שתף קטע נבחר

ראש העיר הוותיק בישראל הודח: "בניתי את העיר הזאת מהיסוד"

ראש העיר המודח של מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט, מסכם 42 שנים בתפקיד: "לקחתי עיירה שכוחת אל והפכתי אותה לעיר ואם בישראל. התושבים כנראה החליטו שאני לא מתאים להם". מחליפו בתפקיד סיפר על ההחלטה להתמודד: "הבנתי ששלטון היחיד הוא קצת מיושן"

ביום שאחרי ההפסד בבחירות, ראש העיר הוותיק בישראל, שלמה בוחבוט ממעלות תרשיחא, דווקא נשמע מרוצה: "ישנתי כמו תינוק, כאילו ירד לי משקל של טונה מעל הכתפיים". מחליפו בתפקיד, ארקדי פומרנץ, נשמע נמרץ: "מרגישים שקמנו לבוקר חדש ויש לנו מלא עבודה".

 

 

בשיחה עם ynet אמר בוחבוט: "אנשים לא מבינים איזה תפקיד קשה זה להיות ראש עיר, אבל כנראה שהתושבים החליטו שאני לא מתאים להם יותר. אני בעצמי טוען שראש עיר לא יכול לכהן יותר מ-15 שנה, אבל מעלות תרשיחא זו עיר מיוחדת".

 

בוחבוט, בן 78, בילה יותר ממחצית חייו בתקפיד - תחילה כראש מועצה ובהמשך כראש העיר. במקביל כיהן קדנציה אחת כחבר כנסת וכן כיו"ר מרכז השלטון המקומי. אתמול הוא הפסיד בסיבוב השני בבחירות לראש העיר לארקדי פומרנץ, סגנו וחבר מועצת העיר כבר עשור.

בוחבוט. "כנראה שהתושבים החליטו שאני לא מתאים להם יותר" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בוחבוט. "כנראה שהתושבים החליטו שאני לא מתאים להם יותר"(צילום: מוטי קמחי)

"את מה שאני עשיתי פה אי אפשר לקחת. בניתי את העיר הזאת מהיסוד", אמר בוחבוט. "לקחתי עיירה שכוחת אל והפכתי אותה במהלך השנים לעיר ואם בישראל. הייתה פה שכונה אחת ועכשיו יש שמונה-תשע שכונות יפהפיות. אני את המקום שלי בהיסטוריה תפסתי".

 

בוחבוט הוסיף כי תחושותיו, ביום שאחרי ההפסד, מעורבות: מצד אחד העיר מעלות הפסידה, אך משפחו הרוויחה. הוא אמר כי אינו כואב על עצמו "אלא על החברים שהקיפו והלכו איתי".

 

לגבי תוכניותיו לעתיד הוא סיפר כי ינוח ויהנה מחברת בני משפחתו וילדיו, שמתגוררים בתל אביב. "בהמשך אני מתכוון להקים משרד לייעוץ מוניציפאלי ולחלוק מהידע והניסיון הרב שלי. אשמח לייעץ ולקדם את הכפרים הערביים", אמר.

שלמה בוחבוט ארקדי פומרנץ (צילום: גיל נחושתן)
בוחבוט ופומרנץ. "מאחל לו הצלחה בהמשך הדרך"(צילום: גיל נחושתן)

הוא הוסיף כי כבר אמש שלח הודעת וואטסאפ לראש העיר הנבחר עם איחולי הצלחה והצהיר כי יעמוד לרשותו ולרשות העיר בכל דבר ועניין. מנגד, פומרנץ טען כי לא קיבל שום טלפון מבוחבוט: " לא קיבלתי ממנו שיחת טלפון, אני גם לא חושב שהוא יתקשר, אבל אני מאחל לו הצלחה בהמשך הדרך, שיהיה בריא - הוא ומשפחתו".

 

ביום הראשון עם התואר המחייב נשמע פומרנץ נמרץ: "אנחנו נמצאים עכשיו על אדרנלין, אנחנו מרגישים שקמנו לבוקר חדש ויש לנו מלא עבודה. אנחנו ערוכים ומוכנים לזה".

 

 

"אנחנו קודם כל צריכים לכנס את חבריי, שנבנה קואליציה רחבה. אנחנו נחבק את כולם כי העיר באמת חשובה לנו, כל תושב פה זה משפחה", אמר פומרנץ. "אנחנו נגיע קודם כל לעניינים של התוכניות שלנו שנוכל ליישם אותן בחמש השנים הבאות".

 

ההחלטה לנסות להדיח את ראש העיר המיתולוגי שלמה בוחבוט התקבלה מתוך רצון להפסיק את שלטון היחיד, סיפר: "במשך שלוש שנים וחצי הייתי סגן וממלא מקום. עשינו כבודה ויש לנו הישגים, אבל באיזשהו שלב הבנתי שאי אפשר להמשיך בצורה כזאת, כי שלטון היחיד הוא קצת מיושן. החלטתי, יחד עם עוד אנשים טובים ומקצועיים שמקיפים אותי, שאנחנו צריכים לנסות להחליף אותו".

 

"במשך עשר השנים שאני חבר מועצה עשיתי עבודה מבית לבית. עשינו מלא חוגי בית והצלחתי לגבש סביבי אנשים בעלי ערכים, בעלי יכולת והציבור ראה את זה והאמין בנו, זה מה שחשוב לי", הוסיף. "בהתחלה לא השלמנו את המשימה, אבל שברנו את תקרת הפחד, תקרת הזכוכית. היום כבר השלמנו את הפאזל, עשינו עבודה עם כל הצוות המצויין והגענו לתוצאות פשוט מהממות".

 

פומרנץ סיכם את ההצלחה: "הצלחנו לאחד את מעלות ותרשיחא – ערבים ויהודים, עולים וותיקים, דתיים וחילונים, גם אל הקהילה של הצד"לניקים הגענו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
שלמה בוחבוט וארקדי פומרנץ
צילום: גיל נחושתן
מומלצים