שתף קטע נבחר

חיים זקן בונה חלומות

בחירה בחומרים הטובים והאיכותיים ביותר היא הסוד לבניית בתים שיעמדו לדורות, במיוחד בתקופה שמקדשת טרנדים על פני מגע אישי. אבל את המוניטין שגורם ללקוחות לחזור, משיגים דרך שנים של עבודה שהופכת את הלקוחות לחלק מהמשפחה

 
ישנן חברות בנייה שכל מי שעובר בסמוך לפרויקטים שלהן יודע ישר לזהות את החותם האישי שלהן, זה אשר מייחד אותן משאר הגורמים הפועלים בענף הבנייה. הדבר נובע מכך שרוב ענף הנדל"ן פועל על פי תבניות תכנון ועיצוב הכפופות לטרדנים המשתנים בשוק, וכך אין כמעט הבדלים נראים לעין בין הפרויקטים השונים. על מיעוט החברות שכן הצליחו לייצר לעצמן במהלך השנים את אותה נגיעה אישית המהווה את סימן ההיכר שלהן - ניתן למנות את חברת "חיים זקן", חברה זוכרת פרסי בנייה הידועה בייחודיות האדריכלית והעיצובית של המבנים שאותם היא בונה.
 
 
חיים זקן  (באדיבות חיים זקן )
עיצוב ייחודי בנוף: אחוזת יניב של חיים זקן(באדיבות חיים זקן )
 
"חברת חיים זקן מלווה לאורך השנים על ידי אדריכל הבית שלנו, יהודה פייגין, הנחשב לאושיה בינלאומית בתחום האדריכלות", מספר חיים זקן, מנכ"ל החברה. "פייגן תכנן במהלך השנים כמה מבתי המלון ואתרי הנופש היפים ביותר בארץ, דוגמת מלון וולדורף אסטוריה. בדומה לתפיסתו, פייגן, מקפיד מאוד על כל הפרטים הקטנים - החל מסוג ואיכות אבן הבנייה, דרך פרופילי האלומיניום וכלה בעבודות הגמר. חשוב לנו שהמוצר המוגמר יהיה הטוב ביותר מתוך הראייה כי אנו בונים בתים שיעמדו לדורי דורות".
חיים זקן  (באדיבות Studio 251, רומן ויטוויצקי)
'אחוזת אביתר': פרויקט מגורים ומסחר במודיעין(באדיבות Studio 251, רומן ויטוויצקי)
 
מה מייחד אתכם מבחינת עיצוב הפנים?
זקן: "בתי, איילת זקן-נחמני, שמשמשת כמעצבת הפנים של החברה שמה דגש על החלוקה הפנימית של הדירות, על מערכות החשמל החכמות והאינסטלציה ברמה הגבוהה ביותר, כמו גם על העיצוב הלובאים והחניונים ברמה המלונאית. אנחנו לא מתפשרים על טיב החומרים והספקים שאנחנו עובדת איתם, והחומרים בדירה יהיו תמיד מהשורה הראשונה בשוק, בין אם מדובר על הרצפות, הכלים הסניטריים, השיש, החיפויים, חדרי הרחצה, המטבח או המרפסות. חשוב לנו שיהיה היצע רחב מאוד של חומרים וסגנונות, ולכן אנחנו נמצאים תמיד עם היד על הדופק והולכים לכל תערוכות הבנייה בארץ ובעולם. החברה מקפידה על סטנדרטים בלתי מתפשרים, זה גורם לנו להיות חדשניים יותר מכולם ואנו רואים איך חברות אחרות מחקות לאחר זמן את האלמנטים שהיו אצלנו ראשונים לשימוש".
 
חיים זקן  (צילום: אלכס קולומויסקי)
בתמונה: חיים זקן, מנכ"ל חברת חיים זקן שנוסדה בשנת 1979(צילום: אלכס קולומויסקי)
 
חברת חיים זקן נוסדה לפני כ-40 שנה על ידי מנכ"ל החברה ומייסדה, חיים זקן. החברה מאופיינת כחברה משפחתית ולצד המנכ"ל חיים עובדות בחברה גם שתי בנותיו, איילת כמעצבת הפנים, והדר עורכת הדין של החברה ומנהלת השיווק, וכן שני חתניו רן נחמני וירון מזרחי האחראים על היבטי הפיקוח וביצוע הבנייה. במהלך שנות פעילותה בנתה החברה אלפי יחידות דיור מצפון ועד דרום, כאשר עיקר פעילותה מתמקד באזור ירושלים, בשכונות כמו גילה, הר חומה וגבעת משואה. כמו כן בנתה החברה שני מלונות באילת - מלון לגונה ומלון ספורט - ואף בנתה מכרזים מסחריים הנמצאים עד היום בבעלותה - בבית שמש, בביתר-עלית ובמעלה אדומים. מרכז מסחרי נוסף צפוי להיבנות במודיעין.
 
מהם הפרויקטים הבולטים שלכם?
זקן: "יש לנו הרבה פרויקטים מיוחדים ועל קצה המזלג ניתן להזכיר את פרויקט 'אחוזת יניב' בשכונת גילה, פרויקט ייחודי מעבר לעיצוב הפנים והגימור המרשימים שלו גם בקשתות מעוגלות יפהפיות בחזיתות הבניין. הפרויקט זכה בפרס התאחדות בוני הארץ לבניינים של עד עשר קומות. פרויקט מיוחד נוסף שלנו הוא 'אחוזת טליה' בגבעת משואה, שכולל 12 בניינים שנבנו בסגנון אדריכלי מודרני עם מעקות זכוכית, חלונות דריי קיפ ופרופילי אלומיניום. ככלל, המאפיין הבולט של כל הדירות שלנו הוא התקרות הגבוהות המגיעות עד לגובה של שלושה מטרים".
 
חיים זקן  (באדיבות חיים זקן )
תקרות גבוהות וסגנון אדריכלי ייחודי - אחוזת איתמר(באדיבות חיים זקן )
 
אילו פרויקטים יש לכם כעת בקנה?
זקן: "נכון להיום יש לנו כמה פרויקטים בביצוע: 'אחוזת רונית' - פרויקט בן 69 יחידות דיור בשכונת גילה.  'אחוזת אביתר' - פרויקט בן 44 יחידות דיור ומרכז מסחרי מפואר במודיעין. וכמו כן 'אחוזת איתמר' - פרויקט מחיר למשתכן בשכונת הרקפות בראשון-לציון, שבו ייבנו 144 יחידות דיור, שמתוכן 24 דירות פנטהאוז במכירה חופשית. בנוסף יש לנו פרויקט עתידי של מחיר למשתכן במבשרת-ציון הכולל 200 יחידיות דיור, ש-40% מהן יימכרו לשוק החופשי".
 
חיים זקן  (באדיבות חיים זקן )
בביצוע כעת: אחוזת רונית בשכונת גילה (באדיבות חיים זקן )
 
אתה רואה יתרון בהיותכם חברה משפחתית?
זקן: בהחלט. כחברה משפחתית, המעורבות האישית שלנו בכל פרויקט גבוהה מאוד ולכולנו יש אינטרס משותף לשמור על המוניטין שהחברה רכשה במהלך עשרות שנות פעילותה. כשלקוח קונה דירה מאיתנו, הוא לא רק קונה אלא הופך לחלק מהמשפחה וזה מתבטא ביחס האישי וחם עם כל הלקוחות. הראיה הטובה ליחס הזה היא מספר הלקוחות החוזרים הגבוה שלנו. אנשים שקנו אצלנו דירה פעם אחת ורוצים להשתדרג בחיים, יודעים שהם יכולים לסמוך עלינו ומבקשים לרכוש רק דירות שלנו. לא סתם הלוגו של החברה הוא 'לא מוכרים חלומות - בונים אותם'. אנחנו מיישמים את זה בכל פרויקט ופרויקט.
 
 
 
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות Studio 251, רומן ויטוויצקי
אחוזת אביתר חיים זקן פסגת נדל"ן נדלן ירושלים
באדיבות Studio 251, רומן ויטוויצקי
מומלצים