שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דיאטת חסה

  רגע לפני חג ההודיה פרסם משרד הבריאות האמריקאי הודעה חמורה לפיה השימוש בחסה מסוג רומיין אסור בהחלט. מדוע?

  בדיוק רגע לפני הביס הראשון של ארוחת החג של תנקס גיבינג, כשכולנו מתנחמים בעלה החסה שישמור לנו על הבריאות בתוך כל ארוחת השחיתות הזו, הגיעו חדשות קשות ממשרד הבריאות האמריקני. חסה רומיין נאסרה למאכל. על פי ההודעה, על מסעדות להפסיק להגיש את החסה, וכל מי שרכש אותה, ראוי שימהר להשליך אותה.

   

  ההחלטה להטיל את האיסור החמור נקבעה לאחר ש -32 בני אדם ב -11 מדינות חלו בגרסה קטלנית של חיידק E. coli "גם אם אינכם בטוחים בסוג החסה", על פי ההודעה, "רצוי למהר ולהשליכה." גורמים רשמיים אמרו כי צעדים אלו נחוצים בזמן שהם עוקבים אחר מקור הזיהום, עד כה, כל מה שניתן היה לחשוף הוא שחוקרים מאמינים כי החסה גודלה בקנדה או בארצות הברית.

   

  - ()

   

  אין מדובר באיסור חסר תקדים. רק ב-2016 יצאה התראה דומה בנוגע לעלי תרד. הפעם מיהרו במשרד הבריאות לצאת בהכרזה חד משמעית על רקע בחשש מארוחות החג. "חשוב במיוחד להקפיד על מניעה בהתחשב בכךשמדובר בהתכנסויות גדולות שבהן מוגשות לעתים קרובות מנות המכילות חסהרומיין", קראו.

   

  התפרצות ה- E. coli זוהתה לראשונה ב -8 באוקטובר והובילה לאשפוז של13 אנשים, כולל אדם אחד שפיתח כשל כלייתי. עד כה לא דווח על מקרי מוות. כמעט שליש מהמקרים דווחו בקליפורניה; האחרים מרוכזים בצפון מזרחובאזור האגמים הגדולים. עוד 18 אנשים כבר זוהו כחולים במחוזות הקנדייםשל אונטריו וקוויבק.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים