שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טראמפ לקח והשופט החזיר: עיתונאי CNN ישוב לעבוד בבית הלבן
  בית המשפט המחוזי בוושינגטון הורה להשיב לעיתונאי שהתעמת עם הנשיא טראמפ את אישור הכניסה שלו, לאחר שהממשל השעה אותו זמנית. דוברת הבית הלבן: "נגבש חוקים חדשים למסיבות העיתונאים"

   

  בית המשפט החליט אתמול (יום שישי) להשיב לעיתונאי רשת CNN ג'ים אקוסטה את אישור הכניסה שלו לבית הלבן, ובכך לאפשר לו לחזור לעבודתו. דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, אמרה כי הממשל יכבד את צו השופט, והוסיפה כי יגובשו חוקים והליכים שיבטיחו את קיומן של מסיבות עיתונאים באופן "הגון ומסודר".

   

  עובדת הבית הלבן מנסה לקחת את המיקרופון מכתב CNN בזמן נאום נשיא ארה
  טראמפ לעיתונאי: "חצוף"(צילום: AP)

  כניסתו של אקוסטה הושעתה בעקבות עימות שהתפתח בינו לבין הנשיא דונלד טראמפ במסיבת עיתונאים. העימות בין העיתונאי לנשיא טראמפ הוביל את רשת CNN להגיש תביעה בבית המשפט המחוזי בוושינגטון, בטענה שביטול אישור הכניסה מפר את הזכות לחופש תקשורתי כפי שמופיע בחוקה האמריקנית.

   

  "אנחנו מבקשים מבית המשפט להחזיר מיד את האישור לג'ים", אמרו ב-CNN. "התביעה הזו נוגעת אלינו ולאקוסטה, אבל מה שקרה יכול לקרות לכל אחד. אם לא יערערו על המעשים האלה של הבית הלבן, הם עלולים להשפיע באופן מסוכן ומפחיד על כל עיתונאי שמסקר את נבחרי הציבור".

   

  כתב CNN ג'ים אקוסטה מתעמת עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ (EPA)
  מתוך העימות במסיבת העיתונאים(EPA)

  עובדת הבית הלבן מנסה לקחת את המיקרופון מכתב CNN בזמן נאום נשיא ארה
  עובדת הבית הלבן מנסה לקחת את המיקרופון(צילום: AP)

  העימות בין הנשיא לעיתונאי התפתח לאחר שהאחרון הפנה שאלות נוקבות לעבר טראמפ. בין היתר, הוא שאל אותו על המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ב-2016 ועל שיירות המהגרים שעשו את דרכן לגבול מקסיקו. טראמפ השיב לאקוסטה: "אתם תנהלו את CNN ואני אנהל את המדינה". בהמשך קרא טראמפ לאקוסטה "חצוף", "אדם גס ונורא", והוסיף כי על רשת התקשורת להתבייש בכך שאקוסטה מועסק בה.

   

  יום לאחר התקרית, דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי אקוסטה הושעה בגלל שהרים ידיים על עובדת שניסתה לקחת ממנו את המיקרופון. 

   

  סנדרס כתבה כי "הנשיא טראמפ מאמין בחופש העיתונות, ומקבל בברכה גם שאלות קשות. עם זאת, נגלה חוסר סובלנות כלפי כתב שמניח ידיו על אחת מעובדות הבית הלבן

  שרק ניסתה למלא את תפקידה".

   

  כלי תקשורת מרכזיים בארה"ב גיבו את אקוסטה ואת רשת CNN לאחר התקרית, בהם גם "פוקס ניוז", הערוץ המועדף על הנשיא. גם כתבי הבית הלבן גינו את העימות שהתרחש וקראו להשיב לעיתונאי את אישור הכניסה שלו באופן מידי. איגוד הכתבים האמריקני כינה את החלטת הממשל "בלתי מקובלת" וקראו אף הם להחזרת האישורים הנדרשים לקוסטה.

   

  כאמור, אתמול הוחלט כי אקוסטה ישוב לעבודתו, לפחות עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה של רשת CNN. בתגובה להחלטת השופט אמר העיתונאי: "קדימה, חוזרים לעבודה".


  פורסם לראשונה 16/11/2018 21:58

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים