שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נדחה הערעור של אלאור אזריה לקבלת רישיון נשק: "חשש למסוכנות"
  אזריה טען בערעורו כי הורשע בדין צבאי ואין ללמוד מכך שהוא מסוכן. המשטרה טענה בנימוקי הדחייה: "החזקת כלי ירייה על ידו מהווה סכנה לשלום הציבור". לפני כשלושה חודשים נדחתה בקשתו לקבלת רישיון נשק

   

  אזריה. המשטרה דחתה את ערעורו לקבלת רישיון נשק (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  אזריה. המשטרה דחתה את ערעורו לקבלת רישיון נשק(צילום: עידו ארז)

  המשטרה דחתה את ערעורו של אלאור אזריה, הלוחם לשעבר שהורשע בהריגת מחבל, לקבלת נשק. בין היתר נטען בהחלטה כי עדיין נשקפת ממנו מסוכנות. לפני כמה חודשים הגיש אזריה בקשה לקבלת רישיון נשק, אך היא נדחתה, בין היתר בשל הרשעתו. הוא ערער אך הערעור נדחה.

   

  למרות דחיית הבקשה הגיש אזריה ערעור בדרישה לקבל אקדח, אבל העניין, שנדון על ידי מחלקת הרישוי, נדחה שוב. בין הנימוקים שנתנה המשטרה לדחייה: "טענת העורר כי הוא אדם נורמטיבי וללא הרשעות אינה נכונה. כפי שצויין, הנ"ל הורשע בעבירת הריגה שבוצעה בכלי ירייה".

  חגיגות אלאור אזריה ב רמלה (צילום: יריב כץ)
  אזריה עם שחרורו מהכלא. "הרשעתו מבססת חשש ממשי למסוכנות"(צילום: יריב כץ)

  אזריה טען בערעורו כי הוא הורשע בדין צבאי ואין להשית את העונש על האזרחות ואין ללמוד מכך כי הוא מסוכן. בנימוקי הדחייה כתבה המשטרה כי היא בוחנת כרשות מנהלית ומבצעת את הערכת הסיכון לקבלת רישיון לכלי ירייה על פי כלל הראיה המנהלית, לרבות כל חקירה פלילית על ידי הגופים המוסמכים במדינה. בהתאם לכך, המשטרה מסתמכת בגיבוש הערכת הסיכון על מידע אודות ביצוע המעשה שמהווה עבירה פלילית.

   

  בסיום נימוקי הדחייה של המשטרה נכתב: "הרשעת העורר בבית הדין הצבאי מבססת חשש ממשי למסוכנות, שדי בו כדי לסרב לתת רישיון לכלי ירייה בידי העורר. לאור האמור לעיל, נותרה בעיניה התנגדות משטרת ישראל כי העורר יחזיק ברישיון לנשיאת כלי ירייה וכי החזקת כלי ירייה על ידי העורר מהווה סכנה לשלום הציבור".

   

  במרץ 2016 ירה אזריה למוות במחבל מנוטרל בחברון. את המעשה תיעד תושב העיר, ובהמשך הוא הורשע בהריגה ובהתנהגות שאינה הולמת. השופטים קבעו כי "לא הייתה הצדקה לירי", וכי "העובדה שהיה מחבל על הקרקע שביקש לקטול חיי חיילים אין בה להצדיק פעולה לא מידתית". הם קבעו כי "הירי של אזריה לא עולה בקנה אחד עם הוראות הפתיחה באש".

   

  בהחלטה הקודמת של המשטרה נכתב: "נתוניו האישיים של המבקש אינם עונים לקריטריונים המאפשרים מתן נשיאת כלי ירייה בהמלצה פרטנית של המשטרה". כמו כן הסבירו כי לאור בחינת עברו הצבאי של אזריה, הבקשה אינה מאושרת משום שממעשיו "עולה מסוכנות לשלום הציבור", כך על פי גזר הדין שניתן לאזריה בבית הדין הצבאי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים