שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נפגעי ענבל אור: "המדינה שלנו זה פשוט גן עדן לנוכלים במקרקעין"
  לאחר ההחלטה בנוגע להגשת כתב אישום נגד ענבל אור והחברות שהיו בשליטתה, חבר מאחת מקבוצות הרכישה שנפגעו מספר לאולפן ynet על הכסף שאיבד, הסיכוי שיקבל משהו בחזרה והתסכול מהמדינה: "אין לי שום מסר לענבל אור. המסר שלי הוא למדינה"

    

   

  הפרקליטות הודיעה אתמול (א') לענבל אור ולחברות שהיו בשליטה, שהוחלט להגיש נגדן כתב אישום בכפוף לשימוע. ג', אחד מנפגעי קבוצות הרכישה של אור, סיפר לאולפן ynet כמה כסף שילם ומה מצב יחידות הדיור שביקש לרכוש באמצעותו.

   

  "אני חבר באחת הקבוצות של ענבל אור במסגרת חברת גריני סיטי שהיא הפעילה. הצטרפתי לאחד הפרוייקטים שהוא קבוצת רכישה בשדרות הילד ברמת גן. מדובר בפרוייקט של כ-100 משפחות, כאשר קבוצת הרכישה אורגנה בשנת 2013, והיום אנחנו נמצאים בסיום שנת 2018. אני הצטרפתי לפרוייקט בין האחרונים, בחודש ינואר 16".

   

  -כמה כסף שילמת סך הכל?

  "שילמתי מעל 700 אלף שקל בגין יחידת דיור בקבוצת רכישה".

   

  -ומה מצב היחידת דיור הזו כיום? היא קיימת?

  "כפי שהסתבר בדיעבד, עורכי הדין הנאמנים של קבוצת אור לא שמרו את הכספים בנאמנות. הכספים הועברו לשימוש החברה והתאדו. יחידת הדיור נכון להיום טרם קיימת מאחר וטרם יש אישור תב"ע.

   

  "בנוסף לכך, יש סכסוך עם בעלי הקרקע והקבוצה גם עדיין לא קיבלה את הקרקע, כך שכל הפרוייקט נמצא בסיכון והכספים של כולנו נמצאים בסיכון של אבדון מוחלט. ואני חלק מהסיפור".

  ענבל אור מסיבת עיתונאים תל אביב ()
   

  "לא בטוח שענבל אור שפויה"

  בתגובה להודעת הפרקליטות אתמול, אמרה אור כי "מנסים ליצור פיל מעכבר". היא הוסיפה ואמרה כי היא "דוחה לחלוטין את ההאשמות, מדובר בהונאה שנעשתה במסגרת החברות שלי ולא על ידי. נעשה כאן עוקץ ולא יהיה ניתן להתכחש לכך. אני מרגישה מעולה".

   

  ג' לא התרגש מהצהרותיה של אור. "אני לא בטוח שענבל אור שפויה בדעתה. גם אם כן, אני חושב שמדובר בנוכלת וזה בעדינות. לאור הידע האישי שלי בפרויקט אני יודע, וכפי שגם ידוע לתקשורת, שמדובר פה במכונת זיוף, מכונת תרמית שמעורבים בה גם עורכי דין, גם רואי חשבון וגם עיריית רמת גן מאוד הקשתה על הקבוצה ועדיין מאוד מקשה".

   

  -כשאתה שומע שענבל אור תועמד לדין בכפוף לשימוע בגין העלמת הכנסות, מה זה אומר על הכסף שלך?

  "על הכסף שלי זה לא אומר כלום. מדובר בתיק פלילי. בינתיים לא אותרו נכסים משמעותיים או כספים משמעותיים, וגם אם כן, כל הנכסים שלה משועבדים לבנקים ולאור העובדה שיש חובות של מס, אז הנושים הרגילים כמונו, ספק אם יראו בכלל את הכספים. גם אותו סכום של 11 וחצי מיליון שקל ששילמו רואי החשבון באמצעות חברת הביטוח לקופה, גם מהכספים האלה ספק אם הרוכשים הרגילים יראו".

   

  100 משפחות עלולות להיפגע

  קבוצת הרכישה שבה השתתף ג' מנתה 100 רוכשים, כאשר הוא מספר כי "הקבוצה הגישה תביעה קבוצתית של כ-90 רוכשים, נגד עורכי הדין הנאמנים שלא שמרו את הכספים בנאמנות".

   

  ג' הוסיף ואמר כי "אני מאוד מקווה שבית משפט יעשה את הצדק ויחייב את האחראים בנזקים, ולפחות נוכל לראות בחזרה חלק מהכספים, ואני גם מקווה שהסכסוך עם בעלי הקרקע יסתיים ונוכל לקבל את הקרקע. במקרה אחר, אם נפסיד את הקרקע, כל הכספים כמעט ילכו לאיבוד ויפגעו פה כ-100 משפחות".

   

  -מסר שלך לענבל אור?

  "אין לי שום מסר לענבל אור. המסר שלי הוא למדינה, לחברי כנסת, למוסד החקיקה שהיו צריכים מזמן לחוקק חוק הנה על קבוצות רכישה ומזמן לטפל בנושא של המקרקעין במדינה שהוא מאוד בעייתי ולהגן על הרוכשים. המדינה שלנו זה פשוט גן עדן לנוכלים במקרקעין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים