שתף קטע נבחר

חוגג: "הייתי חוטף את כיאל ודאבור"

הבעלים של בית"ר ירושלים התארח בוועידה הכלכלית של החברה הערבית לצד מוחמד אבו יונס, ואמר על ארקדי גאידמק: "הבאת הצ'צ'נים הייתה מהלך גזעני". הוא העביר ביקורת על הצילום שפירסם כיאל, אבל הוסיף: "אם הוא או דאבור היו פנויים - הייתי לוקח אותם בשתי ידיים"

כשמשה חוגג הגיע לבית"ר ירושלים הוא הצהיר שהדת לא תהווה פקטור בנוגע לצירוף שחקנים לקבוצה. הוא גם זימן את נציגי ארגון "לה פמיליה" לפגישה והבהיר להם את כוונותיו. בינתיים, המציאות עדיין לא השתנתה, אבל היום (רביעי) חזר הבעלים על הצהרות דומות ואף מרחיקות לכת יותר.

 


 

חוגג, שהתארח לצד יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, בוועידה הכלכלית של החברה הערבית, אמר: "אם בירם כיאל ומואנס דאבור היו פנויים, הייתי קופץ עליהם. אני לא חושב שכיאל יבוא לבית"ר נכון להיום, אבל מבחינתי - הייתי מאוד רוצה שהוא יגיע".

 

משה חוגג בית
חוגג. "גאידמק העניש את הירושלמים"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

לצד זה, חוגג העביר ביקורת על כיאל: "התמונה שהוא פירסם (בה נראים כל השחקנים הערבים יחד ובה כתב 'כל הבוסים') הייתה מפלגת. מה אם השחקנים היהודים היו מפרסמים תמונה שלהם בנפרד? איך היו מגיבים לזה? לא אהבתי את זה. בזמן שכולם שמחים על ריבוי השחקנים הערבים בנבחרת, התמונה הייתה צריכה להיות מאחדת".

 

חוגג המשיך והתייחס לנושא צירוף שחקן ערבי לבית"ר והאשים את ארקדי גאידמק בגזענות בפרשת השחקנים הצ'צ'נים: "גאידמק העניש את הירושלמים כי הפסיד בבחירות. זה הדבר הכי גזעני ששמעתי עליו. הוא הביא שחקנים מוסלמים וזה היה אסון, כי אנשים לא טיפשים. אם הוא היה עושה את זה מתוך אמונה בשוויון הם היו מתחברים לזה".

 

בירם כיאל חוגג (צילום: רויטרס)
כיאל. חוגג רוצה אותו(צילום: רויטרס)

 

הבעלים המשיך בדברי פיוס: "השורש של הגזענות הוא בורות. כיהודי שחבש כיפה בגרמניה אני יודע מה זה. אנחנו כיהודים, עם שאנשיו נרצחו בגלל הדת שלהם, חייבים ללמוד מההיסטוריה. אני לא רוצה שזה יקרה בבית שלי".

 

אבו יונס אמר על חוגג: "כשהוא נכנס לכדורגל ראיתי בן אדם שרוצה לעשות שינוי למען הקהילה. הוא מתכוון למה שהוא אומר". על ההחלטה להחזיר את קהל החוץ במשחקים בין הקבוצות: "בגלל שיש למשה מילה, מצאתי לנכון להתקשר אליו ולדבר על החזרת הקהלים. כדורגל בלי קהל לא שווה שום דבר".

 

יו"ר סכנין תיאר את הקבוצה שלו כ"קוקטייל של יהודים, ערבים, אפריקנים ואירופים. אנחנו נשארים ביחסים טובים גם עם שחקנים יהודים שעוזבים". על הנבחרת אמר: "מאמן שהגיע ולא ידע כלום על מה שהיה קודם, עשה החלטות מקצועיות בלבד ורואים את התוצאות".

 

מוחמד אבו יונס בני סכנין (צילום: אלעד גרשגורן)
אבו יונס: "לחוגג יש מילה"(צילום: אלעד גרשגורן)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
משה חוגג
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים