שתף קטע נבחר

"התעללות סאדיסטית בילדים": הוארך מעצר ההורים ל-11 מבני ברק

בית המשפט האריך בשישה ימים את מעצר ההורים החשודים בהרעבה, הכאה והצלפה של ילדיהם במשך שנים. האב חשוד גם בביצוע עבירות מין ויישלח לבדיקה פסיכיאטרית בהוראת בית המשפט

 

 

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (יום ד') בשישה ימים את מעצרם של ההורים מבני ברק החשודים בהתעללות מינית, פיזית ונפשית מתמשכת ב-11 ילדיהם. השניים נעצרו ביום חמישי שעבר בתום חקירה סמויה ואיסוף ראיות על ידי חוקרי משטרת מרחב דן. עדיין קיים צו איסור פרסום על שמותיהם.

אמא אשר חשודה בהתעללות באחד עשר ילדיה ()
האם החשודה בבית המשפט

בדיון טענה המשטרה כי חומר הראיות גובה ועובה וכי התיק מלווה על ידי הפרקליטות - וכי כל ההשלמות בתיק הן על דעתה. עוד נמסר כי תשעה מתוך 11 הילדים, בהם קטינים, נחקרו. עוד אמרו במשטרה כי פנו לאינטרפול לסיוע בפרטים משום שבני המשפחה התגוררו בעבר באנגליה.

 

השופט בדיון, עלאא מסארווה, אמר בנוגע לחשודה כי קיים חשד סביר בטענות כלפיה. "התיאורים אינם עולים בקנה אחד עם אלימות שאיננה סאדיסטית", כך השופט.

 

לבקשת ההגנה, בעניינו של האב, החליט השופט לשלוח אותו לבדיקה פסיכאטרית. החשד נגד השניים כולל עבירות של אלימות במשפחה, כולל אלימות פיזית כליאת שווא והזנחת קטינים. בנוסף, האב חשוד בעבירות מין.

 

 

ההתעללות המיוחסת להורים נמשכה לכאורה לאורך שנים וכללה אירועים של הרעבה, מכות והצלפות עם חפצים. כשביקרו בדירת בני הזוג בבני ברק גילו שוטרי מרחב דן דירה מוזנחת במיוחד. "זו התעללות אכזרית", אמר נציג המשטרה. חלק מהילדים, בהם בגירים, כבר מסרו עדויות.

 

בהארכת המעצר הראשונה אחרי סיום החקירה אמר נציג המשטרה "ההתעללויות התרחשו במשך שנים בכמה ערים בארץ וכן בחו"ל. עירבנו את האינטרפול".

 

הוא הוסיף ש"התלונה הגיעה מאחת הילדות של בני הזוג, בת 17 וחצי. חלק מהעבירות הן עבירות מין שהחלו כשהיא הייתה בת שלוש. יש עשרות אירועים, אם לא מאות. רשויות הרווחה מעורבות בסיפור הזה מיום ראשון בלילה. עד כה נחקרו שני קטינים".

 

עו"ד נדב גדליהו, המייצג את האם החשודה, מסר כי "הגדרת התיק כתיק התעללות מהחמורים שראתה המשטרה מוגזמת לחלוטין. לגבי הלקוחה שלי, מדובר בתיק שהוא פחות תיק של התעללות ויותר תיק של מסכנות. היא לבדה נאלצה לטפל במשפחה מרובת ילדים. אני משוכנע שהיא תשוחרר והתיק עצמו יקבל את הפורפורציות המתאימות".

 

עו"ד ישראל ילון, המייצג את הבעל, מסר: "המשטרה ביקשה הארכה של 10 ימים. בית המשפט נענה לבקשה רק בחלקה. בית המשפט נענה לבקשתנו לשלוח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית. אנחנו לא במקרה הקלאסי של נבל וקורבנות, במקרה הזה כולם קורבנות. וזה חשוב מאוד לדעת. יש מי שיכול להיות קצת נבל ואני מתייחס לרשויות הרווחה והבריאות שלא טיפלו למרות כל סימני האזהרה וכל סימני הקריאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים