שתף קטע נבחר

דרמה במעלות: ראש העיר הוותיק בישראל הפסיד

אחרי 42 שנה: שלמה בוחבוט בן ה-76 הפסיד לארקדי פומרנץ בן ה-48 בסיבוב השני בבחירות במעלות-תרשיחא בתום מערכת סוערת. פומרנץ הנרגש: "מחכות לנו חמש שנים קשות, נעשה את המקסימום"

 

 

 

דרמה גדולה במעלות: ראש העיר הוותיק בישראל, שלמה בוחבוט (76), הפסיד אמש (ג') בסיבוב השני בבחירות המקומיות אחרי 42 שנות כהונה כראש העיר מעלות-תרשיחא. האיש שיחליף אותו הוא ארקדי פומרנץ (48) שכיהן בקדנציה האחרונה כסגנו של בוחבוט.

 

לאחר ספירה של 97% מהקולות בעיר שבצפון הארץ, קיבל פומרנץ 64.47% מהקולות, ואילו בוחבוט ל-35.55% בלבד. בסיבוב הראשון לפני שבועיים זכה בוחבוט ל-32.26% מקולות הבוחרים בעיר ואילו פומרנץ זכה ל-32.26%.

 

 

ארקדי פומרנץ  (צילום: אביהו שפירא)
המנצח הגדול ארקדי פומרנץ חוגג (צילום: אביהו שפירא)

 

אקרדי פומרנץ מתמודד בבחירות המקומיות לראשות עיריית מעלות תרשיחא (צילום: אביהו שפירא)
חגיגות במעלות (צילום: אביהו שפירא)

אקרדי פומרנץ מתמודד בבחירות המקומיות לראשות עיריית מעלות תרשיחא (צילום: אביהו שפירא)
פומרנץ חוגג(צילום: אביהו שפירא)

 

שלמה בוחבוט ארקדי פומרנץ (צילום: גיל נחושתן)
שלמה בוחבוט וארקדי פומרנץ(צילום: גיל נחושתן)

 

אמש עם סגירת הקלפיות נאספו מאות מתומכיו של פומרנץ במטה. עם כל קלפי שהגיעה, גברה ההתרגשות, וכאשר נספרו 17 מתוך 31 הקלפיות, והסתמן ניצחון מוחץ, החלו החגיגות. בתומכים נראו תושבים ותיקים של העיר, לצד עולים ממדינות חבר העמים, חובשי כיפות, חילונים וגם ערבים תושבי תרשיחא. למקום הובאו בקבוקי שתייה וזיקוקים.

 

פומרנץ עצמו הודה בגרון ניחר לתושבים. "תודה רבה לכולכם. אנחנו בסך הכל זרוע שלכם. כל מי שעשה, זה רק אתם, זה רק תושבי מעלות תרשיחא היקרים. אנחנו רק נעבוד בשבילכם. עכשיו נלך קודם כל לישון, ונצבור כוח, כי מחכות לנו חמש שנים קשות. נצטרך לעבוד בצוות ביחד, נצטרך לעבוד במשותף ולעשות את המקסימום כדי שכל מה שהבטחנו יתקיים".

 

בוחבוט, איש מפלגת העבודה, שהיה לאחד מראשי הערים החזקים ביותר בזירה המוניציפלית, נבחר לתפקיד ראש המועצה המקומית מעלות בשנת 1976. בשנת 1996 הפכה מעלות-תרחישא לעיר ובוחבוט הפך ל"ראש העיר של מעלות". מדובר בכהונה ארוכה ורציפה של 42 שנים, שבמהלכן נתנו לו התושבים את אמונם שוב ושוב. מלבד אברהם קריניצי ברמת גן שכיהן 43 שנים, בוחבוט הוא ראש העיר הוותיק ביותר בישראל.

 

מערכת הבחירות ובעיקר הסיבוב השני הייתה רוויית יצרים ואירועים על גבול הפלילי. בוחבוט התלונן במשטרה כי בעמוד הפייסבוק הבטיח לו אחד מיריביו כי יפגוש אותו בבית הקברות. פומרנץ מנגד סיפר לתושבים על ניסיון סחיטה, כאשר נשלחה אליו תמונה של בנו מעשן לכאורה גראס.

 

בתחום הפוליטי סגר בוחבוט הסכם עם אחד המועמדים, יוסי ברדא, שיהיה סגנו במשך ארבע שנים, לפיה יחליף אותו בראשות העיר בשנה האחרונה לקדנציה במידה והיה מנצח. פומרנץ חבר לשמעון בן נעים, שהיה גם הוא בעבר סגן של בוחבוט, והתמודד למועצת העיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
המנצח ארקדי פומרנץ
צילום: אביהו שפירא
מומלצים