שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחרדי שהתמכר לסמים הפך יואל לבאדי בילדר עטור מדליות
  סיפור לא ייאמן: יואל ישראלי עלה לארץ בגיל 15 מרוסיה, כמה שנים לאחר מכן התגייר והפך לחרדי. אחר כך התמכר לסמים, נכנס לטיפולי גמילה, חזר בשאלה ואז התמכר לספורט. האובססיה לספורט הובילה אותו להתחרות בתחרות מר ישראל ואחרי שזכה בתואר ופעמיים בתחרות "אלוף האלופים", נסע לגרמניה שם זכה בסגן מר יוניברס בתחרות באדי בילדר העולמית

   

   

   

  חזרה בתשובה, גיור למהדרין, ישיבה חרדית במאה שערים, התמכרות לסמים קשים, חזרה בשאלה ולקינוח, מר ישראל. הייתם מאמינים שאת כל זה עבר בן אדם אחד?

   

  כשיואל ישראלי, 38, עלה לארץ בגיל 15 עם אימו מרוסיה הוא לא דמיין שאת מסלול חייו הוא יעביר באופן הזה. הוא התמקם עם אימו בתל אביב אך זו בחרה לשוב לרוסיה והשאירה את ישראלי אצל חבר טוב שהכירה מביקורים קודמים בארץ. אותו חבר לקח על ישראלי חסות ונתן לו מקום לגור -בקומה השנייה בבית הכנסת שהקים בתל אביב. כך נחשף ישראלי ליהדות והתאהב.

   

  כשקיבל את ההחלטה להתגייר, הוא מצא אולפן בירושלים, אחד מהרבנים באולפן הציע לו ללמוד יום שלם בישיבה וכך מצא את עצמו כעבר כשבועיים בישיבה חרדית ליטאית בשכונת מאה שערים בירושלים. "הייתי חרדי לכל דבר, פאות מאחוריי האוזן, כובע, חליפה, עניבה, בגדים של שבת, מתפלל ותיקין בכותל", נזכר ישראלי. "ממש מהר התלהבתי מכל הנושא הזה של הגמרא, כל הנפקא מינה וזה. היה חוויה".

   

  כשההתלהבות התפוגגה והשגרה החלה לתת אותותיה, נגרר ישראלי אחרי חבורת צעירים שעלו מאוקראינה במטרה להתקרב ליהדות והגיעו לישיבה. חלקם היו מכורים לסמים. "הבעיה אצלי כנראה שאני נמשך יותר לרע מאשר לטוב ואז הידרדרתי. במקום לקרב אותם ליהדות, אני פשוט נסחפתי אחריהם, בהתחלה זה היה קצת גראס ומהר מאוד זה התדרדר לסמים כבדים יותר. נפלתי על הירואין. הייתי מסניף ונוסע ללוד לקנות סמים".

    

   

   

  באדי בילדר (צילום: טל שחר)
  יואל ישראלי כיום. לא שולל כל אפשרות. אולי שוב אחזור בתשובה(צילום: טל שחר)

  בתום מספר חודשים מבין ישראלי כי הוא מכור להירואין ויוצר קשר עם אימו שהספיקה לעלות לארץ. היא דורשת ממנו לעזוב את הישיבה לאלתר ולהתחיל טיפולי גמילה. "עשיתי המון מרכזי גמילה פחדתי מאוד לצאת משם, מהמרכז, משכתי שנה ומשהו עד שהיה לי מספיק אומץ אפשר לקרוא לזה לפגוש את העולם הגדול למדתי לחיות אפשר לומר למדתי לחיות מחדש, להרגיש, להרשות לעצמי להרגיש".

   

  אבל זה לא הסוף. ישראלי שמודע לכך שיש לו נטייה להתמכרויות, החליט לעשות מהלימון לימונדה. "הבנתי שהאובססיה שיש לי, היא קיימת, היא לא תלך לשום מקום, פשוט למדתי איך לכוון את זה למקום חיובי יותר. אז לקחתי את האובססיה הזאת ווכיוונתי אותה לכיוון ספורט והייתי אובססיבי לספורט".

   

  וכך, האובססיה לספורט הובילה אותו בסופו של דבר להתחרות בתחרות מר ישראל ואחרי שזכה בתואר ופעמיים בתחרות "אלוף האלופים", הוא העלה הילוך, התחרה בתחרות בינלאומית בגרמניה וזכה בסגן מר יוניברס בתחרות באדי בילדר העולמית."זה מרגיש וואו, זה מוכיח לי שאני יכול, שכל מה שהיה לי בעבר, אין לזה השלכות להווה או לעתיד", מסכם ישראלי.

   

  היום, כשהוא נקי מעל כעשור, ולאור הטלטלות שעבר בחייו הוא לא שולל שום אפשרות. "חזרתי בתשובה וחזרתי בשאלה ואי אפשר לדעת, יכול להיות גם שאני אחזור בתשובה עוד פעם. חכמים אמרו: כל עוד הנר דולק אפשר לתקן ואי אפשר לדעת יכול להיות שאני עוד אמצא איזה שידוך וילדים עם פאות ואולי אני אפילו אהיה אלוף האלופים של מאה שערים. לכי תדעי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים