שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראש המל"ל גויס על-ידי נתניהו להשפיע על בנט ושקד

  ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, נשלח בידי נתן אשל מלשכת ראש הממשלה לביתו של הרב חיים דרוקמן, ממנהיגי הציונות הדתית, כדי לתדרכו על "המצב הביטחוני הרגיש" - כדי שזה ישכנע את שרי הבית היהודי שלא להתפטר

  ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, נשלח לבקשתו של נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לתדרך את הרב חיים דרוקמן על "המצב הביטחוני הרגיש" - כדי שילחץ על בנט שלא להתפטר מהממשלה. כך דווח הערב (ב') בחברת החדשות. 

  מאיר בן שבת ()
  מאיר בן שבת

  לפי הדיווח, לאחר שנודע על כוונת ההתפטרות המתוכננת של השרים בנט ושקד, חיפשו בלשכת ראש הממשלה כל דרך כדי ללחוץ על השניים שלא להתפטר. אשל יצר קשר עם לשכתו של הרב דרוקמן - הרב המשפיע ביותר בציונות הדתית - וניסה לברר האם ישנה דרך לשכנע את הרב ללחוץ על בנט ושקד שלא לפרוש.

   

  התשובה שקיבל אשל הייתה ש"הרב לא עוסק בפוליטיקה", אך מה שחשוב לו הוא להבין הוא האם המצב הביטחוני כה חמור, כפי שתיאר ראש הממשלה - או שאין שום התפתחות דרמטית, כמו שאומר בנט. עוד דווח, כי בן שבת - מחותנו של הרב ומתגורר ביישובו ושאינו אמור לעסוק בסוגיות פוליטיות - הגיע שלשום ב-23:00 אל ביתו של דרוקמן. אלא שהשיחה בין השניים לא עסקה בנושאים משפחתיים.

   

  הרב חיים דרוקמן

  דיון במליאה כנסת (צילום: אוהד צויגנברג)
  נתניהו, דרעי, בנט וכץ במליאת הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג)

  לפי הדיווח, השניים הסתגרו בחדר והוציאו את טלפונים אל מחוצה לו ושוחחו על המצב הביטחוני. לפי גורמים בציונות הדתית, הרב קיבל פרטים שלא התפרסמו בתקשורת. מיד לאחר מכן פנה דרוקמן אל לשכת בנט וביקש לשוחח עם השר בדחיפות. למחרת בבוקר אחר נוצר בין השניים הקשר - והרב אמר לשר: "היה אצלי שליח של נתניהו ואני חושב שלא צריך לעזוב את הממשלה". כעת נשאלות השאלות האם ראש המל"ל אכן היה "שליחו של נתניהו" כפי שטען דרוקמן והאם אמור היה להימסר לרב - חשוב ככל שיהיה - מידע ביטחוני בידי ראש המועצה לביטחון לאומי, בעיקר כשיש לו משמעות פוליטית דרמטית? 

   

  ההצהרה של בנט ושקד    (צילום: אלי מנדלבאום)

  ההצהרה של בנט ושקד    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש המל"ל אינו עוסק בסוגיות פוליטיות. הוא מעולם לא נפגש עם נתן אשל או שוחח עמו ואין לו קשר אליו. בן שבת נוהג לדבר מעת לעת עם הרב דרוקמן ולא העביר לו שום מידע מסווג. השניים מתגוררים באותו ישוב, שייכים לאותה קהילה והם גם קרובי משפחה העומדים בקשר רציף וחם (בתו של מאיר נשואה עם נכדו של הרב דרוקמן). מאיר בן שבת הוא ראש מל"ל מקצועי ומוערך ביותר ע"י חברי הקבינט, ראשי מערכת הביטחון וע"י מקביליו בעולם, לרבות בעולם הערבי".

   

  בתוך כך, בן שבת לא המתין זמן רב לאחר פגישתו עם דרוקמן – והמריא למדינה מוסלמית שאינה מקיימת קשרים עם ישראל כדי לדון על כינון יחסים עם ישראל ועל ביקור אפשרי של ראש הממשלה נתניהו באותה מדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים