שתף קטע נבחר

ליברמן מגיב לבנט: "עכשיו כולם מבינים למה איבדנו את ההרתעה"

יו"ר הבית היהודי אמר כי "שר הביטחון הקודם הפקיר את שדה המערכה", השרה שקד אמרה כי ליברמן "העניק מתנה לחמאס שתהווה לנצח אות קין". ליברמן הגיב בציוץ, ויו"ר יש עתיד לפיד שיתף את הציוץ בחשבונו

 

 

 

במשך 20 דקות של הצהרה מיוחדת תקפו ראשי הבית היהודי את אובדן ההרתעה - ואז הודיעו כי הם מחליטים להישאר בממשלה. יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד תקפו בחריפות את שר הביטחון המתפטר אביגדור ליברמן במהלך דבריהם, וזה ענה להם בציוץ מיד לאחר מכן: "עכשיו כולם מבינים למה איבדנו את ההרתעה", כתב ליברמן בטוויטר. יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שיתף את הציוץ של ליברמן בחשבונו.

 

שר החינוך בנט אמר בהצהרה כי "שר הביטחון הקודם נכשל כישלון חרוץ, הוא הפקיר את שדה המערכה. אני ביקשתי לפעול בדיוק הפוך, לקחת אחריות ברגע קשה, להתייצב למרות הקשיים שכולם מכירים. לא היה יועץ אחד או חבר אחד שלי שחשב שהמהלך הוא טוב".

 

גם שקד תקפה את ליברמן: "את החתירה לניצחון החליפה התפטרותו המבישה של שר הביטחון. מתנה לחמאס שתהווה לנצח אות קין. אנחנו לא נעצים את ההישג התדמיתי שהעניק ליברמן לארגוני הטרור ברצועה. הם צופים בצעדינו ולא רק הם, המזרח התיכון כולו מביט לעברנו. ייתכן שההחלטה שקיבלנו תפגע בנו ברמה האישית. בחרנו לנהוג באחריות לאומית. אין לנו את הלוקסוס לשקול שיקולים אישיים. היד שלנו חשובה מכדי להוריד אותה. מפלגת הבית היהודי תמשיך להיות המצפן הלאומי של הממשלה הזו".

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני), אמרה בתגובה להצהרות השרים בנט ושקד: "הניסיון לעטוף שיקולים פוליטיים צרים בשיקולי ביטחון ייכשל. מעולם לא נעשה שימוש כל כך ציני בביטחון ישראל לצרכים פוליטיים - של ביבי, בנט וליברמן - לא היה כדבר הזה. כולם סטטיסטים של ראש הממשלה, והסכנה היחידה שקיימת היום זה הכיסא האישי שלו. הוויכוח הוא כבר לא מי יהיה שר הביטחון בממשלת נתניהו אלא מי יחליף אותו. ההגה על הביטחון חייב להיות בידיים שלנו".

 

ח"כ מוטי יוגב ממפלגת הבית היהודי של בנט ושקד דחה את הטענה שלפיה שני השרים התקפלו: "אני אומר, לא רק שאין פה התקפלות, יש פה נשיאה בנטל. יש פה לקיחת אחריות לאומית כבדה. יש פה ויתור, שאולי יש בו גם מחירים פוליטיים מסוימים אבל כפי שאמר בנט – המדינה קודמת לכול".

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה: "אני לא זוכרת מתי נראה כזה פער בין הצהרות גבוהות ותדרוכים ואיומים לבין מעשים כל כך ריקים וחלולים. אני רק מקווה שההסכמה המחודשת ב-12 השעות האחרונות בין נתניהו לבנט לא מבשלת לנו איזו מלחמת סרק פוליטית רגע לפני בחירות, שתקריב חיים של חיילים ואזרחים בגלל שביבי ובנט עשו דיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים