שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אוהד צויגנברג

  ההישגים של ליברמן

  עו"ד אילן כץ מאמין שההתפטרות אינה תרגיל פוליטי, ומונה את ההצלחות במשרד הביטחון | דעה

  שר הביטחון הודיע היום (ד') על התפטרותו מהממשלה, לנוכח רפיסות התגובה מול החמאס. יובהר, כי אין מדובר בגחמה, או בתרגיל פוליטי שנועד כביכול להיטיב את מצבו של אביגדור ליברמן בסקרים, אלא תוצר של תהליך ממושך, ששיאו היה בהתלקחות האחרונה ברצועת עזה. מדינת ישראל וצה"ל הפסידו שר ביטחון מצוין, אשר על אף שלא הגיע עם רקע ביטחוני עשיר, תרם לחוסנה של מערכת הביטחון, יותר מאשר שרי ביטחון מסוימים שהיו רמטכ"לים.

   

  ההתפטרות של ליברמן    (צילום: גיל יוחנן)

  ההתפטרות של ליברמן    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  די אם אצביע על שלוש דוגמאות:

   

  א. שר הביטחון החליט בניגוד לדעתם של בכירים במערכת הביטחון, להקים את חיל הטילים ועל ידי כך, להכפיל עשרות מונים את הפעלת האש של צה"ל (בעניין זה מעניין שגם עמיר פרץ, שלא היה רמטכ"ל, הורה להקים את מערך כיפת ברזל, בניגוד לדעתו של הרמטכ"ל דאז).

   

  ב. הליך בחירת הרמטכ"ל אביב כוכבי היה תהליך מקצועי, חף מפוליטיקה. השר עשה עבודה מקיפה במהלכה ראיין עשרות קצינים ובעלי תפקידים ובחן אחד לאחד את יתרונותיהם וחסרונותיהם של המועמדים, בניגוד לעמדתו הפוליטית של ראש הממשלה ותוך שמירה על כבודם של המועמדים, שלא נבחרו לתפקיד. ראוי לציין כי בניגוד לבחירתם של רמטכ"לים קודמים שחלקם היו ברירת מחדל, לא יצא איש, לפחות באופן גלוי, נגד מינוי אביב כוכבי.

   

  ג. קידום החקיקה והטיפול בהטלת עונש מוות על מחבלים: בניגוד לדרך הפעולה המזגזגת של פוליטיקאים אשר תומכים כביכול בעונש המוות אך נמנעים מלקדם את החקיקה בעניין, ואף תוקעים מקלות בגלגלי התהליך, שר הביטחון היה עקבי במהלכיו בעניין זה.

   

  מעבר להישגים הללו, שר הביטחון דאג לשמור בראש ובראשונה על כבודו של הרמטכ"ל ועל כבודם של כלל המשרתים בצבא, גם כאשר עמדתם הייתה שונה מעמדתו, ואף לא היסס להתעמת עם אב שכול שהקליט והדליף שיחת טלפון שהתקיימה בינו לבין קצין בדרגת סגן אלוף.

   

  מדינת ישראל חייבת חוב גדול לאביגדור ליברמן, אשר פיו וליבו שווים. נקווה כי בתקופה הקרובה, לא נחזה בהמשך ההתבטלות בפני החמאס, אשר אינה נובעת מחוסר יכולתו של צה"ל, אלא משיקולים פוליטיים בלתי מובנים של ראש הממשלה.

   

  עו"ד אילן כץ היה סגן הפרקליט הצבאי הראשי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים