שתף קטע נבחר

קליעה למטרה: אשת הנשיא הצ'כי השתתפה במטווח צה"לי

איוונה זמאנובה, שמתלווה לבעלה, נשיא צ'כיה מילוש זמאן, הפגינה יכולות ירי מרשימות במהלך ביקורה בבסיס צה"ל. לאחר מכן הצטרפה עם בעלה לארוחת צהריים במעון ראש הממשלה

רעייתו של נשיא צ'כיה איוונה זמאנובה, שמתלווה לבעלה מילוש זמאן בביקורו הממלכתי בישראל, ביקרה היום (שלישי) בבסיס צה"ל, ואף התנסתה בירי קליעה במסגרת מטווח.

ביקור רעיית נשיא צ'כיה איוונה זמאנובה בבסיס צה
"הפתיעה את הנוכחים". רעיית הנשיא הצ'כי במטווח
 

אשת הנשיא הפגינה "חברמניות", השתטחה על מזרן צה"לי וירתה למטרה ברובה צלפים, תחת הדרכתה של קצינת קליעה. היא אפילו הפתיעה את הנוכחים במקבץ המרשים שהשיגה.

 

לאחר ביקורה בבסיס, התארחה זמאנובה יחד עם בעלה במעון ראש הממשלה לארוחת צהריים עם רוה"מ בנימין נתניהו, שבירך את השניים על הגעתם לישראל ועל נאומו של הנשיא הצ'כי אתמול בפני מליאת הכנסת: " זאת הזדמנות מצוינת לקבל בביתנו את פניהם של הנשיא והגברת הראשונה, מילוש ואיוונה. זאת ידידות מופלאה. נתת לה ביטוי עוצמתי אתמול".

בנימין נתניהו ורעייתו בארוחת צהריים עם נשיא צ'כיה מילוש זמאן במעון ראש הממשלה (צילום: אוהד צויגנברג)
הנשיא הצ'כי ורעייתו במעון ראש הממשלה(צילום: אוהד צויגנברג)

בנימין נתניהו ורעייתו בארוחת צהריים עם נשיא צ'כיה מילוש זמאן במעון ראש הממשלה (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

נתניהו הוסיף: "מאז ביקורו של תומאס מסריק כאן, לפני כמעט מאה שנה, לא היה ביטוי כזה של סימפטיה, אמפתיה וידידות. מכאן אנו יכולים רק לעלות עוד, אך אנו עומדים על כתפי ענקים - הרצל ומסריק. אנו אומרים 'לשנה הבאה בירושלים', בשנה הבאה אנו מקווים לראות שגרירות בירושלים".

 

משסיימו, המשיכו הנשיא הצ'כי ורעייתו לסינמטק בירושלים על מנת לחנוך את מרכז "הבית הצ'כי", שיאגד בתוכו נציגים של ממשלת צ'כיה ויהווה צעד ראשון בהעברת שגרירות המדינה לבירה.

 

אתמול הפגין זמאן שוב את תמיכתו בישראל בנאום שנשא על בימת מליאת הכנסת: "במדינה שלי, אני החבר הכי טוב של ישראל. הנאום שלי הוא מסר של סולידריות. לכן אני נמצא כאן", "לא רק על מנת לומר שאני יהודי". עוד אמר הנשיא הצ'כי, כי "לפני כמה חודשים התחלנו במהלך של פתיחת קונסוליית הכבוד בירושלים. מחר אפתח את בית צ'כיה - דבר שיחזק את קשרי המסחר, הכלכלה והתיירות עם ישראל. אני לא דיקטטור, למרבה הצער, אבל אני מבטיח שאני אעשה הכל כדי שיהיו צעדים נוספים אחרי זה. אתם יכולים רק לנחש מה יהיה הצעד השלישי שלי".

 

לפני דבריו בכנסת, נפגש זמאן גם עם הנשיא ראובן ריבלין. במהלך הפגישה אמר זמאן כי הוא לא מאמין בפתרון שתי המדינות. "אני לא רואה כיצד תוכל להתקיים בעזה מדינה עצמאית מפני שחמאס מקדם מדינה של טרור", אמר. זמאן ביקש מהנשיא לשמוע על ה"רעיון שלך למדינה אחת עם שני לאומים. אני יודע שזה רעיון פרובוקטיבי אבל אשמח לשמוע את הטיעונים שלך בזכות הרעיון הזה".

 

ריבלין השיב: "להיות מדינה יהודית מבלי להפסיק להיות דמוקרטית ולא דמוקרטית מבלי שתהיה יהודית. כשנולדתי היו 250 אלף יהודים בארץ ישראל. היום, אחרי 70 שנות עצמאות אנחנו תשעה מיליון אזרחים ומתוכם שבעה מיליון יהודים וברור לנו כי עלינו למצוא את הדרך לחיות יחד, כי לא נגזר עלינו לחיות יחד, נועדנו לכך ונוכל לקיים עתיד מצוין יחדיו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשת נשיא צ'כיה בביקור בבסיס צה"ל
מומלצים