שתף קטע נבחר

רשת מזון נוספת בדרך לקריסה: קואופ ישראל בהקפאת הליכים

רשת קואופ שופ של קואופ ישראל נמצאת בקשיים כבר זמן מה ומוכרת סניפים. כעת נטען שהיא מעכבת תשלומים לספקים שקיצרו לה ימי אשראי בתגובה, ובעלי מניות טוענים שהם לא מצליחים לממש את המניה. הנהלת החברה פנתה לבית המשפט לבקשת הקפאת הליכים - ובקשתה אושרה

עוד רשת מזון בסכנת סגירה: רשת קואופ ישראל הגישה היום (ב') בקשה להקפאת הליכים לבית המשפט המחוזי בירושלים ובית המשפט אישר את הבקשה.העובדים הכריזו על סכסוך עבודה.

 

  לכתבות נוספות במדור צרכנות

 

לנוכח קשיים בעמידה בתשלומים, ספקים צמצמו לאחרונה את אספקת הסחורה לחנויות וקיצרו לה ימי אשראי. בנוסף, החברה העמידה סניפים למכירה.
 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

החברה, שלה אלפי עובדים, היא אגודה שיתופית של כמה עשרות אלפי מחזיקי מניות ("יחידות שיתוף"), שחלקם ותיקים מאוד. בין היתר היא מחזיקה בנדל"ן ומפעילה 170 סניפי סופרמרקטים ומכולות ומחזיקה בשטחי נדל"ן. מחזור המכירות שלה מוערך בכ-800 מיליון שקל. היא נחשבת לרשת מזון גדולה לפי חוק המזון למרות שבאופן עקבי מחיריה לא זמינים באפליקציות כמו פרייסז או מיי סופרמרקט.

   

גורם אחר שמקורב לחברה אמר ל-ynet כי "כל הנכסים המשמעותיים שלהם עומדים למכירת חיסול. אחרי שמכרו את סניף בית הכרם המיתולוגי עכשיו גם מכרו את סניף הגבעה הצרפתית (הסניף הראשי, איפה שהמשרדים של ההנהלה), וסניפי מעלה אדומים וגבעת זאב מוצעים למכירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים