שתף קטע נבחר

רשמית: נחתם ההסכם למכירת תעש מערכות לאלביט תמורת כ-1.8 מיליארד שקל

ההסכמות מעגנות את פינוי מתחם רמת השרון ומתחם טירת הכרמל, באופן שיאפשר פיתוח של עשרות אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, והקמת מפעלים במתחם רמת בקע שבנגב שיקדמו את התעסוקה והפיתוח באזור זה. כחלון: " יום חשוב לתעשיות הביטחוניות בישראל"

עכשיו זה רשמי: ההסכם להעברת מניות תעש מערכות לחברת "אלביט מערכות" נחתם היום בירושלים. במעמד החתימה השתתפו החשב הכללי במשרד האוצר רוני חזקיהו, ראש רשות החברות הממשלתיות ינקי קוינט, מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם, ראש רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון, בעל השליטה בחברת אלביט מערכות מיכאל פדרמן ומנכ"ל אלביט מערכות בצלאל (בוצי) מכליס.

 

המדינה הזרימה 5 מיליארד שקל לתעש מאז 1989

תעש מערכות נמכרת לאלביט ב-1.8 מיליארד שקל, המפעלים יעברו לדרום הארץ

 

ההחלטה על הפרטת תעש התקבלה על ידי הממשלה בשנת 2013. בסופו של הליך תחרותי למכירת החברה ב-2015, נותרה אלביט המציעה היחידה. ביוני 2017 הסמיכה הוועדה למכירת מניות המדינה את החשכ"ל רוני חזקיהו לנהל משא ומתן עם אלביט על תנאי המכירה. במסגרת המשא ומתן, הגיע החשב הכללי לסיכום עם אלביט, שאושר על ידי הוועדה, לפיו תימכר החברה תמורת כ-1.8 מיליארד שקל, מתוכם סכום של כ-1.4 מיליארד שקל ישולם במועד השלמת העסקה והיתרה בשני תשלומים, ב-2020 וב-2022, ועוד 100 מיליון שקל תלויי תוצאות.

תע
(צילום: תעש מערכות יחסי ציבור)
 

ההסכמות מעגנות את פינוי מתחם רמת השרון ומתחם טירת הכרמל, באופן שיאפשר פיתוח של עשרות אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, והקמת מפעלים במתחם רמת בקע שבנגב שיקדמו את התעסוקה והפיתוח באזור זה. כמו כן, ההסכמות מגנות על התחרות בין התעשיות הביטחוניות הישראליות, ועל משרד הביטחון כלקוח מרכזי של מוצרי תעש מערכות.

 

שר האוצר, משה כחלון: "זהו יום חשוב לתעשיות הביטחוניות בישראל. שנים רבות מדברים על המהלך החשוב הזה - אנחנו מבצעים אותו. הפרטת תעש תתרום לכלכלת ישראל במספר אפיקים: שדרוג התעשיות הביטחוניות ושיפור כושר התחרות של היצוא הביטחוני, יצירת עצמאות לחברה והפסקת התלות בקופת המדינה, יצירת אלפי מקומות עבודה בנגב ובגליל ופינוי קרקעות לבנייה לזוגות צעירים באזורי ביקוש".

 

החשב הכללי רוני חזקיהו: "לסיומה המוצלח של מכירת תעש מערכות יתרונות רבים ובמרכזם: שמירה על האינטרסים של משרד הביטחון, חיזוק התחרות הבריאה בין התעשיות הביטחוניות ותרומה רבה לעתידה של תעש ועובדיה".

 

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדם: "בתהליך הפרטת תעש הבטיח משרד הביטחון הן את שימור הנכסים החיוניים והמסווגים במסגרת חברה ממשלתית ייעודית והן את המשך התחרות בין התעשיות הביטחוניות על בסיס עסקי שיאפשר גם את הגדלת הייצוא הביטחוני. כניסת תעש לאלביט תבטיח את שמירת הידע הייחודי בישראל לטובת צה"ל, מערכת הביטחון והכלכלה הישראלית".

 

הממונה על התקציבים, שאול מרידור: "חברת תעש מערכות יוצאת לדרך חדשה כחברה פרטית. אנו צופים כי מכירת החברה תאפשר לה לצמוח ולמקסם את יכולותיה, לגדול ולהתפתח, ובכך להביא את התועלות הגדולות ביותר עבור עובדיה ובעלי המניות בפרט והמשק הישראלי בכלל הן ברמה הכלכלית והן ברמה הביטחונית".

 

מנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב קוינט: "שמחים ומברכים על מימוש העסקה, לאחר מאמצים רבים של רשות החברות הממשלתיות וגורמים נוספים בממשלה. מעבר לתמורה הגבוהה, לעסקה משמעויות רבות בהיבטים שונים של הביטחון הלאומי, הן בשחרור קרקעות לבינוי ובפיתוח הנגב והן במיצוי הפוטנציאל האדיר הטמון בידע ובניסיון של עובדי תעש".

 

ראש רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: "הסכם חשוב זה יאפשר בטווח הארוך הקמתן של למעלה מ-30 אלף יח"ד בלב אזור הביקוש. הסכם זה נוסף לשורת הסכמים אסטרטגיים משמעותיים שהובילה רשות מקרקעי ישראל בשנים האחרונות שמאפשרים פינוי קרקעות תפוסות בלב אזורי הביקוש לטובת יח"ד למגורים, שטחי תעסוקה ומסחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תעש מערכות יחסי ציבור
תעש מערכות תע"ש תעשייה צבאית יחסי ציבור
צילום: תעש מערכות יחסי ציבור
מומלצים