שתף קטע נבחר

ח"כ אמסלם נגד שומרי הסף: "הם משכנעים את הציבור שהפוליטיקאים מושחתים"

יו"ר הקואליציה זועם על החלטת הוועדה למינוי בכירים לשלוח את המיועד למפכ"ל אדרי לבדיקת פוליגרף: "הפרקליטות, המשטרה ובתי המשפט נכסו לעצמם את כל הכוח השלטוני", אמר ח"כ אמסלם לאולפן ynet. "היום הפקידים הם השולטים במדינה". על המפכ"ל אלשיך: "מחבל במינוי מחליפו"

 

 

יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), תוקף בחריפות את שומרי הסף של המדינה. ארבעה ימים אחרי שהוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג קבעה כי המיועד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי, יצטרך לעבור בדיקת פוליגרף, אמר הבוקר (יום א') ח"כ אמסלם בריאיון לאולפן ynet כי "היום הפקידים הם השולטים במדינה".

 

ח"כ אמסלם אמר עוד כי "גם הפרקליטות, גם המשטרה, גם בתי המשפט - כל אלה נכסו לעצמם את כל הכוח השלטוני. הם טענו שהפוליטיקאים מושחתים, הם אימצו לעצמם מושג שהם 'שומרי הסף', אין לי מושג על מה הם שומרים ואיזה סף. וכך, הם בעצם משכנעים את הציבור שהפוליטיקאים מושחתים והם שומרים על הציבור מפני הפוליטיקאים".

ח"כ אמסלם (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ אמסלם(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 השופט בדימוס אליעזר גולדברג מוסר את דו
השופט בדימוס גולדברג(צילום: דניאל אליסטר)

הוא הוסיף בהקשר זה כי "מי הם הפוליטיקאים? זה הציבור. הם אומרים לציבור 'אתם מושחתים ואנחנו שומרים עליכם מפני השחיתות'. זאת חוצפה ועזות מצח. כך בעצם הם ממשלה להקים כל מיני ועדות מיותרות ולייחס לעצמם כל מיני סמכויות".

 

-אנחנו במדינה דמוקרטית וזה תפקידם, לא?

"כל אדם צריך לדאוג לציבור, כל אחד בתחומו, אבל מזמן-מזמן הם לא עוסקים בתחומם. הם נכנסו לתחומים שלא שלהם. בסופו של דבר הם נבחרו להיות שופטים ולא כדי לשלוט במדינה. אנחנו חיים בעולם הפוך. היום הפקידים הם השולטים במדינה. אין מינוי שלא יעבור את כל המשוכה, בג"ץ וכל הדברים האלה. בסופו של דבר, אנחנו לא מצליחים למנות אפילו מפכ"ל".

 ארכיון צ'יקו אדרי מפכ
המפכ"ל אלשיך והמיועד להחליפו אדרי(צילום: מוטי קמחי)

-אתה רואה אופציה שאדרי לא יעבור את הפוליגרף?

"לא יודע, מי שחוקק את חוק הפוליגרף זה אני. מפכ"ל המשטרה הביא אותו כדי שיהיה לו חומר על הניצבים. אני הרחבתי את החוק כמובן, וביקשתי שגם הוא יעשה פוליגרף. דרך אגב, הוא ואנשיו עמדו עם פרצוף של נעלבים: 'מה, המפכ"ל צריך לעשות פוליגרף?' הם כמעט יצאו להפגנות על כך שהעלבתי את המפכ"ל".

 

-אז הוועדה חורגת מתפקידה?

"בוודאי, זה לא לפי החוק. אולי זה הטעם האישי של השופט גולדברג, אבל הוא כנראה התבלבל". ח"כ אמסלם תקף את המפכ"ל רוני אלשיך, שלפי פרסום ב-ynet העיד נגד אדרי בוועדה למינוי בכירים. לדברי אמסלם, "מה שקרה כאן לגבי מינוי המפכ"ל הבא זה דבר הזוי. המפכ"ל הזה מחבל במינוי של המפכ"ל שצריך להחליף אותו, אין לזה אח ורע. אני לא זוכר שום פעולה כזאת מאז קום המדינה. זה דבר חמור ומעיד על האדם ואופיו".

 

"לא מקבל את עמדתו של גדעון סער" 

לקראת שבוע נוסף שבו תנסה "קואליציית ה-61" לשמור על כהונתה, אמר ח"כ אמסלם כי "בעיקרון, אם כל הקואליציה מצופפת את השורות וממושמעת, זה לא חשוב לנו מה האופוזיציה תעשה. אני במשא ומתן עם שאר המרכיבים הקואליציוניים. איפה שצריך לדחות - נדחה, איפה שצריך לעשות התאמות – נעשה. יהיה בסדר".

 

מחר אמור לעלות לאישור סופי של הכנסת חוק "הנאמנות בתרבות", שאותו מובילה שרת התרבות מירי רגב. אחרי שח"כ בני בגין (הליכוד) הודיע שלא יצביע בעד החוק וח"כ רחל עזריה (כולנו) ביקשה להסירו מסדר היום, אמר ח"כ אמסלם כי "חוק 'הנאמנות בתרבות' זה דבר שאנחנו צריכים ללוש אותו טיפה, גם מול ישראל ביתנו. אנחנו צריכים אותם איתנו. בסך הכול, מדובר בחוק לאומי שאני לא מעלה על דעתי שהם לא יצביעו עבורו".

 

בנוגע לביקורת שהטיחו גורמים שונים, ובכללם חבר הליכוד והשר לשעבר גדעון סער, על כך שראש הממשלה לא יכול להחזיק במקביל גם את תיק הביטחון, אמר אמסלם: "כבודו של גדעון סער במקומו מונח. אני לא מקבל את עמדתו. מאז קום המדינה ועד היום היו הרבה ראשי ממשלה שאחזי גם בתיק הביטחון. להפך, צריך להבין שרוב עיסוקו של ראש ממשלת ישראל הוא בסוגיות ביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ אמסלם
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים