שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אוהד צויגנברג
  הורי גולדין הודו לליברמן: "דברים ברורים ומהדהדים"
  אביו של הקצין שנפל ומוחזק בידי חמאס אמר במשדר המיוחד ב-ynet: "היו לנו איתו התנגשויות בהתחלה, אבל ההידברות הובילה להבנות משותפות"

   

   

   

  לאה ושמחה גולדין, הוריו של קצין צה"ל הדר גולדין ז"ל שגופתו מוחזקת בידי חמאס, מסרו היום (ד') בעקבות התפטרות שר הביטחון כי אביגדור ליברמן "אמר דברים ברורים ומהדהדים שחייבים להיחרט בלב של כל אזרח ישראלי שערכי צה"ל והערבות ההדדית חשובים לו".

   

  במסיבת העיתונאים שבה הכריז על התפטרותו, ליברמן התייחס למדיניות הממשלה מול חמאס כ"רפיסות" ואמר כי "אותה רפיסות שגילינו מקרינה גם לזירות האחרות. לו הייתי ממשיך לכהן בתפקידי לא הייתי יכול להסתכל בעיניים של תושבי הדרום, של משפחות שאול וגולדין ושל משפחות שני האזרחים שבשבי החמאס".

   

  שמחה גולדין הוסיף במשדר המיוחד ב-ynet: "מה שברור עכשיו זה שהאחריות נמצאת על כתפיו של ראש הממשלה, וברור לציבור וברור לכולם שראש ממשלת ישראל לא יכול לתת מתנות לחמאס מבלי להביא את החיילים. הוא היה יכול להתנות את זה עם כל החשיבות של מה שקרה בימים האחרונים, והיינו היום במקום אחר לגמרי".

   

   

  גולדין הזכיר שהיו לו ולמשפחתו "התנגשויות" עם שר הביטחון ליברמן בהתחלה, אולם "אחר כך ההתנגשויות האלה יצרו שיחות, היו לנו עימותים לא פשוטים אבל העימותים האלה הובילו להידברות וההידברות הובילה להבנות משותפות". בהודעה, הוריו של הקצין שנפל הודו לשר ליברמן "על העמידה האיתנה והנחושה לצדנו במהלך כהונתו ובמיוחד בתקופה האחרונה".

   

  גולדין האב הדגיש ש"עכשיו הדברים ברורים. זה מתחיל בחיילים, החיילים צריכים להיות ראש החץ של כל משא ומתן, ישיר או עקיף. זה צריך להיות התנאי, אפשר להציג את זה - וזה לא יגרור אותנו למלחמה. זאת היתה התוכנית שאנחנו, משפחת גולדין, יצאנו איתה לדרך עם ראש הממשלה לפני ארבע שנים".

   

  לדבריו, ליברמן "אמר שזה צריך להיות תנאי ראשון במעלה. לא רק הוא, כל ראשי מערכת הביטחון אמרו לנו שיש שלב, והשלב הזה קרוב, של הכנסת הנושא הזה והפעלת לחץ על החמאס, ואף אחד לא דיבר על זה שיכניסו דלק ואף אחד לא דיבר על זה שיעבירו במזוודות מיליוני דולרים לחמאס לפני שיביאו את החיילים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים