שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אני לבד, ואי אלו ג'וקים מדי פעם"
  "בעשרים שנה האחרונות אני לא אוהב חגים, ההיפך חגים זה עונש בשבילי. אני חושב רק על משפחות שיושבות עם הילדים, עם מי אני אשב?". למבצע שנועד לשמח ולהפיג את בדידותם של מאות קשישים בודדים ברחבי הארץ בחנוכה, התגייסו כבר מאות מתנדבים. "הקרן לידידות" מזמינה את כולם להצטרף ולשמח קשישים עריריים בחג ובכלל. צפו

  במסגרת מאמץ מתמשך לצמצום תופעת הבדידות בקרב קשישים, יגיעו במהלך החנוכה מאות מתנדבים מטעם "הקרן לידידות" לבתיהם של קשישים בודדים, ידליקו איתם נרות ויעניקו להם מעט אור וחום.

   

  הקרן יוצאת במבצע "מאירים בידידות" לשימוח והפגת בדידות של מאות קשישים בודדים בכל הארץ. המבצע הוא חלק ממאמציה המתמשכים של הקרן לשיפור רווחתם של קשישים החיים בעוני וטיפול בתופעת הבדידות המאפיינת קשישים רבים בישראל וגורמת להם למצוקה גדולה, השאיפה היא לא להשאיר קשיש בודד אחד בחג. .

   

  צפו בעדותם של קשישים בודדים:

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במהלך השנה הקרן מסייעת לכ-102,000 קשישים וניצולי שואה באספקת מזון חודשית, מימון תרופות, סיוע רפואי, מענקי חימום חורף ועוד. כל זאת בהשקעה כוללת של כ-79 מיליון שקלים בשנה.

   

  במסגרת המבצע יגיעו במהלך חג החנוכה מעל ל-600 מתנדבים לבתי הקשישים, ידליקו עמם נרות ויבלו איתם ערב חגיגי מלא אור,חום ושמחה כראוי לחנוכה.

   

  לקראת החג יצאה הקרן בקמפיין ברשתות החברתיות הקורא לציבור להצטרף לפעילות. הסרטון שפרסמה הקרן (המוצג למעלה) זכה למאות שיתופים ותגובות של אזרחים מכל הגילאים המבקשים להצטרף למאמץ.

   

  שני קשישים בודדים שהצטלמו בסרטון מספרים על שגרת הבדידות שלהם שאינה משתנה גם בתקופת החגים. יוסי רוזנטל, ניצול שואה בן 86 מרמת גן, אינו נפרד ממקלט הרדיו הישן שלו. בשל בדידותו ועיוורונו, זהו הקשר היחיד שלו כמעט לעולם החיצון: "אני לא רואה ואני לבד יש לי חבר – רדיו שמנגן, גם כן עושה בעיות ואני לבד. וג'וקים מדי פעם".

   

  אנג'ל מוזיקנט בן 78 מרחובות השיב לשאלה על אהבתו לחגים: "חגים? עם מי? בעשרים שנה האחרונות אני לא אוהב חגים. ההיפך חגים זה עונש בשבילי. אני חושב רק על משפחות שיושבות עם הילדים. עם מי אני אשב?".

   

  חלק מסרטון הקורא למתנדבים לסייע לקשישים בודדים בחג (הקרן לידידות)
  " "אני לא רואה ואני לבד יש לי חבר – רדיו שמנגן, גם כן עושה בעיות"

  הקרן לידידות, היא הארגון החברתי הגדול במדינה הפועל לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן, הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של מעל ל-1.4 מיליון תורמים אוהבי ישראל שאינם יהודים ברחבי העולם, חרטה על דגלה סיוע לאוכלוסיות במצוקה וגייסה עד כה מעל לארבעה מיליארד שקלים לביצוע פרויקטים מגוונים, בתחום עוני ורווחה, עלייה וקליטה חירום ובטחון בישראל

   

  "הבדידות היא אחת ההתמודדויות הקשות ביותר עמן חיים הקשישים בישראל. לעיתים היא קשה אף יותר ממאבק ההישרדות הכלכלי המאפיין רבים בגיל הזקנה", מסביר נשיא ומייסד הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין.

   

  חלק מסרטון הקורא למתנדבים לסייע לקשישים בודדים בחג (הקרן לידידות)
  "עם ישראל חייב להתגייס למען דור ההורים שלנו שבזכותו כולנו כאן"

  "חשוב לנו לגרש את החושך ולהביא אור וחום לחיי הקשישים בישראל בחנוכה ולאורך כל השנה. אנו נרגשים מאוד לנוכח ההיענות האדירה של אזרחים טובים מכל הארץ המבקשים לתרום מזמנם לטובת מצווה גדולה, ומזמינים כל ישראלי שאכפת לו, להצטרף אלינו להמשך העשייה. עם ישראל חייב להתגייס למען דור ההורים שלנו שבזכותו כולנו כאן".

   

  • להתנדבות ארוכת טווח או חד פעמית בהפגת בדידות וסיוע לקשישים ניתן לפנות לקרן באמצעות עמוד ההרשמהעמוד הפייסבוק או בטלפון למוקד הידידות *9779.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים