שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  90210 נגד Airbnb: "שנאת יהודים היא מחלה"
  בתגובה להחלטת Airbnb להחרים את ההתנחלויות: מועצת העיר בוורלי הילס קוראת פה אחד להחרים את החברה המחרימה אם לא תחזור בה ממדיניותה: "מדובר באנטישמיות נתעבת". וגם: מחוות ביה"ס של ברוס לי לישראל

   

  ארכיון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  ארכיון(צילום: EPA)

  תגובה חריפה של העיר בוורלי הילס שבקליפורניה לחברת Airbnb שהחליטה להסיר מהאתר שלה את רשימת הדירות ויחידות הנופש בהתנחלויות. מועצת העיר גינתה את החלטתה וקראה להחרים את החברה המחרימה.

   

  "אנו מוצאים את הפעולה של חברת Airbnb מצערת. בשם התושבים שלנו, ההחלטה הזאת, שעברה פה אחד, משקפת את המחויבות המתמשכת של המועצה לישראל ולחשיפת שנאה בכל מקרה שהיא קיימת", אמר ראש העיר של בוורלי הילס ג'וליאן גולד. "חברת Airbnb לא רצויה בבוורלי הילס כמו גם המדיניות שלה, המבוססת על סטנדרטים כפולים אנטי־יהודיים", הוסיף סגנו ג'ון מיריש. "שנאת יהודים היא מחלה. אנו מנסים לחסן אחרים נגדה וצריכים להגן על עצמנו מפני השפעותיה".

   

  בהחלטה נכתב כי מדובר בהחלטה אנטישמית. "בוורלי הילס היא יעד תיירותי בינלאומי עם מבקרים מכל רחבי העולם. Airbnb הוא שירות השכרת דירות עם השפעה משמעותית בכל העולם. הואיל והחלטת החברה להסיר את כל הבתים בהתנחלויות היהודיות שבגדה המערבית ממחישה שנאה, דעה קדומה, בורות וצביעות, הואיל ופעולת החברה מנוגדת לערכים שחשובים לנו בבוורלי הילס, הואיל ולדעות קדומות ואפליה המבוססות על דת אין מקום בחברה שלנו, במדינה ובעולם - מועצת העיר מתנגדת להחלטה המפלה.

   

  "אנו קוראים לחברה המחרימה לתקן את החלטתה חסרת הכבוד לארץ ישראל ולהחזיר את השירותים המקוריים באופן מיידי. אם לא תנהג כך - אנו קוראים לכל אזרחי העולם להחרים אותם עד שיחזרו בהם מהפעולות האנטישמיות הנתעבות".

   

  גרפיטי למען ישראל בתיכון בלוס אנג'לס

  במקביל, ביוזמת הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס רוססה כתובת גרפיטי על קירות בית הספר התיכון האייקוני "הוליווד" בעיר.

   

  הגרפיטי הענק, שמתפרס על קירותיו החיצוניים של בית הספר, צויר על ידי דון ריימקס, אמן פורטו-ריקני שחי במיאמי. הסיבה לבחירתו: ריימקס הוא פרו-ישראלי ואף משלב ידיים עם ארגון אמנים שמבקשים להביע תמיכה בישראל בתגובה לתנועת החרם התרבותי.

  ציור גרפיטי בבית הספר בתיכון
  הגרפיטי בתיכון "הוליווד"(צילום: אמנים למען ישראל והקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס)

  ציור גרפיטי בבית הספר בתיכון
  (צילום: אמנים למען ישראל והקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס)

  ציור גרפיטי בבית הספר בתיכון
  (צילום: אמנים למען ישראל והקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס)

  ציור גרפיטי בבית הספר בתיכון
  (צילום: אמנים למען ישראל והקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס)

  בבית הספר למדו רבים מכוכבי הקולנוע והמוזיקה בארה"ב, ובכללם שרה ג'סיקה פרקר, ברוס לי, הזמרת והשחקנית שר, ג'ודי גרלנד, ריקי נלסון, קרון ברונט, ג'ון ריטר ורבים נוספים. ההליך דרש תיאומים עם רשויות העיר, שכן מדובר במבנה הכלול ברשימת המבנים לשימור.

   

  הציור פונה לרחוב ראשי וסואן בשכונת הוליווד המפורסמת, לא הרחק משדרת הכוכבים, כך שמדי יום חולפים ליד הגרפיטי אלפי בני אדם - מקומיים ותיירים.

   

  כדי להצביע על הקשר שבין הציור לבין ישראל, צוירה על קירות בית הספר חתימת הארגון אמנים למען ישראל, וכן נתלה שלט עם חתימה והקדשה מהקונסוליה הישראלית ושאר השותפים למיזם.

   

  "מדובר ביצירה החוגגת את הרב תרבותיות שעליה בנויה לוס אנג'לס כחברה של מהגרים, בדומה למדינת ישראל", סיכמה קארין אליהו פרי, קונסולית לדיפלומטיה ציבורית ותרבות בקונסוליה הישראלית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים