שתף קטע נבחר

דיווח: "איוונקה טראמפ השתמשה במייל פרטי בעבודתה בבית הלבן"

"וושינגטון פוסט": בתו ויועצתו של הנשיא שלחה מאות מיילים לגורמים רשמיים בממשל דרך הכתובת הפרטית. זאת לאחר שאביה שב ותקף במהלך הקמפיין את הילרי קלינטון על שעשתה דבר דומה. "אף הודעה לא הכילה מידע מסווג", נמסר מטעמה

 

איוונקה טראמפ (צילום: EPA)
"שלחה מאות מיילים לגורמים בממשל דרך מייל פרטי". איוונקה טראמפ(צילום: EPA)

איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארצות דונלד טראמפ, שלחה בשנה שעברה מאות הודעות דואר אלקטרוני לעובדים בבית הלבן, גורמים רשמיים בממשל טראמפ ולעוזריה במסגרת תפקידה כיועצת לנשיא – דרך כתובת אימייל פרטית. כך דיווח הלילה (ג') ה"וושינגטון פוסט".

 

על פי הדיווח, גורמים במחלקת האתיקה של הבית הלבן גילו את השימוש של טראמפ באימייל פרטי, בניגוד לחוקים פדרליים, במסגרת איסוף הודעות שנשלחו לחמישה משרדי ממשלה. מבדיקת מחלקת האתיקה עולה כי במשך רוב שנת 2017, טראמפ דנה בנושאים רשמיים שבהם עסק הבית הלבן בזמן שהיא משתמשת בכתובת פרטית הנמצאת על שרת שהיא חולקת עם בעלה, ג'ארד קושנר.

 

הגילוי גרם לכמה מיועציו של הנשיא טראמפ לדאוג, מחשש שפעולותיה של בתו דומות לשימוש בכתובת האימייל הפרטית של המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון – סוגיה שטראמפ העלה לא פעם במסגרת קמפיין הבחירות בגנותה של קלינטון.

 

הנשיא טראמפ תקף את קלינטון על השימוש בכתובת הפרטית, פעל לקעקע את אמינותה ואף כינה אותה "הילרי המושחתת" בעקבות השימוש בכתובת האימייל הפרטית במהלך כהונתה כמזכירת המדינה האמריקנית.

 

 

 

תקף את קלינטון על שימוש בכתובת אימייל פרטית. המועמדים לנשיאות ארה"ב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
תקף את קלינטון על שימוש בכתובת אימייל פרטית. המועמדים לנשיאות ארה"ב(צילום: רויטרס)

כמה גורמים בבית הלבן נחרדו לגלות את היקף השימוש של טראמפ בכתובת האימייל הפרטית שלה, ואף נדהמו מתגובתה כשנשאלה על הנושא. על פי הדיווח, טראמפ אמרה כי אינה מכירה חלק מפרטי החוק בנושא. כמו טראמפ, גם קלינטון טענה בעבר שלא ידעה או לא הבינה את החוקים.

 

דובר מטעם עורך דינה של טראמפ הכיר בעובדה כי היא "מדי פעם" השתמשה בכתובת האימייל הפרטית שלה לפני שתודרכה בנוגע לחוקים, אך הדגיש כי אף אחת מההודעות ששלחה לא הכילה מידע מסווג. הוא הוסיף כי טראמפ השתמשה בכתובת האימייל הפרטית בעיקר לנושאי לוגיסטיקה ותיאום לוחות זמנים.

 

הדובר מטעמה של טראמפ אמר כי היא העבירה את כל ההודעות ששלחה בקשר לעבודתה בממשל כדי שיישמרו בארכיון הבית הלבן. היא הבהיר כי כתובת האימייל הפרטית שלה שונה מזו של קלינטון, שהחזיקה בשרת פרטי במרתף ביתה שבמדינת ניו יורק.

 

"הגברת טראמפ לא יצרה שרת פרטי בביתה או במשרדה, מידע מסווג מעולם לא נשלח בהודעות שלה, כתובת האימייל לא הייתה קשורת ל'ארגון טראמפ' ואף הודעה לא נמחקה", מסר הדובר מטעמה של טראמפ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים