שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפועל חדרה בדרך לפירוק
  רשם העמותות הגיש לביהמ"ש המחוזי בחיפה בקשה לפרק את העמותה שמפעילה את הקבוצה, בשל טענות לליקויים חמורים בהתנהלותה וביניהם תשלומים אסורים ופעילות בניגוד לדין. אם יוחלט לקבל את הבקשה יורדו ממאזנה של הקבוצה תשע נקודות

  הפועל חדרה שפתחה טוב את העונה המריאה הבוקר (ראשון) למחנה אימונים בקפריסין, אבל מאחורי הקלעים המועדון נמצא בתסבוכת גדולה, לאחר שרשם העמותות הגיש לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לפירוק העמותה שאחראית על ניהול המועדון.

   


   

  ברשם העמותות טוענים כי קיימים פגמים חמורים בהתנהלות העמותה הכוללים בין היתר: חלוקה אסורה של רווחים, תשלום אסור לחברי הוועד המנהל ו-וועדת הביקורת, עסקאות עם צדדים קשורים ללא דיווח ראוי, קליטת פעילות של עמותות אחרות שלא כדין ומסירת מידע חלקי לרשם.

   

  טאפוקו חוגג (צילום: ראובן שוורץ)
  ישפיע גם על השחקנים?(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בחודשים האחרונים נערכו בין הצדדים שיחות במטרה לתקן את הליקויים, זאת לאחר שעוד לפני פתיחת העונה, לא קיבל המועדון אישור ניהול תקין מהרשם. כעת פנה כאמור רשם העמותות לבית המשפט במטרה למנות מפרק לקבוצה וכך לתקן את הליקויים.

   

  תקנון ההתאחדות לכדורגל קובע במפורש כי המשמעות של מינוי המפרק היא הפחתה של תשע נקודות באופן מיידי. בנוסף, המפרק יקבל לידיו סמכויות נרחבות שיאפשרו לו לקחת אחריות על הניהול השוטף. כחלק מאותן סמכויות הוא יוכל להחליף בעלי תפקידים במוסדות העמותה, ולטפל בעניינים הכספיים שלה.

   

  אביטן (צילום: ראובן שוורץ)
  ניסו אביטן. על הדשא קבוצתו מצליחה יותר(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בהפועל חדרה הגיבו: "הקבוצה ניסתה במשך כל החודשים האחרונים לעשות הכל על מנת להגיע לפשרה מול רשם העמותות, תוך שמירה על העקרונות החשובים לנו ומתוך אמונה מלאה בהתנהלות ההנהלה הנוכחית. מאמצים אלה יימשכו גם השבוע בתיווכו של משרד הספורט, אולם במידה וגם הפגישה הזו לא תניב תועלת, נגיע לבית המשפט".

   

  "היה ברור לנו בתחילת התהליך שהוא עשוי להסתיים בבית המשפט, ויחד עם עורכי הדין שלנו נגיע מוכנים, אם וכאשר נידרש לכך. חבל מאוד שרשם העמותות ממהר להודיע על הבקשה לכלי התקשורת עוד בטרם היא נשלחה אלינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים