון בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: EPA)
משה ליאון ואשתו סתווית(צילום: EPA)

חגיגות במטה משה ליאון לאחר הניצחון בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

חגיגות במטה משה ליאון לאחר הניצחון בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

עופר ברקוביץ, מועמד בבחירות המקומיות לראשות עיריית ירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
ברקוביץ, הלילה(צילום: יואב דודקביץ')

הבחירות המקומיות ירושלים ()

בעקבות המהפך בספירת הקולות, החלו חגיגות במטה ליאון. אנשיו קראו ברכת "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", החלו לשיר שירים ולרקוד ריקודים חסידיים, לצד שירי שמחה לאידם של החסידים שסירבו לתמוך בליאון. דרעי התקשר אליו ואמר לו: "משה, ברוך השם, שהחיינו". בנאום הניצחון שלו הודה ליאון לאשתו סתווית וכשראש העיר היוצא ניר ברקת חוגג לצדו, אמר לפעילים: "זו לא מקפצה פוליטית, אשאר פה הרבה מאוד שנים".

 

מנגד, ברקוביץ הבהיר כי הוא אינו מוותר: "שמענו את התוצאות, עוד יש את קולות החיילים ושמענו על לא מעט אי סדרים בקלפיות. הצוות המשפטי שלנו בוחן לעומק את התוצאות. לא סתם התרענו על כוח שעמד מולנו בשיטה אלימה ובאמצעים על סף לא חוקיים. לא נוותר על ניצחון גם בסיבוב הזה".

 

בת-ים

מהפך בבת-ים - ראש העיר יוסי בכר, שזכה לגיבוי מנתניהו, הפסיד למועמד הליכוד צביקה ברוט בפער עצום של 27%. "נתניהו בירך אותי על הניצחון וסיכמנו לעבוד ביחד", אמר ברוט שקיבל 63% מהקולות על הברכה מראש הממשלה שלא תמך בו, ומיד הוסיף: "אם יש מישהו שחשב אולי שהבת-ימים פראיירים, הערב מתברר - רק הבת-ימים החליטו. שכולם יפנימו - אני רואה את עצמי כנציג של 160 אלף בת-ימים, מי שהצביע לי ומי שלא. יותר מדי שנים העיר שלנו מפלוגת ומסוכסכת, אבל ממחר בבוקר אין יותר מחנות".

 

 
הבחירות המקומיות בת ים ()

צביקה ברוט מנצח הבחירות המקומיות לראשות עיריית בת ים (צילום: קובי קואנקס)
צביקה ברוט(צילום: קובי קואנקס)

 

ראשון לציון

גם בראשון לציון הראש לא ממשיך. דב צור, שנעצר במהלך כהונתו והתמודד עם חשדות לשחיתות, נאבק בקרב צמוד מול סגנו לשעבר, רז קינסטליך הצעיר. קינסטליך גבר עליו בפער של כחמישה אחוזים ואמר: "היה קמפיין מאוד לא פשוט, אבל אני שמח שזה נגמר ושעכשיו ראשון לציון תקבל הנהגה חדשה, עם תפיסות חדשות. העיר כולה אמרה את דברה. לא רק הצעירים. דב צור התקשר אליי ובירך אותי. הוא אמר שהוא עומד לרשותי כבר ממחר. אני מאוד מעריך את הטלפון שלו ואשמח להסתייע בו במה שניתן".

 

 

הבחירות המקומיות ראשון לציון ()

חגיגות במטה רז קינסטליך במסגרת הבחירות המקומיות לראשות ראשון לציון (צילום: עמית שעל)
רז קינסטליך חוגג את הניצחון על דב צור(צילום: עמית שעל)

רז קינסטליך מועמד לראשות עיריית ראשון לציון בבחירות המקומיות (צילום:  עמית שעל)
(צילום: עמית שעל)

המטה של המתמודד רז קינסטליך (צילום: עמית שעל)
(צילום: עמית שעל)

 

רמת גן

ראש עיר נוסף שנחשד בעבירות שוחד - אבל במקרה שלו התיק נסגר - הוא ישראל זינגר. גם הוא הולך הביתה, לאחר שהפסיד לח"כ לשעבר כרמל שאמה הכהן, ששימש בעבר כשגריר ישראל באונסק"ו, בפער של 12% אחוזים. "אל תתקשר אם לא תתנצל", אמר שאמה-הכהן לזינגר, במהלך החגיגות. לכתבה המלאה על המהפך ברמת גן.

 

 
הבחירות המקומיות רמת גן ()
כרמל שאמה הכהן מנצח הבחירות המקומיות לראשות עיריית רמת גן ()
כרמל שאמה הכהן

 

כפר סבא

ראש העיר החדש הוא מנכ"ל העירייה רפי סער, שניצח בפער של שבעה אחוזים את ניצב בדימוס יוסי סדבון.

 

הבחירות המקומיות כפר סבא ()

 

רעננה

מהפך גם ברעננה: איתן גינזבורג, ראש העיר הגאה הראשון בארץ שהחליף את זאב בילסקי שפרש, זכה ל-41% בלבד לעומת 58% ליריבו חיים ברוידא, ראש העיר החדש. ברוידא ששימש כחבר מועצה הוא עיתונאי לשעבר.

 

 
הבחירות המקומיות רעננה ()

אילת

ראש העיר הוותיק מאיר יצחק הלוי נותר על כסאו - הוא קיבל 54% מהקולות לעומת 45% שניתנו ליריבו דובי כהן. במטהו של הלוי החלו חגיגות וראש העיר החדש-ישן אמר לפעילים: "מחר נקום לבוקר מאיר וחדש בו נמשיך לעשות ולקדם את העיר. כמנהיגים אחראים נפעל כבר מחר לאחד את השורות".

 

מאיר יצחק הלוי ()
מאיר יצחק הלוי

הוד השרון

מערכת בחירות מכוערת, שכללה השמצות רבות, הסתיימה בניצחונו של אמיר כוכבי על חברת הכנסת לשעבר יפעת קריב. כוכבי זכה ל-69% מהקולות ואילו קריב, שמפלגת העבודה הסירה את תמיכתה בה, קיבלה 30% בלבד.

הבחירות המקומיות הוד השרון ()

רמת השרון

אבירם גרובר, ראש העיר המכהן, זכה ב-55% מהקולות וגבר על רון בלקין, יריבו בסיבוב השני. לראש העיר לשעבר יצחק רוכברגר, שהורשע במרמה והפרת אמונים, לא ניתן אישור להתמודד לאחר שהשופט קבע כי "המוסר הציבורי מחייב לקבוע כי במעשיו דבק קלון".

הבחירות המקומיות רמת השרון ()

מטה אבי גרובר רמת השרון חגיגות בחירות מקומיות ראשות עירייה  (צילום: דנה קופל)
אבי גרובר חוגג ניצחון ברמת השרון(צילום: דנה קופל)

ראש העין

שלום בן משה, ראש העיר בחמש השנים האחרונות, יישאר בתפקיד גם בחמש השנים הבאות, לאחר שגבר בקרב צמוד על רז שגיא. בן משה קיבל 53% מהקולות לעומת 47% ליריבו. "אני נרגש ביותר ברגעים אלו", אמר הלילה בן משה. "מכל הניצחונות שהשגתי בחיי - זה אחד הניצחונות הגדולים. מעתה תהיה ראש העין אחת, ללא הבדלי שכונות. אני גאה בעיר הזאת ואוהב אותה".

הבחירות המקומיות ראש העין ()

קריית שמונה

מהפך בעיר הצפונית בישראל: ניסים מלכה, ראש העיר בעשר השנים האחרונות, זכה רק ל-37% מהקולות והפסיד לאביחי שטרן בן ה-32.  

המטה של המתמודד אביחי שטרן  (צילום: אפי שריר)
אביחי שטרן על כתפי התומכים(צילום: אפי שריר)

מעלות-תרשיחא

עוד מהפך, והפעם דרמטי במיוחד: ראש העיר הוותיק בישראל, שלמה בוחבוט, קיבל רק 35% מקולות הבוחרים בסיבוב השני והודח אחרי 42 שנות שלטון. ראש העיר החדש הוא ארקדי פומרנץ. לכתבה המלאה לחצו כאן.

 

 

ארקדי פומרנץ  (צילום: אביהו שפירא)
ארקדי פומרנץ (צילום: אביהו שפירא)

צפת

שוקי אוחנה הוא ראש העיר צפת החדש, לאחר שצבר 61% מהקולות במאבק מול נחמן גלבך, שניסה להיות ראש העיר החרדי הראשון של העיר. ראש העיר המכהן אילן שוחט הודח כבר בסיבוב הראשון.

 

המגזר הערבי

ח"כ לשעבר אחמד דבאח נבחר לכהונה נוספת בדיר אל אסד, פאוזי משלב ניצח באבו סנאן את נוהאד משלב וסוהייל דיאב נבחר בטמרה. סמיר מחאמיד גבר באום אל פחם על חאלד אגברייה, וסאם נבואני ניצח בג'וליס ובקרב בין מתמודדים עם שמות כפולים גבר אליאס אליאס על עלם עלם וניצח במרוץ לראשות ג'ש (גוש חלב).

 

שיא של נשים

לאחר שבסיבוב הראשון עינת קליש-רותם הביסה את יונה יהב ונבחרה לראשת העיר חיפה, נשבר שוב השיא במספר נשים שעומדות בראש ערים ומועצות. ראשת העיר יהוד-נווה אפרים יעלה מקליס נשארה בתפקיד, לאחר שגרפה 55% מהקולות בהתמודדות מול יוסף בן דוד.

יעלה מקליס. נבחרה לכהונה נוספת ביהוד-נווה אפרים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יעלה מקליס. נבחרה לכהונה נוספת ביהוד-נווה אפרים(צילום: ירון ברנר)

קרב צמוד במיוחד בקדימה-צורן הסתיים בניצחון של אישה נוספת, אף שקולות החיילים יכולים תיאורטית להפוך את התוצאה. קרן גרין זכתה ל-51% לעומת 49% ליצחק גולברי וגברה עליו בפער של 173 קולות. בפרדס חנה כרכור ניצחה הגר פרי-יגור עם 54% מהקולות את אלדד בר כוכבא, ראש המועצה המכהן. בקריית טבעון דווקא הפסידה רות קלנר עקרון לעידו גרינבלום ובמועצת גולן הפסידה מיכל רייקין לחיים רוקח.  

 

מחכים לחיילים

כמו בקדימה-צורן, אפשרויות תיאורטיות לשינוי התוצאה עקב קולות החיילים יכולות להתרחש במיתר, שם מוביל שמעון מזוז על שמעון פרץ ב-134 קולות, ובכפר ורדים, שם יתרונו של דוד איל שמואלי עומד על 78 קולות.

 

תוצאות נוספות

ראש העיר טירת כרמל אריה טל ניצח את כפיר עובדיה עם 53% מהקולות. שניר דניאל אריש ניצח ביבנאל, מוטי חטיאל ניצח בראש פינה, יוסף ניסן בלהבים, עמוס נצר במועצת זבולון ושלמה נאמן בגוש עציון.

 

לתוצאות הסופיות (ללא קולות החיילים) באתר משרד הפנים - לחצו כאן .


פורסם לראשונה 13/11/2018 22:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
חגיגות במטה משה ליאון
צילום: EPA
מומלצים