שתף קטע נבחר

מהפך ברעננה והיסטוריה נשית בפרדס חנה וקדימה

הסיבוב השני בשרון: ראש העיר הגאה הראשון איתן גינזבורג הפסיד ברעננה, אמיר כוכבי גבר על יפעת קריב בהוד השרון, שלום בן משה ניצח לאחר דרמה בראש העין. וגם: הנשים הראשונות שיעמדו בראשות פרדס חנה-כרכור וקדימה-צורן

 

 

ברוב הגדול של הרשויות המקומיות כבר לפני שבועיים נקבעו המנצחים, אך בשרון לא הייתה הכרעה בכמעט כל הערים המרכזיות. אבל אחרי הסיבוב השני גם לרעננה, כפר סבא והוד השרון יש ראשי ערים - וכולם חדשים. בכפר סבא גבר מנכ"ל העירייה לשעבר רפי סער על ניצב בדימוס יוסי סדבון בשבעה אחוזים.

  

ראש עיר שכן שרד את הסיבוב השני בשרון הוא אבי גרובר מרמת השרון. לפני חצות החלו להתקהל פעיליו של גרובר וכאשר התברר כי הוא מוביל על המתמודד רוני בלקין בכעשרה אחוזים החלו החגיגות במטה שכללו שירה, ריקודים וצהלות שמחה. גרובר גרף 55% מול 45% של יריבו. לראש העיר לשעבר יצחק רוכברגר, שהורשע במרמה והפרת אמונים, לא ניתן אישור להתמודד לאחר שהשופט קבע כי "המוסר הציבורי מחייב לקבוע כי במעשיו דבק קלון".

מטה אבי גרובר רמת השרון חגיגות בחירות מקומיות ראשות עירייה  (צילום: דנה קופל)
חגיגות במטה של אבי גרובר ברמת השרון (צילום: דנה קופל)
  

הבחירות המקומיות רמת השרון ()

הבחירות המקומיות כפר סבא ()

התמונה חזרה על עצמה גם במטה של חיים ברוידא ברעננה, שהתמודד מול ראש העיר המכהן איתן גינזבורג, ההומו המוצהר הראשון שכיהן כראש עיר. כאשר התקבלו התוצאות והתברר כי חבר המועצה ברוידא, עיתונאי לשעבר, מוביל בכ-17 אחוזים, הרשו לעצמם הפעילים להתחיל בחגיגות הנצחון ופצחו בשירה וריקודים. בסופו של דבר קיבל ברוידא 58% מהקולות ואילו גינזבורג 42%.  

 

עוד קודם לכן התברר בהוד השרון כי ראש העיר החדש הוא אמיר כוכבי. לאחר מערכת בחירות מכוערת שכללה השמצות רבות, גרף כוכבי כמעט 70% מהקולות, 40% יותר מיריבתו, חברת הכנסת לשעבר יפעת קריב. היא הודתה בתבוסתה ובירכה את כוכבי על זכייתו: "הציבור אמר את דברו. כעת מצופה מכולנו להרגיע את הרוחות בעיר ולפעול לקירוב לבבות".

הבחירות המקומיות רעננה ()

ראש העיר רעננה איתן גינזבורג הצביע עם בן זוגו בחירות מקומיות ()
גינזבורג מצביע עם בן זוגו. כבר לא ראש העיר

 

 
הבחירות המקומיות הוד השרון ()
הבחירות המקומיות ראש העין ()

בראש העין הקרב היה צמוד יחסית ואחר חצות התברר כי ראש העיר שלום בן משה יישאר בתפקיד גם בחמש השנים הבאות, לאחר שגבר בקרב צמוד על רז שגיא. בן משה קיבל 53% מהקולות לעומת 47% ליריבו. "אני נרגש ביותר ברגעים אלו", אמר הלילה בן משה. "מכל הניצחונות שהשגתי בחיי - זה אחד הניצחונות הגדולים. מעתה תהיה ראש העין אחת, ללא הבדלי שכונות. אני גאה בעיר הזאת ואוהב אותה". 

 

בפרדס חנה כרכור התחולל מהפך - הגר פרי-יגור ניצחה עם 53% את ראש המועצה אלדד בר כוכבא ותהיה לראשת המועצה הראשונה של פרדס חנה כרכור. מנצחת נוספת היא קרן גרין, שגברה בקרב צמוד במיוחד על יצחק גולברי בקדימה-צורן. גרין גרפה 4,853 קולות (50.9%) לעומת 4,680 לגולברי (49%). הפער עומד עד 173 קולות ותיאורטית קולות החיילים יכולים להביא למהפך עקב העובדה שיש 363 מעטפות כפולות - אך הסיכוי לכך נמוך מאוד. לכן, גרין אמורה להיות האשה הראשונה בראשות מועצת קדימה-צורן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גינזבורג מצביע עם בן זוגו. כבר לא ראש העיר
מומלצים